Ennen en saanut seksiä. Nyt saan. Elämä ei kuitenkaan muuttunut radikaalisti paremmaksi. Seksiä toki on, mutta muuten elämä jatkuu
Ihan samanlaisena.
Ihan samanlaisena.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Voi, voi ehkä kaikki johtuu itsestäsi. Mitä kaikkea odotat?
Miksi palstalaiset hokevat että "hanki seksikokemusta, saat itseluottamusta" Minä en ole yhtään sen itsevarmempi suhteen kokeneena kuin aikana jolloin olin totaalikokematon...
Sama juttu. Ei muuttanut minua suhde mitenkään
Ei tietenkään! Kaikille normaaleille ihmisille tuo onkin päivänselvä asia.
Nämä palstan mielenterveysongelmaiset kuitenkin kuvittelevat edelleen, että se poistaisi heidän mielenterveysongelmansa kuin taikaiskusta.
Painu helvettiin!
Eikö tullut miehekkäämpi olo?
Useinhan joku asia josta haluaa päästä osalliseksi onkin piikki lihassa vain sen aikaa, kunnes omakohtaisesti kokee ettei se nyt maailmaa mullistavaa ollutkaan. Mielikuva asian ihanuudesta ja ihmeellisyydestä on usein kupla, joka puhkeaa kun mielikuvat ja todellisuus kohtaa.
Ei sillä etteikö seksi olisi hienoa ja ihanaa, mullistavaakin jonkun tietyn ihmisen kanssa, mutta itse toimintana se on vain hetki hurmiota eikä aina edes sitäkään. Ainoa mikä aktin jälkeen voi jäädä kestämään on tunne ihmiseen jonka kanssa sekstailee, mutta itse orgasmi ei pitkälle kanna jos mitään muita fiiliksiä ei ole.
Mjoo
Olen kuullut yhdestä kesto-orkusta, joka kesti puoli päivää.
Muuten sekstaaminen on aika boring, koska häipyy kuin savu tuuleen.
(Hihitystä)
Orkulle ei voi perustaa mitään. Se on jokin irrallinen kappale ihmiselämää, niin kuin lapsella ilmapallo on.
(Reps)
Seksi on parasta 20....30...40....46-vuotiaana
http://www.iltalehti.fi/rakkausjaseksi/2016022221158298_lz.shtml
Kun alkaa saada seksiä ei masennu
Toivottavasti saat jatkossa parempaa seksiä katso itseäsi myös peiliin ensiksi?????????
No jos saa seksin lisäksi rakkauttakin, epäsuorasti paremmin elintason ja lapsia, niin ei ole elämä entisellään. Lempi kuitenkin useimpien tyytyväisyyttä elämään parantaa vs. jos sitä ei ole.
Tottakai se jatkuu samanlaisena, et kai oikeasti kuvitellut jonkun kusisen reijän mullistavan elämääsi?
Kuka dorka nostelee jatkuvasti näitä vanhoja ketjuja...?
Se on jännästi kumma tunne, kun sinkkuna sitä seksiä muka olis kokoajan vailla, mutta kun saa suhteen ja seksiä mielinmäärin ei se lopulta niin ihmeellistä ole. Ei elämä siitä yhtään kummallisemmaksi muutu. Ehkä sellainen läheisyyden tunne siihen kumppaniin, mut jossainvaiseessa ei se seksi nyt edes ole niin suuressa roolissa mitä vois kuvitella. Itse joskus miehenä jopa alkanu karttelemaan liian innoksasta naista, jota olis pitäny olla aina köyrimässä. Eikä kyseessä ole edes se, että hän olisi vastenmielinen, vaan päinvastoin tyrmäävän kaunis, mut ei sitä kokoaikaa jaksa tavan mieskään.