ARVOISAT PALSTALAISET!
Nyt se on tapahtunut, mistä jokainen on puhunut ja minkä jokainen on arvannut.
Fanipoikien painajainen, ja kulttilaisen kool aidin totaalinen vesittyminen.
SE ON TAPAHTUNUT!
PUA-teollisuuden edustaja, kultin ohjaaja, on jäänyt kiinni siitä että on käyttänyt näyttelijöitä "infield"-videoillaan, jotka näin ollen ovat siis lavastettuja!
Todistusaineisto:
Kuten olen sanonut, käyttävät pupet videoillaan mallien ja aloittelevien näyttelijättärien palveluksia.
Näin ollen, he saavat win-win-diilin, jossa näyttelijätär saa CV:hensä merkinnän, ja pupet saavat huijattua lisää maksavia asiakkaita kulttiinsa!
Tässä sivusto näyttelijättären ansiolistaan: http://www.cindy-brace.com/fiche.cfm?id=160809
Mikä parasta, hänen ansiolistalleen esiintyminen PUA-videolla oli merkitty MAINOKSESSA esiintymiseksi! :D
Eli kyseessä on virallisesti MAINOS! Ei suinkaan mikään "ooh näin isketään naisia!"-opetusvideo, vaan informercial-sarjan mainos, ihan kuten TV-shopissa!
Tässä ote ansiolistalta - hän itse asiassa on sen mukaan esiintynyt useammalla kuin yhdellä videolla: (tämän olen havainnut ennenkin - he sumentavat naisen kasvot, jotta he voivat nuukina bisnesmiehinä kierrättää "iskettäviä" naisia :D ja fanipojat uskovat!)!
PUBLICITES / COMMERCIALS:
DAYGAME.COM de
DAYGAME.COM de
Tässä feikkivideo jolla hän esiintyi:
https://www.youtube.com/watch?v=KTrzl2zNRSo
Toivottavasti ei mennyt kool aid väärään kurkkuun, mutta ajatelkaa positiivisesti: rahanne ja aikanne säästyivät! ;)
BREAKING: PUA jäi kiinni videon lavastamisesta!!!
12
123
Vastaukset
- Ex------------PUA
Kumpaa siis uskoa?
PUA-kultin myyntimiestä joka lavastaa videot? Punaisen pillerin totuus on se, ettei mies valitse, joten olisi mahdotonta etukäteen päättää saavansa nainen (koska kultti väittää että mies valitsee, heidän on pakko feikata, jotta tuota harhakäsitystä voitaisi pitää yllä!) - toisaalta, tässä se naisen saaminen onkin smoke and mirrors-taktiikka, jotta kulttiin saadaan houkuteltua lisää maksavia jäseniä ja pidettyä edelliset. (VIHJE: jos teet saman minkä kulttijohtaja videolla, etkä saa tuloksia, on tällöin ns. tekniikassa vika, ja sinun tulee heittää se roskiin tai ainakin "harkintaosaltolle").
Ex-PUAA joka EI VALEHTELE raporteissaan, vaan jakaa ne kaikelle kansalle ilmaiseksi? Ja myöskin kertoo asiantuntijana ja entisen kultin jäsenenä, kuinka asiat ovat niin naisten kuin kultinkin kanssa.
Eräässä aiemmassa keskustelussa tästä lavastamisbisneksestä olikin muuten erinomainen keskustelu erään toisen palstalaisen kanssa (nimimerkki "m-i-e-s"), ja siitä miten PUA-teollisuus väärentää videoitaan ja lavastaa onnistumisiaan, jotta saisivat pidettyä fanipojat kultissa, ja houkuteltua uusia uhreja mukaan.
Lanka alkaa tästä linkistä, suosittelen sen lukemista, vaikka kultti EI HALUA sinun lukevan sitä: http://keskustelu.suomi24.fi/t/14123971/kulttilaisille-ja-palstapupeille#comment-83209493 - m-i-e-s
Eihän tuo youtube video ole satiiria? Siihen pitäisi laittaa taustalle Yakety sax ja nopeuttaa videon toisto. ( https://www.youtube.com/watch?v=ZnHmskwqCCQ )
Ei ihme jos ei toimi, ei noin paska ja väkinäinen voi edes toimiakkaan. =D
(Oikeassa elämässä tulisi käsilaukusta ja nainen kuulostaisi Niko Saariselta sanoen; suksi nyt jo vittuun siitä, et sä nää et mul on kiire.)
Ylipitkä länkytys, sanoihin ja merkityksiin takertuminen, täysin väärässä tilanteessa, ei mitään tilannetajua, tyyliä tai komiikkaa.
Toki jokainen voi mennä kokeilemaan stadissa, tässä vuorosanat:
Hei, anteeksi. Paljonko kello on? Sä oot varmasti Helsinkiläinen, tunnistin heti noista legginseistä, ne on kyllä kauniit. Et varmasti Stockamminlta ostanut, ethän? Niin niin joo, Tokmannilta, sitähän minäkin. Tosi kauniisti sopii tuon toppatakin kanssa, alla on varmasti villaneule. Näytä mulle se villaneule, sopii varmasti kauniisti noihin legginseihin. Eikä sulla on tatuointi, mä näin sen, siellä se on, laske vähän legginsejä. =DMonet asiat Amerikan tyyliin ei toimi Suomessa paitsi silloin kun suomalaiset suvaitsevaisina sopeutuvat ulkomaalaisen tyyliin.
Mutta yakety sax toimii melkein aina. Sillä saa juutalaisetkin vanhoissa arkistofilmeissä menemään keskitysleirin sijaan huvipuistoon.- Ex------------PUA
:D Erinomainen analyysi aiheesta, taas kerran.
Olet vaarallinen vihollinen PUA-teollisuudelle, sillä osaat sopivasti sosiaalisia taitoja (oikeita, ei noita puppe-kulttilaisten opettamia autistisia väkerryksiä) ja näet huijausyritykset ainakin kultin suhteen melko hyvin.
Myös tuo vuorosanat-osio oli täyttä rautaa.
Mieti miltä tuntuisi olla nainen, kun joku creepy PUA tulisi niitä läähättämään korvaan keskellä kirkasta päivää?
- VoihanOksu
No onko kukaan muuta ikinä epäillytkään? Paitsi sinä.
- Ex------------PUA
Oletko tyhmä?
- kulttilainen
Wubdiduu. PUA-maailmaan mahtuu niin monenlaista yrittäjää että so what. Ikinä kuullutkaan tuostakaan PUA-"gurusta".
- Ex------------PUA
Osu ja uppos! :D
Onko kiva ryystää kool aidia ja olla huijattavana?
- 11plus2
Mitä vittua selität? En tajunnut sanaakaan!
- Ex------------PUA
Se johtuu siitä että olet tyhmä tai et vain osaa lukea.
Tällöin sitä ei ainakaan ääneen kannata myöntää. ;) - Vai.olisko.syy.tässä
Ex------------PUA kirjoitti:
Se johtuu siitä että olet tyhmä tai et vain osaa lukea.
Tällöin sitä ei ainakaan ääneen kannata myöntää. ;)Tai sitten siitä, ettei suurin osa ihmisistä tiedä koko PUA:sta mitään. En tiennyt minäkään ennen kuin tälle palstalle eksyin ja sinun kirjoituksia luin...
- 17plus3
Ex------------PUA kirjoitti:
Se johtuu siitä että olet tyhmä tai et vain osaa lukea.
Tällöin sitä ei ainakaan ääneen kannata myöntää. ;)Fanipoikien kool aid PUA-teollisuuden painajainen, ja kulttilaisen pupet informecial win-win-diilin kulttiinsa! PUA-videolla informercial-sarjan mainos, ihan kuten TV-ansiolistalta - "iskettäviä" Rôle: Sarah. Rôle: Georgina. fanipojat.
Olen sitten kai tyhmä kun en osaa tuollaista sontaa tulkita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.748367Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli662825Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä182028- 1572001
Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️201949Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1381861Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?301720- 431495
- 1021487
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411246