Ettekö tajua, että aloitteiden teko on miesten hommaa? Eilenkin taas baarissa yksi nainen tuli tyrkyttämään seuraansa, kun istuin ihan kaikessa rauhassa pöydässäni. Ja viime vuonna useammalla kuin joka toisella baarireissulla joku nainen tunki seuraani. Ettekö tajua, että kyllä se mies tulee itse juttelemaan, jos häntä kiinnostaa??? Annatte itsestänne epätoivoisen vaikutelman. Ja kaiken lisäksi saatte miehelle sellaisen olon, että pidätte häntä nössönä joka ei uskalla tehdä aloitetta. Lopettakaa tunkeilu, KIITOS!
NAISET LOPETTAKAA ALOITTEIDEN TEKO!
AloitekykyinenM
30165
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Juuri tuollaisille miehille naiset aina tekevät aloitteita.
No niinpä. Minulla on jokunen kaveri, joka on kertonut, ettei ole IKINÄ joutunut naisen aloitteen kohteeksi, ja kadehdin heitä.
Koettakaa naiset tajuta, että miehen komeus ei automaattisesti tarkoita, että hän haluaa ottaa vastaan naisten aloitteita!
Älkää, naiset, lopettakaa niitä aloitteiden tekoa! Ei ole parempaa keinoa selvittää naisten kiinnostusta kuin naisten aloitteiden teko. Siinä voi sitten poimia rusinat pullasta... :D
Aloittaja on jännämies
Ei vaan nainen.
Tuota minäkin epäilen.
Onpas kaverilla "paha ongelma" !. Koita jaksaa. Ja naiset jatkakaa vain aloitteiden tekoa. Kaikki ok. Se on parempi että nainen itse valitsee miehensä suoraa aloitteen tekemisellä. Eikä vasta sitten kun mies on tarjonnut itseään.
TASAARVON ETEEN JOUTUU UHRAUTUMAAN.Tasaarvo hiippailee pikkuhiljaa joka paikkaan.
Juupas eipäs.
R- kioskia mukaillen.. pitäiskö baarien kehitellä juomalasit, joita voisi asiakas vaihtaa sen hetkisen mielentilansa mukaan?
- saa lähestyä
- älä edes yritä
- ihan sama
Siinähän kyttäiltäisiin toisten mukeja jopa pilkkuun asti, josko vihdoin tunkisi seuraan.
Yksi huono puoli tuossa kyllä on. Nuo lasien hamstraajat, joilla promilleissa on useampi juoma kesken..
Äläpäs nyt yhtään vingahtele!
Serkkuni aikoinaan päätti erään miehen nähdessään, että "tuo on minun". Meni ihan pokkana kysymään kahville, kun pahaa-aavistamaton miekkonen oli ruokaostoksilla. Kertoi sitten kahvikupin ääressä, että hänen mielestään heidän tulisi ryhtyä seurustelemaan.
Ovat olleet yhdessä yli 25 vuotta.
Kyllä nainen tietää. Tai ei ainakaan myönnä, että valitsi väärin :D
Koita tässä nyt sitten tietää mitä nainen saa tehdä ja mitä ei kun yks sanoo yhtä ja toinen toista. Tuntuu että mikään ei kuitenkaan ole lopulta hyvä.
Helvettiäkös iniset siellä. Nyt tiedät, miltä miehistä tuntuu aina. Yhtäältä naiset odottaa, että miehet tulevat rohkeasti tekemään tuttavuutta baareissa, mutta sitten kun sitä tuttavuutta yrittää mennä tekemään, niin kuulee, että baarit onkin vain hauskanpitopaikka, jonne ei mennä etsimään seuraa, ja vastaanotto on sen mukainen tylytys.
VMP, missä noin on sanottu? Kaikki sen tietää, että baareissa tullaan herkemmin tekemään tuttavuutta. Jokainen nainen kyllä sen tietää ja tajuaa jo siinä vaiheessa kun baariin astuu.
Lässyn lässyn. Nimenoman sitä just oon itsekin ihmetellyt, että jos naiset a) menee baariin ja b) laittautuu kauniiksi, niin miksi ne silti niin usein tuhahtaa että "me ollaan baarissa pitämässä hauskaa, ei etsimässä seuraa joten mee vittuun". Tiedät itsekin että tällaista tapahtuu joten miksi helvetissä jaksat sössöttää vastaan.
Monta kertaa oonkin miettiny että menisivät naiset sitte saatana vaikka mäkkiin tai abc:lle istumaan niin ei tarttis vittuuntua lähestyvistä miehistä.
ei naisiin kannata aikaa tuhlata,mikäli ei käy heti alku rupattelun aikana selväksi,että pyllynreikään saisi myös lykkiä illemmalla
Valtion kontrolloima ja verottama bordellijärjestelmä pystyyn heti, niin naisiin ei tarvitsisi tuhlata aikaa yhtään ylimääräistä minuuttia.
Ongelmaksi muodostuu vain rekrytoitavat ihmiset.
Mutta ehkäpä omassa suvussasi on kelvollisia yksilöitä, näin ensi alkuun tarjolla? Kenties jopa omia jälkeläisiäsi? Pojatkin varmasti käy, peppureikähän heilläkin on.
Ei se ole ongelma niissä maissa, missä on laillinen bordellijärjestelmä. Mutta oishan se juu kamalaa, jos miehille seksin saaminen olisi niin helppoa, että se olisi vain yhden maksusuorituksen päässä. Sehän voisi jopa edistää miesten henkistä hyvinvointia ja terveyttä, ja sehän olisi pöyristyttävä ajatus tässä miesvastaisessa yhteiskunnassa.
Missäs minä mainitsin vastustavani?
Kunhan kerroin toiminnan aloittamisen vaikeuksista. Ja sehän on se halukkaiden reikien hankkiminen. Et vastannut kysymykseeni. Jos tämä olisi omasta mielestäni hieno ja kannattava bisnes, tottakai rekrytoisin kaikki tutut mukaan!
Palataan laillistettujen bordellien maihin ja ongelmiin sitten myöhemmin. Isoimmat ongelmat ovat laillistamisesta huolimatta olleet kirjanpito ja verotus. Miksiköhän...
Valitettavasti myöskään poikamiesten elämänlaatu ei ole yhtään sen kummempaa kuin muallakaan...Ihan on yksinäisyyttä kuule Saksassakin. Onneksi on ponnekkaita eläinseksiyhdistyksiä siellä, että kohta on ihan ok mennä naimisiin oman paimenkoiran kanssa. ?.
"Onneksi on ponnekkaita eläinseksiyhdistyksiä"
Sun juttus on kyllä sitä tasoa että en katso tarpeelliseksi jatkaa keskustelua tämän enempää.
Sitähän se Persujen Hauveli-Oinonenkin eduskunnassa pelkäsi. :-)
Etkö osaa ostaa seksiä netin kautta tai kadulta ilman bordellijärjestelmää?
Sehän _on_ yhden maksusuorituksen päässä.
Ei niitä bordelleja Perähikiälle perustettaisi, vaikka seksinmyynti toteutettaisiin niiden kautta; edelleen joutuisit matkustamaan lähimpään kaupunkiin sen takia. Mutta jos et nyt osaa tai uskalla ostaa seksiä niin suoraan sanottuna en usko, että siihen bordellikaan auttaisi. Sitä paitsi opiskelijatytöltä ostettu seksi on luultavasti noin 300 % halvempaa kuin jos se ostettaisiin valtion instituutiosta.
Suomalaiselta opiskelijatytöltä ostettu seksi on win-win. En paheksu, vaikka onkin harmaata taloutta, päinvastoin, rohkaisen ostamaan.
Ai sinkunkin piti ilmaantua tänne osoittamaan ylivertaisuuttasi ja erinomaisuuttasi taas kerran. Onko sinulta kysytty yhtään mitään? Ei ole.
Kyllä naisetkin saavat olla aloitteellisia. Siis nuoret ja kauniit naiset. Vanhojen ja rumien naisten aloitteet luonnollisestikin on seksuaalista ahdistelua ja todella traumatisoivaa.
Olenkin vakavasti miettinyt, että rupean tekemään järjestelmällisesti rikosilmoituksia aina kun minun silmiäni miellyttämätön nainen tulee tekemään aloitteen. Nythän seksuaalinen ahdistelu on rikos, josta voi tehdä ilmoituksen poliisille.
Ilman naisten aloitteita ei olisi minuakaan. Äiti iski paljon nuoremman kollin, josta tulikin sitten mun isä. Niin sitä pitää!
Kannattaa varmaan lopettaa baareissa käyminen jos noin paljon ahdistaa.
Kai sitä nyt saatana saa baariin mennä istumaan iltaa kavereiden kanssa tai yksin ilman, että tarvitsee kärsiä naisten pöytääntunkeiluista?
Kunhan naiset pysyy musta kaukana baarissa, kun ryyppään pään täyteen, niin sitten on kaikki ok.