Saataisiin talouspakotteet nurin ja päästäisiin tästä lamasta eroon. Suomi saisi taloudellisen erityisaseman ja Suomesta tulisi Venäjän Taiwan!
Suomi osaksi Venäjää?
Köyhyys-kyykkyyn
14<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Aina voi unelmoida moisesta
Venäjä vois liittyä osaksi Suomea (KARJALA TAKAISIN) jäänyt palauttamatta laillisille omistajilleen
har!1
.
Poistaisi työttömyyttä, kun on paljon Karjalassa korjattavana hometalokuntoon
Kun Baltia palautettiin takaisin oikeille laillisille omistajilleen ei rys-ryöstäjiltä kummallista kyllä löytynyt enää ryöstettyjä omistusasiakirjoja
Onko tämä sitä hybridisotaa että trollaillaan mm. näille foorumeille kaikkea paskaa?
Ainakin mossemaista
Niin... ehkä aloitus on jonkinlainen Moskovan vitsi :D
Hieno aloitus! Taidankin kirjoittaa asiasta Putinille meilin ja pyytää samalla itselleni suosiota, että ottavat minut ilman byrokratiaa pakolaisena vastaan Venäjälle.
Aloittaja lienee ilmiselvästi ryssä. Tosin selvää ryssää ei ole olemassakaan. Syntymäkännisssähän ne ovat aina olleet siellä itärajamme takaisella köyhemmällä ja surkeammalla puolella.
.
"Taas # KUALI # yllättäen joku douping ryccä!!!1!11!111!1!!!!"
har!1
.
.
"Venäjän entinen antidopingpomo kuoli äkillisesti
Sport > Muut lajit > Muut lajit Julkaistu 15.02.2016 09:20 "
http://www.mtv.fi/sport/muut-lajit/uutiset/artikkeli/venajan-entinen-antidopingpomo-kuoli-akillisesti/5738738
.
Näin Putinlandiassa siivotaan löysät pois.
.
"You # FAILED #"
.
Lada-yhtiö Avtovaz kiikkuu konkurssin partaalla
Talouselämä - STT 12.2. 12:10
Jaa artikkeli
"Venäjän suurin autonvalmistaja, Ladoja tekevä Avtovaz on konkurssin partaalla. Yhtiön tappiot kolminkertaistuivat viime vuonna edellisvuodesta ollen noin 73,8 miljardia ruplaa (yli 822 miljoonaa euroa).
Avtovaz on yrittänyt karsia kuluja muun muassa siirtymällä kokonaan nelipäiväiseen työviikkoon vajaa vuosi sitten. Volgan rannalla Toljatin kaupungissa sijaitseva tehdas työllistää noin 44 000 ihmistä sekä suuren joukon alihankkijoita.
Avtovazin enemmistöomistaja on ollut Renault-Nissan vuodesta 2013. Avtovazin tappiot rasittivat konsernin tulosta 620 miljoonan euron verran."
http://www.talouselama.fi/uutiset/lada-yhtio-avtovaz-kiikkuu-konkurssin-partaalla-6303337
.