Rikollinen valtio Suomen sisällä? NWO vai mikä?

vastausta.etsivä

Mikä on Suomen valtion alueella tai järjestelmän sisällä toimiva rikollinen valtio tai järjestö, jota eivät lait ja kristilliset moraalikäsitykset koske?

Tunnistusmerkkejä:
- ulkopuolisia ihmisiä vainotaan erilaisilla gang stalking -metodeilla ja huutoäänestysvainoilla (vrt. Stasin zersetzung-vainot entisessä DDR:ssä), helpoimpia kohteita ovat puolustuskyvyttömät ja vähän yksinäisemmät ihmiset
- viranomaisjärjestelmiä käytetään väärin, ihmisistä tehdään aiheettomia rikosepäilyjä, ihmisiä lavastetaan syyllisiksi, vaitiolovelvollisuutta rikotaan, rekisteritietoja muotoillaan vainottuja vastaan ja omien puolesta
- syrjäytettyjä ihmisiä syytetään omasta kohtalostaan ja merkitään tarkoituksellisesti joko rikosepäillyiksi tai epärehellisten mielenterveysdiagnoosien avulla viranomaisjärjestelmiin syrjäytymisen edistämiseksi ja ihmisoikeuksien vähentämiseksi
- virkavallasta tehdään mielivaltaa
- mielenterveysopeista tehdään kiusaamisen ja alistamisen työkalu
- viranomaiset sallivat huumekaupan ja salakuljetuksen valikoiduille tahoille osallistuen siihen (korruptio ja kilpailijoiden pitäminen pois markkinoilta)
- media ajaa heidän päämääriään osallistumalla keskeneräisiä rikostapauksia koskeviin huutoäänestyksiin
- lääkebisnes tahkoaa rahaa sairastelun lisääntymisellä, ei sairastelun vähentymisellä
- ihmisille aiheutetaan ongelmia laajalla rintamalla ja sitten työllistetään omaa väkeä usein verorahoilla "hoitamalla" tarkoituksellisesti ulkopuolisille aiheutettuja ongelmia
- jne

17

309

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aika_törkeetä
      • CFR-Myyrä

        Mies on Agit-Prop trolli


    • jossenäyttääsiltä

      Työ sisältää erilaisia maailmoja. Hienoa, että olet kasvanut.

      • miltämuultakaan

        Upeeta. Mihin verrattuna kasvanut?

        Tänään on muuten eräänlainen vuosipäivä liittyen äärimmäisen pahuuden vastaiseen projektiin, johon sitouduin 14 vuotta sitten.


    • benjuutalainenjuoni

      Eliitti luo fasistivaltiota perverssisellä kiihkolla : http://vastavalkea.fi/2016/02/03/oikeiston-onnistunut-manooveri/
      Valtamedia iskee joka päivä maalaisjärkisen , loogisen ja ystävällisen rauhantahtoisen ihmisen pään sisään , lietsomalla vihaa. Oikeistopoliitikkojen vihapuheet kansaa vastaan( mm. ay-liike on kansaa) jakavat maan kohta sisällis- sotaan.

      • anti.aa.yy

        Ay-liike on olennainen osa tuota rikollista valtiota. Liittojen avulla vahditaan työntekijöiden mielipiteitä mm. oikeutta harrastaa ammattia. Lisäksi vahditaan työpaikkojen jakautumista ja nostetaan etuoikeutettujen palkkoja syrjäyttämällä ulkopuolisia työttömiksi, 9e orjiksi, opiskelijoiksi ja "hulluiksi" (mielenterveysbuumi).


      • RahanValtakoneisto
        anti.aa.yy kirjoitti:

        Ay-liike on olennainen osa tuota rikollista valtiota. Liittojen avulla vahditaan työntekijöiden mielipiteitä mm. oikeutta harrastaa ammattia. Lisäksi vahditaan työpaikkojen jakautumista ja nostetaan etuoikeutettujen palkkoja syrjäyttämällä ulkopuolisia työttömiksi, 9e orjiksi, opiskelijoiksi ja "hulluiksi" (mielenterveysbuumi).

        EK, kokoomus, elinkeinoelämä, SSS-täysmusta porvarihallitus, Bilderberg Group(Ollila, Wahlroos, Apunen ym.), tässä sitä todellista rahavallan NWO-rosvojoukkoa, joka ohjaa meitä duunareita, työttömiä, huono-osaisia, vammaisia, pitkäaikaissairaita, lapsia, nuoria, opiskelijoita, eläkeläisiä ja pienyrittäjiä.

        $, €, £, Ƀ siinä rahan vallan tunnuksia.


      • Nukkemestarit
        RahanValtakoneisto kirjoitti:

        EK, kokoomus, elinkeinoelämä, SSS-täysmusta porvarihallitus, Bilderberg Group(Ollila, Wahlroos, Apunen ym.), tässä sitä todellista rahavallan NWO-rosvojoukkoa, joka ohjaa meitä duunareita, työttömiä, huono-osaisia, vammaisia, pitkäaikaissairaita, lapsia, nuoria, opiskelijoita, eläkeläisiä ja pienyrittäjiä.

        $, €, £, Ƀ siinä rahan vallan tunnuksia.

        Bilderberg 2016
        http://keskustelu.suomi24.fi/t/14180897/bilderberg-2016
        "Sierra City Kalifornian syrjäisessä vuoristo hotelli kompleksissa pidetään tämän vuoden sisäpiirin Bilderberg ryhmän kokous.

        Kokouksia on pidetty viime vuosina vaikeakulkuisissa paikoissa,mikä vähentää kiinnostuneita ulkopuolisia tulemasta paikan päälle".

        Kuka Suomesta osallistuu tänä vuonna veronmaksajien laskuun Bilderberg Group 2016 kemuihin: Alexander Stubb, Matti "Omistajan ääni" Apunen, Juha Sipilä, Timo Soini, Anne Berner?
        -


        Koko Bilderberg Group on "Omistajan ääni".

        Esim. Alexander Stubb kävi salaseuran kokouksessa viime vuonna Suomen veronmaksajien laskuun, mutta ei suostunut kertomaan edes kysyttäessä mitä kokouksessa käsiteltiin. Suomen ministeri lentää kansan laskuun eliitin salaseuran "Deep State" -palaveriin jossa päätetään länsimaiden ja ihmiskunnan sekä globaalin politiikan suuntaviivoista oikeiston rahavallan toimesta, ja vielä verhojen takana epädemokraattisesti. Kyllä on demokratia länsimaissakin kadonnut näennäisdemokratian rahavallan hyväveljien salaseuraplutokratian tieltä, joissa rötösherrat sopivat eduistaan. Putinin Venäjä tai Pohjois-Korea ei ole ainut joka pitäisi alasajaa demokratian ja oikeusvaltion takia. Tämä länsimainen plutokratinen järjestelmä osaa vain toimia paljon hienostuneemmin valtamedian massamanipulaation tukemana.

        Ei ihme että isovelimassavalvontaa, joukkojenhallintaa ym. kontrollijärjestelmiä pitää koko ajan massiivisesti lisätä, ettei kansa tarpeeksi saadessaan tee ranskalaisia ja vaadi päitä pölkylle.


    • Todellinen_voima

      Deep State eli syvä valtio.

      • Baal_Shebub

        Joo, syvältä Helvetissstä.


    • Todellinen_valti0

      Deep Purple eli syvä valtimo

    • perustakaa militia ryhmittymiä ja aseistautukaa ja sittenkun päättäjät yrittää alistaa meidät niin rähinä päälle

    • mielenkiintoinen.kysymys
    • minigomlff

      Totisesti. Veikkaus valtion rahasampo feikkiarvotoineen. Valtion "vihollisille" ei osu arvat.. Virkaiesoiseliitille fortuna käy.

    • se.on.juonen.tavoite

      > perustakaa militia ryhmittymiä ja aseistautukaa ja sittenkun päättäjät yrittää alistaa
      > meidät niin rähinä päälle

      Juuri se on sen antagonistin tavoite - saada vastapuoli ensin kokoamaan joukkonsa jolloin ne on ylivoimaisen armeijan helppo tuhota.

      • Uusi.käsite.mulle

        Antagonisti on tarinassa sankarin tai protagonistin päävastustaja. Käsitteen alkuperä on kreikan kielen sanoissa anti (vasta) ja agonistes (taistelu), ja käsite merkitsee suomeksi ”vastustajaa”.

        Klassisissa tarinoissa on kysymys sankarin ja konnan kamppailusta. Protagonisti ja antagonisti on helppo tunnistaa tällaisissa tarinoissa. Kirjailijat ovat kuitenkin usein luoneet mutkikkaampia asetelmia. Tarina voidaan esimerkiksi kertoa konnan näkökulmasta, jolloin sankari onkin tarinan antagonisti. Tällöin yleensä epämiellyttävänä tai pahana esiintyvä antagonisti onkin hyveellinen tai miellyttävä hahmo, kuten Macduff Shakespearen näytelmässä Macbeth.

        Usein on myös niin, että tarinasta puuttuvat hahmot, jotka olisivat luokiteltavissa sankareiksi tai konniksi. Silloin antagonisti on se hahmo, joka on tarinan päähahmon eli protagonistin päämäärien tiellä. Antagonisti ei välttämättä ole henkilö; joskus luonnonvoimat tai psyykkiset tekijät edustavat protagonistin vastavoimaa.

        Wikipedia


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      112
      5467
    2. Niin voimakkaat tunteet

      Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi
      Ikävä
      20
      2997
    3. Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen

      sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk
      Ikävä
      24
      2844
    4. Oletko harrastanut

      seksiä kaivattusi kanssa? 🤔
      Ikävä
      143
      2098
    5. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      26
      1982
    6. Puhe on halpaa

      Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.
      Ikävä
      44
      1936
    7. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      176
      1848
    8. Miksi miehet hermostuvat tyhjästä?

      Olen tässä viimeisen vuoden sisään pudottanut melko reilusti painoa mikä on sitten saanut useammankin lähipiirin aiemmin
      Sinkut
      116
      1667
    9. Joko aiheuttamani pettymys

      on lieventynyt? Toivottavasti. Uskallan heittää lentosuukon näin etäältä ja nimettömänä 😘.
      Ikävä
      98
      1648
    10. Nainen, se on vain karu totuus, että

      sinut on luotu synnyttämään ja mies siittämään. Niin on luomakunnassa säädetty ja niin se on. Sinut luotiin heikoksi ja
      Ikävä
      283
      1560
    Aihe