haluan lottovoiton ja lopettaa työn

vihaantyöntekoa.33

huomenna pitäisi raahata perse taas paskaduuniin, arvatkaa kiinnostaako?? ihan saatanasti.
ei paskaakaan kiinnostaisi tätä vuokrafirman kirjoissa olevaa hommaa enää tehdä, taidan lopettaa seuraavan määräaikaisen päättymiseen enkä tee jatkoa enää.
olen oikeasti vitun kyllästynyt sekä väsynyt työntekoon. en jaksa tehdä paskalla palkalla duunia kun puolet häviää tilipäivänä vuokraan. mitään lomia en ole nähnyt yli 3 vuoteen, jos ei työttymyyttä lasketa lomaksi. ( rahattomuus ja työttymyys on todella hieno loma)
ainoat hyötyjät työnteostani on työnantaja sekä hänen asiakkaat vuokrafirman edustahjat. minä joka teen sen saatanan työn EN HYÖDY!
minulle on turha selittää täällä netissä tai työpaikoilla että miten tärkeää on ITSE työn saanti, hyvät työkaverit, työstä saa kokemusta. jne.. paskaa.

jos ei palkalla kunnolla edes elä, Työtä tehdään VAIN rahan takia eikä minkään muun.
tänä vuonna kesällä en ole menossa enää hikoilemaan. menkööt vuokrafirmojen homot itse tekemään ne minun työt kun saavat sit palkkaakin.

2

172

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suomi.on.valheiden.maa

      Ei ole vakituisenakaan sen helpompaa, huonolla palkalla raatamista ja sitten se huono palkkakaan ei estä joutumasta pakkolomalle aina ja heti kun vaan mahdollista. Karenssin määräytyminenkin näyttää olevan niin mielivaltaista että kukaan ei pysty etukäteen sanomaan tuleeko se tällä kertaa vai ei!! Pakkolomalle joutuvan työntekijän rankaiseminen karenssilla on lähtökohtaisestikin VÄÄRIN, miksi pitää rangaista syytöntä työntekijää, työnantajahan on syypää siihen ettei työtä tilapäisesti ole!! Suomessa lomautukset ja irtisanomiset on EU:n helpointa, silti syyllistetään vain työntekijöitä että saadaan muka liikaa palkkaa ja pilataan kilpailukyky vaikka ei se huono palkkakaan estä joutumasta pakkolomalle. Toisekseen on sellaisiakin tutkimuksia joissa Suomen kilpailukyky on maailman paras joten kyllä nyt jokin taho aivan selkeästi VALEHTELEE !!! Normaalissa sivistysmaassa ei voi olla hyväksyttävää että poliittisia tai taloudellisia päätöksiä tehdään VALHEISIIN perustuen !!!

      • suomi.on.valheiden.maa

        Niin ja unohtui vielä sanoa että lopettaisin minäkin työt heti ilomielin jos saisin lottovoiton!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      40
      2476
    2. Olen aivan hajalla yhden

      Naisen takia😞
      Ikävä
      52
      936
    3. Olen pahoillani kun olen satuttanut

      Välillä kiukuttaa paljon.
      Ikävä
      62
      856
    4. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      227
      723
    5. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      52
      720
    6. T.h tuomio

      Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin
      Suomussalmi
      10
      634
    7. Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä

      Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne
      Ikävä
      81
      597
    8. Mitä oikeasti haluat?

      🥹
      Ikävä
      47
      587
    9. Miten sä jaksat

      Pitää susta huolen.
      Ikävä
      65
      583
    10. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      47
      578
    Aihe