Vaimoni tissit ovat liian pienet

Naimisiin mentiin ja lapsia saatiin, mutta tissit ovat edelleen pienet.

Kerran otin aiheen esille saunassa ns. kautta rantain, mutta vaimo ei ollut ymmärtävinään ja pakeni suihkuun.

Aihe on ymmärrettävästi arka, tabu suorastaan. Onko naisellisuutta arvostavalla miehellä muuta vaihtoehtoa kuin avioero?
642463
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 64

Vanhimmat

Ei sitten sinulla ole yhtää oikeaa murhetta...?

1Äänestä
  • Murheita ne ovat pienetkin murheet

    Äänestä

Toivottavasti se ymmärtää ottaa eron sinusta.

Äänestä
  • Kyllä on ärsyttävä mies,ei oo tainnu koskaan vaimoaan rakastaakaan,ihan sama jos vsimos arvostelis sun sukuelinten kokoa,erotkaa tosiaan,tivon että vaimo löytää fiksun miehen tilalle,

    Äänestä

just niin

Äänestä

Hai.Miu akal D120.

Äänestä
  • D- kuppi ei vielä povekas mutta 120 kertoo että ympärysmittaa on muutenkin....

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    D- kuppi ei vielä povekas mutta 120 kertoo että ympärysmittaa on muutenkin....

    Se onkin rintojen päältä se mitta ei alta, minkä mukaan rintsikat. Ja korjaankuppikoko on E:)

    Äänestä

Mitäs jos vaimosi mielestä sulla on pieni muna. Ei vaan halua ottaa asiaa puheeksi koska on hienotunteinen.

Äänestä
  • Miehillekkin kasvaa miestissit,odottele vaan he,he

    Äänestä

Jos asia on sulle noin tärkeä, niin olisit käyttänyt järkeäsi jo ennen kuin aloitte seurustelemaan, etkä olisi ottanut pienirintaista naista. Oletitko että rinnat kasvaa jos menee naimisiin :D tai tekee lapsia :D. Vaimosikin meni naimisiin tyhjäpään kanssa vaikka varmaan mielessä toivoi että kai sille miehellekin joskus järki lisääntyy. Siitä huolimatta vaikka näin ei käynyt, on ilmeisestikin vielä kanssasi.

Äänestä
  • Mahtava kommentti! :))

    Äänestä

Syötä sille rasvaa ni alkaa tissit kasvaa.

Äänestä

On sinulla lapselliset kuvitelmat elämästä. Muuta ei voi sanoa. Ikäänkui ne tissit olisi jokin mittari naisen elämässä. Mitähän sinulta itseltäs puuttuu että naises voi ottaa sinusta eron?

Äänestä

Viikon paras provo. Mutta nyt on vasta alkuviikko.

Äänestä

Naisella pitää olla isotissit. Nainen on silloin parhaimmillaan kun omaa isot ja mehevät tissit. Miehellä pitää olla miehekäs kulli! Näin on asiat, Jumala loi miehen ja naisen.

Äänestä

Jos se vaimo olis siellä saunassa asian ymmärtänyt, olisi varmaan kasvattanut oitis isommat tissit! On kyllä miehellä pienet murheet...

Äänestä

Toivottavasti se vaimosi dumppaa sinut etkä enää ikinä mene parisuhteeseen kenenkään kanssa. Monet saa taistella ihan jonkun ikävän luonteen vuoksi ja pirstoutua palasiksi ihan sen vuoksi.

Äänestä

Sitten ootat, että sen tissit kasvaisi sinun palautteestasi.

Ja kun ei, niin tuut tänne avautumaan!

Miten arvioisit itseäsi miehenä?

Äänestä
  • Maksa vaimolle silikonit niinkö muillakin

    Äänestä

"Naimisiin mentiin ja lapsia saatiin, mutta tissit ovat edelleen pienet."

No johan nyt on perskules!! Sua on huijattu! Kaiken tuon teit ja tissit ei vaan kasva!
Nyt sitten valitusta tekemään jonnekin kuluttajalautakuntaan tai semmoseen. Eihän tuo vetele!! :-D :-D

Äänestä

Mulla on aika hyvänkokoiset tissit, pyöreät, mehukkaat ja kiinteet, silti mies piti salasuhdetta naiseen, jolla ei ollu tissejä oikeestaan ollenkaan! Korkeintaan AA-kuppi! Ja muutenkin kroppa ku pojalla. Järkkyä..

Äänestä
  • Voitaisiinko tavata?

    Äänestä

  • Tissien koko ei vaikuta onnellisuuteen tai uskollisuuteen tai siihen kuka on pettäjä tai petetty.

    Joku sporttinen ja kiinteä a-rintojen omistaja voi olla yhtä eroottinen ja kuumaa tavaraa sängyssä kuin rehevä ja muodokas d-rintojen omistajakin. Paljon riippuu mitä nainen tekee. Ja mitä mies tekee.

    Itse olen havainnut rintojen pienemmän koon ja hoikan vartalon hyväksi liikkuessa ja seksissäkin, keho taipuu helposti eri asentoihin, ei väsy eikä selkä jumita. Isorintaisemmilla ystävillä erilaisia kokemuksia ja tuntuvat muutenkin olevan hidasliikkeisempiä. Puolensa kaikessa.

    Äänestä

  • :D siinä ämmässä ei ollu mitään sporttista vaikka yrittääkin juosta tai jotain sellasta. Ihan vaan on syntyny surkeella kropalla varustettuna.

    Äänestä

  • No voi. Mutta ilmeisesti naisessa jotain himottavaa oli jos mies sitä pani. Sinänsä törkeää pettää toista. Toivottavasti jätit petturin! Rintojen koosta viis.

    Äänestä

  • Ei itse asiassa ollut mitään himottavaa. Ämmä on itsekin sen myöntänyt ettei miehellä ollut haluja sitä kohtaan. Ei vaan seisonu. Mun kanssa ei koskaan oo käyny niin. Mies oli sen kanssa muista syistä.

    Äänestä

  • Rinnallinen kirjoitti:

    Ei itse asiassa ollut mitään himottavaa. Ämmä on itsekin sen myöntänyt ettei miehellä ollut haluja sitä kohtaan. Ei vaan seisonu. Mun kanssa ei koskaan oo käyny niin. Mies oli sen kanssa muista syistä.

    Vaikutat todella vittumaiselle ja omahyväiselle muijalle, ei ihme, että miehesi oli toisen kanssa "muista syistä".

    Äänestä

No eipä ole vaihtoehtoja ei. Olen ikäni ollut tekemisissä suht pienitissisten naisten kanssa. Lapsiakin on tehty ja kasvatettu, mutta ero tuli, ei tosin tissien takia.
Nyt olen ensimmäistä kertaa tekemisissä hieman kookkaanpien tissien kanssa, koko on 75F. Väärinkäsitysten välttämiseksi tuossa koossa ei puhuta mistään lolloista, vaan sellaisista mukavasti käteensopivista. Mutta mikäli tämä suhde ei kanna hyvistä tisseistä huolimatta, niin paluu pienempään kuppikokoon tuntuu kyllä vaikealta.

Äänestä
  • Juuri näin. Käsikopelolla näissä asioissa mennään - jokainen mies ansaitsee kunnon tissit!

    Äänestä

  • Taitaa sulla olla aikasen isot kädet, sillä 75F on jo julmetun isot tissit :D

    Äänestä

  • Vähän samaa ajattelin.. mulla 75C ja tuntuu että on vähän liian isot..

    Äänestä

  • Rintsikoiden kokomerkinnät on sellainen juttu, että se ei miespuoliselle avaudu. Ilmeisestikin on niin, että kun marketista ostetaan 80B:t, niin liiviliikkeestä sinulle myydään 75F:t. Mainitsemani tissit eivät millään muotoa ole liian suuret, vaan tätä kokoluokkaa.
    https://www.lumingerie.fi/jasmine-rintaliivit-kaarmekuosi

    Äänestä

  • käteensopivat kirjoitti:

    Rintsikoiden kokomerkinnät on sellainen juttu, että se ei miespuoliselle avaudu. Ilmeisestikin on niin, että kun marketista ostetaan 80B:t, niin liiviliikkeestä sinulle myydään 75F:t. Mainitsemani tissit eivät millään muotoa ole liian suuret, vaan tätä kokoluokkaa.
    https://www.lumingerie.fi/jasmine-rintaliivit-kaarmekuosi

    Nimenomaan! Minullakin normiliikkeen koko 75C, mutta liivikaupassa myivät 65E.

    Äänestä

Järkesi on liian pieni.

Äänestä

Tofulla saa miestissit - kokeilkaa, miehet, ihan omat tissit! Ja jos on rahaa, voi se nainenkin huolia pienet kohotukset ja pullistukset. Mutta jos on niin köyhä, ettei oo kumpaakaan varaa, se on sitten voi voi.

Äänestä
  • Ei saa, paitti punttiksella jos käy.

    Äänestä

Tissit sattuvat kuitenkin olemaan vaimosi ei sinun. Parempi pienet kuin kumitissit. Suosittelen eroamaan, ei kukaan nainen "ansaitse" sinua. Ehkä isot tissit löytyvät vaikka netistä.

Äänestä

Ymmärrän aloittajaa. Onhan tuolla oikeasti väliä. Jos käännettäisiin sama asia toista sukupuolta koskevaksi niin johan ymmärrystä löytyisi eli jos miehellä on pieni muna niin kyllähän nainenkin hänet jättäisi. Kuka nyt sellaisen kanssa viitsisi naimisissa olla. Mutta ap ei sinua huijattu ole, sillä tuon tissien koon olet tiennyt jo naimisiin mennessäsi.

Äänestä
  • Ehdottomasti parhaimpia provoja pitkään aikaan ! Naisia onkin helppo provosoida. Onnittelut aloittajalle !

    Äänestä

  • Kiitos kovasti. Omien tissieni koosta en kyllä maininnut mitään, saitko näkökulmaa.

    Äänestä

  • No en minäkään olisi pikkupeniksen kanssa, mutta minä älyän sen kyllä jo ekalla seksikerralla, enkä rupea märisemään siitä papin aamenen jälkeen. Mutta hauska provo toki.

    Äänestä

Monet miehet ovat huomioineet tässäkin naiset ihan kiitettävällä tavalla. Esimerkiksi deitti-ilmoituksissa kun alkavat jutustelemaan jonkun niasen kanssa niin lähettävät itsestään "sen" kuvan. Siitäpä nainen heti tietää starategiset mitat. Ongelma on tiestysti silloin, jos kuva onkin naapurin Jormasta. Niin ja tietty jotkut miehet ovat niin huomaavaisia, että baariin pukevat riittävän tiukat housut, että naiset voi siitä suoraan sitten ihastella, että onpa iso, aaaah. On miehillä kuitenkin helpompaa, kun tuollain ihan vilkaisulla pystyvät näkemään tissien koon.
Tietysti voisin lähestyä tätä ongelmaa hieman eri näkökulmasta elikä: kuule ap meitä luojan luomia on täällä paljoan eri kokoisia ja erinäköisiä ja kaikille meille on olemassa se meille sopiva kumppani. Pää pystyyn vaan. Mutta ei helvetti se paljoa lohduta, jos sillä omalla ihastuksella on aivan olemattoman pieni elin tai liian pienet tissit. Kyllä siinä sydän murtuu, kun mahdolisesti suuri rakkaus täytyy sitten jättää. Ei auta muutakuin tynnyrillinen kyymeleitä vuodattaa.

Äänestä

Jos tarvitset mopon keulimiseen isot tissit, hanki nainen jolta sellainen varustus löytyy ja pane sitä. Mutta eroa ensin vaimostasi. Joku muu varmasti pitää nykyistä naistasi pantavana, ja panee mielellään, makuja kun on monia.

Vaimoasi ei ole luotu sinua varten vaan olet valinnut hänet ja päättänyt olla hänen kanssaan. Toinen on hyväksyttävä omana itsenään. Jos homma ei toimi, on vaihdettava tai molemmat kärsivät puolittain toimivasta suhteesta.

Jos on toivoa, kannattaa ehkä ensin järkevämmällä tavalla etsiä kipinää takaisin suhteeseen. Miten olisi parisuhdekurssit tai muu missä seksuaalisesti voisitte tutustua paremmin toisiinne, mieltymyksiinne ja syventää suhdettanne hakemalla seksiin jotain uusia, kutkuttavia juttuja?

Oletteko rapakunnossa ja seksi suorittamista? Laittakaa itsenne kuntoon ja urheilkaa, siinä tulee kestävyyden lisäksi myös kumppanille lisää silmää miellyttävää katsottavaa.

Mieheni pitää pienistä kiinteistä rinnoista ja sporttisesta naisvartalosta. Monikäyttöisempikin kun eri asiat onnistuu kun nainen on kevyempi ja hyvässä kunnossa. ;)

Liian isot tissit saavat huvittumaan ja paniessa lötkyessä höllyvät niin että intohimo katoaa kun katsoo velttojen tissien veivaamista kainaloon ja ylös alas. Kertoi itse joskus että isotissisemmän naisen kanssa seisokki oli meinannut nolosti loppua kun oli alkanut naurattaa niin pirusti.

Eli pointtina: tissejä ja naisvartaloita löytyy jokaiseen makuun. Siksi kumppaniksi kannattaa valita se joka itseä sytyttää.

Tosin tietysti asiassa painavat muutkin kriteerit, itse mm. havaitsin nuorena että kaikkein raamikkaimmilla miehillä aika oli kai mennyt kropan ja ulkonäön sparraamiseen ja olivat pinnallisempia ja tylsempiä, ja joillain valitettavasti myös eniten kusta päässä tai olivat huonoja, naista huomioon ottamattomampia ja mielikuvituksettomia sängyssä kuin taviksemmat miehet joilla aikaa kului myös aivojen tehokkaampaan käyttöön.

Poikkeuksia toki mutta aina ei jostain syystä natsaa silti. Ehkä kaikkea ei vaan voi saada yhdessä paketissa. Tai ei itsellä ainakaan ole tullut kohdalle.

Kyllähän joku nuori ja upeakroppainen voi aiheuttaa kuumotusta mutta ei se sen syvällisempää eikä kanna pitkässä suhteessa joten reaaliteetit pysyy hyvin mielessä.

Jos kyse on siitä että olet kyllästynyt vaimoosi tai hän ei enää himota, älä loukkaa häntä. Suhdetta voi yrittää parantaa ja seksi paranee kehittämällä omia taitojaan, ei vaatimalla toiselta.

Katsokaa vaikka pornovideoilta, siellä on naisia rehevistä taskuvenuksiin. Jokaiselle jotain.

Mieti mitä itse haluat ja toimi! Älä syytä vaimoasi omista mielihaluistasi.

Äänestä
  • "Liian isot tissit saavat huvittumaan ja paniessa lötkyessä höllyvät niin että intohimo katoaa kun katsoo velttojen tissien veivaamista kainaloon ja ylös alas. Kertoi itse joskus että isotissisemmän naisen kanssa seisokki oli meinannut nolosti loppua kun oli alkanut naurattaa niin pirusti."

    Sul on kyllä todella omituinen mies. Taitaa olla homo. Tai sitten vaan valehteli sun mieliks.

    Äänestä

  • Aivan näin. Aika turhanpäivästä taistella tällaisesta asiasta. Biologinen tosiasiahan vaan on se, että suuret tissit ovat kiinnostavammat ja suuri elin on kiinnostavampi. Mutta on paljon muitakin asioita, jotka tekevät ihmisestä kiinnostavan. Eli kaikki nyt vaan eivät saa sitä isotissistä tai isomunaista. Mutta onhan ihmisissä paljon muitakin viehättäviä piirteitä.

    Äänestä

Hakka muijas tissit turvoksiin. Kyllä se persuilta sujuu.

Äänestä

Toivottavasti aloittajan vaimon aivot toimivat paremmin kuin aloittajalla ja vaimo ymmärtää ottaa pitkät eli erota tuollaisesta tyhjäaivoisesta apinasta.

Äänestä

Kasva mieheksi, nyt olet perverssi seksiaddikti joka tarvitsee hoitoa. Et osaa rakastaa. Mene psykoterapiaan, tuskin sekään auttaa noin vaikeassa aivovammassa.

Äänestä

Aika huono provo jälleen kerran :)

Äänestä

Pidän pienistä rinnoista :) Mistä hänet voisi löytää? Ja muksut mukaan

Äänestä
  • Täällähän näitä pilvin pimein, suomi24 pullollaan

    Äänestä

Onko aloittaja koskaan miettinyt omien aivojensa kokoa eli kapasiteettia?

Äänestä

Voi hyvä "kannattaisi", huomaahan sen jo ap:n kysymyksestä ettei niillä aivoilla paljon mitään mietitä...tutti suuhun ja takaisin kapaloihin joutaisi tuollainen jokanaiselle kelvoton mies!

Äänestä
  • Nii-in, me tiedämme sen, mutta hän selvästikään ei.

    Äänestä

Tarkista ensin minkäkokoinen on munasi ja onko pallit samaa paria. Ettei vaan satu olemaan niin että olet niitä vaatimattomalla munalla varustettuja. Sitten ei kyllä kannata miettiä enään vaimon tissejä sen kummemmin. Sillä ajattele jos vaimo keksisi laittaa silarit?! Laittaisitko sinä silokonimunan. Huh huh. Onneksi mulla on elämä.

Äänestä
  • 16cm

    Äänestä

Tiesittekö muuten että popcorneista saa tomusokerin pois imurilla! Saattavat kyllä popcornitkin lähteä samalla.

Äänestä
  • Kornia!

    Äänestä

Osta sille kauneuskirurkirta silikonitissit, pöhkö.

Äänestä

Mikä hei oikeesti ihmisiä riivaa?? Aluksi penkitetään ja kusetetaan kaikkea mikä liikkuu, sitten maristaan kun toinen ei osaa lukea ajatuksia tai vastaavasti toinen kokee että on pallo jalassa, vaikka olisi oikeasti maailman välittävin ja ihanin puoliso....

Ton alotuksen on pakko olla trolli, jos naimisiin on menty ja siitä kumppanista aidosti tykkää ja välittää niin se on kaunis semmosena kun on ja pitäis olla aika hemmetin hyvin asiat jos se toinen puolisko ja lapsetkin on... Mieti vähän miltä siitä sun vaimostasi tuntuu jos meet laukomaan sille tommosta, ei kovin mieltä ylentävältä. Ja sitten sä vielä ihmettelet jos toinen lähtee tommosen kommentin jälkeen pois. Ja ei ollu ymmärtävinään- no ei varmana. Sulla ei taida olla pahemmin tunneälyä kun puhut sulle tärkeille ihmisille noin ja tuut vielä valittamaan asiasta TÄNNE. Vaimosi miettii ettei riitä herralle semmosena kun on vaikka kyse on siitä että sä taidat olla aika pikkumainen kusipää

Äänestä

Tämän täytyy olla soukki. Jotenkin vaikea uskoa että kukaan voisi olla noin järjetön kuin kirjoittaja antaa ymmärtää itestään.

Äänestä

Tulis sota ja nälänhätä....

Äänestä

Minua alkaa aina naurattaa ukon pussit rytmisesti hyppii sen innolla pannessa. Toinen vaan on eri rytmissä kun on niin pitkällä nahkan varassa. Pelkään että menevät ristiin ja solmiutuvat aktin aikana. Muna on pieni kuin kuukausien muna. Silti onnessaan lykkii ja kuvittelee minunkin nauttivan kun naureskelen ja nieleskelen kyyneleitä siinä koivet levällään antautuessani. Kutittaa ne lötkyvät pussit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kohtalontoverit.kertokaa kirjoitti:

Naimisiin mentiin ja lapsia saatiin, mutta tissit ovat edelleen pienet.

Kerran otin aiheen esille saunassa ns. kautta rantain, mutta vaimo ei ollut ymmärtävinään ja pakeni suihkuun.

Aihe on ymmärrettävästi arka, tabu suorastaan. Onko naisellisuutta arvostavalla miehellä muuta vaihtoehtoa kuin avioero?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu