Ensin ei koululaisten auto tullu ajallaan, sitten jussila alkoi ajamaan sitä ajallaan ja nyt sitte net-matkat ajaa kilpaa koululaisia jussilan kanssa. tuo ei ole ennään turvallista kelleen. ei muille autoilijoille eikä varmasti koululaisillekkaan. eikä kukaan/mikkään aja hietaharjun kautta. salmelan aikana oli toisin. molempia kautta pääsi. net-matkat voisi ajaa hietaharjun kautta etenkin kun jussila aloitti laivaniemen ajamisen jo aiemmin.
Laivaniemen kilparalli
älyköJättiJo
962
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Se halvaa varhmaan kuskata uskonveljien mukulat kouhlun ilman vääräuskosia. Siis se nettibussi
Laita oma linja-auto vänisijä.
vastaa nurkanvaltaaja(t) lukiokadun toimistolta :)
Pakko varmaan nettiauton ajaa lujaa ko Jussila menee aikataulun mukaan aikaisemmin. Paattiossa netti jo monta minuuttia etuajassa. Jos tulen pysäkille oikeaan aikaan, ei edes netin hajuja ole jäljellä.
vanhoja patuja kaik :D
soitapa Elylle että auto kulkee etuajassa. Ely käskee ottamaan taksin ja loppupeleissä liikenteen harjoittaja maksaa. Ely pitää huolen siitä. Tuskin edes etuajassa ajava Net-Matkat ajaa muutaman taksilaskun jälkeen etuajassa!
Soitappa karpaasille se on jätkä raju,vaikka sillä menee taju
Miten meni auto tänä pänä?
En tiiä. Siirryttin kimppakyytiin. 4 henkeä samassa autossa. Turvallisempaa kuin ralli linja-auto lentokentänsuoralla.