Kemiin tulossa, vai onko jo rakennettu tuonne Ritikan alueelle ympäri vuoden toimiva Umpihankiareena?
Tällaisen jutun kuulin Kylliltä kylillä käydessäni, siinä sitä on kemiläistä luovuutta kerrakseen. Ihme kaupunki kun Kemi on.
No mikä ettei onhan Dubaissakin lumihuvipuisto laskettelurinteineen.
http://www.rantapallo.fi/wp-content/uploads/2010/07/Dubai-flickr-jonrawlinson.jpg
http://www.lumipallo.fi/wp-content/uploads/2012/10/Lumipallo-ski-dubai-f-xavier-bouchevreau.jpg
Olisihan se hienoa järjestää juhannuksena umpihankipotkupallokisat. Vai onko?
Uusi areena
5
141
Vastaukset
- Sitä_Sun_Tätä
Hnmm... Eiköhä tämä vasureilla onnistu? Vetäjänä Pesäpirkot nimellä toimiva vasemmisto (yllätys) vetoinen liikuntaseura.
- Hii_Haa
Aina ja ikuisesti nää kommari. Ettekö te kemiläiset opi koskaan mistään ja mitään?
- Sitä_Sun_Tätä
En ole kemiläinen, mut alle sadankilometrin etäisyydellä kumminki.
- olisko
umpihumalasille oma areena
- Anonyymi
Onko se nimeltään Täikön iloisten lasten puisto?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 544706
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1684265- 673882
- 1263855
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans493671Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe793498- 983041
- 542895
- 252716
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p152450
