Hot shapers on surkea tuote

sportpelle

Tuli jokin aika sitten ostettua Hot Shapers-housut Ostoskanavalta ja täytyy sanoa, että meni kyllä liki satanen ihan hukkaan.

Ensinnäkin kokomitoitus on pieni. Xxl vastasi l-kokoa (olen kaksimetrinen, eli en suoranaisesti vatsakas) vyötäröstä. Housut eivät todellakaan ole unisex-mallia: sukukalleudet eivät noihin mahdu.

Housut voi pestä ainoastaan käsin. Toisin sanoen tarvitset ainakin kolmet housut, että voit pitää niitä aina päällä, koska pesu on pakollista hikoilun vuoksi pienenkin liikuntasuoritteen jälkeen. Hikeä kyllä siis tulee, mutta pakkaskelillä nämä eivät toppahousujen alla juuri lämmitä.

Painonpudotukseen näistä ei ollut mitään hyötyä. Tämä olisi pitänyt tajuta heti, kun avasin paketin: mukana oli dieettireseptivihko ja iso nippu jumppaliikeohjeita. Yhtä hyvin voisi pistää villasukat noiden ohjeiden kanssa pakettiin ja väittää, että tällä setillä laihdut varmasti.

Huomionarvoista on myös se, että hikoilu tapahtuu vain reisien alueella. Kokovartalopuku voisi ehkä oikeasti auttaa hikoilemaan sen verran, että se näkyisi vaa'alla, mutta pelkkien reisien hikoiluttaminen on yhtä tyhjän kanssa.

Lopuksi yleinen laatuvaikutelma oli huono. Lankoja työntyi sieltä täältä, logo murtui muutaman pesun jälkeen ja musta ulkopinta värjäsi keltaisen sisäpinnan todella likaisen väriseksi. Kokomerkintälappu puntissa oli todella halvalla toteutettu. Uutena näistä olisi voinut vaikutelman perusteella maksaa kympin toimituskuluineen. 90 euroa postikuluineen oli silkkaa ryöstöä.

Älkää siis hairahtuko näihin.

2

419

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fwageg

      Mistä kohtaa luulit että laihdut hikoilemalla kun rasvaa pitäisi polttaa?
      Kalliimmaksi käy kun yrittää vippaskonsteilla laihtua kuin ruveta oikeasti siihen raakaan työhön minkä joudut kuitenkin tekemään jos kestäviä tuloksia haluat.

    • twtwtw4t

      Kannattaa ostaa joltain ö-luokan runkkarien ostoskanavilta ja tokmanneista

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      26
      11029
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      42
      8347
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      127
      5290
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      143
      3656
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3588
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3544
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3167
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      55
      2539
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      35
      2041
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      28
      1796
    Aihe