Hullun kanssa paneminen?

Miten_on

Olisitteko valmis harrastamaan seksiä mielisairaan kanssa?

24

526

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • just-for-fun-

      *Monet naiset panee jatkuvasti mielisairaiden jännämiesten kanssa.

      • äääääääö

        Tarkoittaako tämä feministin panemista?


    • suljetullaoloa

      Ei eroa paljoa seksiaddiktin kanssa panemisesta. Suhde tälläseen varattuun on jo

    • rumamaija

      Miehet varmaan olisivat, kun niille kelpaa panoon kuka vaan... Yksikään nainen sen sijaan, tuskinpa. Niinpä mielisairaat miehet ovat yleensä aina puutteessa, ja mielisairaat naiset taas usein moneen kertaan hyväksikäytettyjä.

      • Naisasialooseri1

        Pitää kutinsa. Psykiatrisellakin oli kaksi lutkaa, vanhempi ja nuorempi. Nuorempaa moni kaverinikin on pannut, vanha oli jo kurttuinen rusina, mutta sanoi olleensa nuorena nätti ja ihan suoraan,että onhan tuota tullu jaettua oikein kunnolla silloin.

        Fakta on, että psyykkisesti parhaiten voivat miehet, jotka ovat saaneet paljon pillua ja naiset jotka sitä eivät ole jakaneet.

        Ja psyykkisesti huonoiten voivat pillua saamattomat miehet, joukkomurhaajat on tästä loistava ääriesimerkki sekä pilluaan jakaneet naiset kuten mm. nuo potilastoverini. Lutkat yleensä viiltelevät itseään ja saamattomat miehet ampuvat syylliseksi katsomiaan tai randomihmisiä, mutta kuitenkin vihaavat ulospäin


      • Huomattu_on

        Juurikin näin. Naiset jotka nauttivat seksistä ja joilla on pakonomainen tarve saada siitä, tuntuvat olevan enemmän tai vähemmän mielisairaita. Naiset, joille seksi ei ole kovin tai ollenkaan tärkeää, vaikuttavat tasapainoisilta ja selväjärkisiltä.


    • Uvohojj

      Harvan hulluus paistaa läpi..monet ns terveet on hullumpia.
      Hygienia on ainoa mitä vaadin.

    • Mikä lasketaan mielisairaudeksi tässä kohtaa, masennus, persoonallisuushäiriö vai psykoosi? Diagnosoimattomia masentuneita ja persoonallisuushäiriöisiä on keskuudessamme varmasti enemmän kuin tiedämmekään. Riippuu tietenkin ongelman vakavuusasteesta, mutta näe mitään periaatteellista estettä asiassa . Toinen juttu sitten on pitääkö sellaista ihmistä niin viehättävänä, että sellaiseen haluaisi ryhtyä. Kerran olen hulluun sekaantunutkin, mutta siinähän kävi tietysti huonosti.

      • 2626

        Paras rakastajani oli bipolaarinen erotomaani. Voi jestas...


      • Kokemusta_on
        2626 kirjoitti:

        Paras rakastajani oli bipolaarinen erotomaani. Voi jestas...

        Bipot on kyllä aivan huippuja sängyssä - maanisessa vaiheessa. Silloin voi olla päiviä, jolloin ei tehdä mitään muuta kuin pannaan.


      • ongelma.nro.1

        Feminismi


      • 2626
        Kokemusta_on kirjoitti:

        Bipot on kyllä aivan huippuja sängyssä - maanisessa vaiheessa. Silloin voi olla päiviä, jolloin ei tehdä mitään muuta kuin pannaan.

        Totta, mutta aina tulee se toinenkin vaihe.


      • Kyllä-noin
        Kokemusta_on kirjoitti:

        Bipot on kyllä aivan huippuja sängyssä - maanisessa vaiheessa. Silloin voi olla päiviä, jolloin ei tehdä mitään muuta kuin pannaan.

        Palstaa aikanaan terrorisoinut Pano-Eino on bipo


    • kiimavaaran_erakko

      Kyseenalaistaisin koko mieli-sairaus käsitteen, jos ajatellaan mieltä henkisenä olentona. Mikä siis olisi hengen sairautta, ja miten sitä voisi tarkastella, tiede kun perustuu objektiiviseen mittaamiseen eikä henkeä ole pystytty tieteellisesti havaitsemaan. Toisaalta mielenongelmia ei löydy aivoja tarkastelemallakaan. Kyseessä pitäneekin siis olla mielen tiloja ja aivojen toiminnallisia tiloja.

      Tarkoitat varmaan että sinulla on mielenterveys-leima. Valitettavasti koko mielenterveys-käsite on vinoutunut, ja näin ollen valtaosalla ihmisistä käsitys mielenterveydellisistä asioista on myös vääristynyt. Joku älykäs omilla aivoillaan ajatteluun kykenevä saattaisi ymmärtää "mielenterveys"-ongelmia läpikäyneen tilannetta ja asemaa yhteiskunnassa, ja näin myös nähdä ihmisen omana itsenään, sen vähänkin mitä "mielenterveys"-hoidon jälkeen on jäljellä. Lisäksi ihmisen pitäisi tyytyä toisen ihmisen todennäköisesti heikkoon taloudelliseen tilanteeseen. Lisäksi pitäisi vielä jaksaa jakaa toisen huonon yhteiskunnallisen aseman aiheuttamaa taakkaa. Eli todennäköisyyden näkökulmasta tarkasteltuna mielen ääritiloja läpikäyneen, varsinkin miehen, mahdollisuus kumppanin löytymiseen on pieni.

      Naisten kohdalla tilanne lienee helpompi koska naisille yleensäkin sallitaan enemmän heikkoutta ja nainen yleensäkin on miehen rinnalla heikompi. Miehen heikkous ja heikkous naiseen nähden taas taitaa olla huonompi juttu. Vaikka tämä "heikkous" onkin yhteiskunnan vinoutuneen asenteen ja ulkopuoleistamisen seurausta.

      Voisi kuitenkin kuvitella että kaltoin kohdelluista ja syrjityistä ihmisistä voisi löytyä myös vahvoja ja ehkä ajatteluunkin kykeneviä ihmisiä.

      Tosin yksinäisyyteenkin tottuu, vaikka se ehkä lyhentää elinikää, ja tekee elämästä vähemmän nautittavaa.

      • kiimavaaran_erakko

        Naisilla "panemiseen" taitaa myös aina liittyä vahvasti ajatus/tietoisuus/tunne(?) jälkikasvusta, ja syrjitty huonossa sosio-ekonomisessa asemassa oleva mies mahtanee olla jonkinlainen turn-offi.

        Joskus aiemmilla vuosikymmenillä "mielisairaita" steriloitiin, tosin pääasiassa naisia (https://fi.wikipedia.org/wiki/Eugeniikka#Suomi). Tästäkin voi päätellä että naisilla mielen heikkous ei ole ollut koskaan este parisuhteelle. Naiset taasen ovat tainneet aina hylkiä stigmaisia miehiä (https://en.wikipedia.org/wiki/Social_stigma).

        Harmillista vain on että suomeenkin 50-luvulla luotu massiivinen mielisairaalajärjestelmä perustui 1800-luvun lopun saksalaisten rotuhygieenikkojen ajatuksiin ihmisten kaikkien psyykkisten tilojen sisäsyntyisestä luonteesta, näin ollen ihmisen psyykkinen reagoiminen ympäristöönsä luokiteltiin sairaudeksi ja suuret määrät ihmisiä siirrettiin pois ihmisten ilmoilta "mieli"-sairaaloihin, joissa heidän oli tarkoitus viettää loppuelämänsä. Mahtoiko tämä olla natsisaksan henkistä perintöä. Näistä massiivisista säilytyslaitoksista kuitenkin luovuttiin 90-lukuun mennessä. Näitäkin ihmisiä, joiden elämä tuhottiin jollain käsittämättömällä "lääketieteellisellä" perusteella, on keskuudessamme paljon.

        Tämä "mielisairaan"-hoidon henkinen perinne aiheuttaa tänäkin päivänä suurta kärsimystä suurelle joukolle ihmisiä, syrjinnän, ulkopuolisuuden, köyhyyden, yksinäisyyden ja toivottomuuden muodossa. 1800-luvun psykiatrian henkinen perintö on myös nykypäivän psykiatrian perusta, mielikuvituksillisine diagnooseineen ja hoitoineen. Toki osa on järkeenkäypääkin, kuten vaikkapa anoreksia ja psykopatia.


      • kiimavaaran_erakko

    • Haluaisin vähän tarkennusta minkälainen mielisairaus, mutta aloituksessa annettun kysymyksen perusteella vastaan että kyllä voisin panna ja olen pannutkin.

    • ukmtre

      Sen verran kysyn oletko nainen vai mies?

    • nomikäjottei

      Olisin. Riippuu tietenkin tapauksesta, mutta joissain tapauksissa olen ollutkin sellaisen kumppanin kanssa, jolla on ollut esim. mielia-alalääkitys. Se kun varsinkin naisten keskuudessa ei ole mitenkään harvinaista nykypäivänä. Ainahan akat ovat olleet hulluja, mutta nyt ne onneksi hakevat rohkeasti hoitoakin siihen. :D

    • Pakkohan_se_on

      Hormooniensa takia kaikki ämmät ovat enemmänntai vähemmän sekopäitä.

    • tarralenkkari666

      Mitä tarkoittaa mielisairas? Esim. sosiopaatin kanssa ei mutta masennus, skitsofrenia ym. ei olisi mikään este, jos henkilö hoitaisi itseään ja olisi muuten mukava.

    • 20oli

      Suuri osa eronneista haukkuu eksäänsä hulluksi, joten kaipa se seksi on maistunut mielisairaan kanssa ainakin jossakin vaiheessa.

    • 9769

      Ainoastaan jos on ihan hemmetin hyvän näköinen ja tietää mitä tekee, muuten pysyn niin kaukana kuin mahdollista!

    • Eihyvvää

      Monta vuotta tuli harrastettua. Eukko muuttui aina vain alistavammaksi ja seksillä valtaakäyttäväksi. Onneks oli muitakin, meinaan ei ole normaalia että olis pitäny olla heti valmis kun toinen vaan pyllistää kesken arkiaskareiden.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      28
      11538
    2. Veli Sofia teki urosmehiläisen työn

      Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa
      Maailman menoa
      60
      4119
    3. Unisex-vessat

      Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu
      Tunteet
      125
      3335
    4. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      201
      2655
    5. Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?

      Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin
      Maailman menoa
      114
      2363
    6. Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista

      Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh
      205
      1894
    7. Sofia Virralle täydet 12 pistettä!

      Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.
      Maailman menoa
      340
      1251
    8. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäkö. Asiattomatkin kommentit saa laittaa. -🏚️
      Ikävä
      68
      1048
    9. Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?

      Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta
      Kuhmo
      20
      957
    10. Missä milloin

      Missä milloin nähdään?
      Ikävä
      65
      850
    Aihe