mies vai nainen eli kumpi tarjoaa tai vie parempiin paikkoihin syömään jos jos kaupungilla pyöritte esim kahviloihin grilliin yms samoin jos kylässä tai istutte iltaa kotosalla niin kummalta tulee parempia ohjelma ja syömis ehdotuksia yms
kumpi vie parempiin paikkoihin
kumpi-parempi
1271
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Niin että kannattaisikohan alkaa homoksi?
tarkoitin yleensä kaverit siskot veljet vanhemmat ja sisaruksien puolisot eli kumpi ostaa paremmat sapuskat
Kaikkiko nuo passaavat sinua? Oletko holhouksenalainen reppana vai miksi sisaruksien puolisot tarjoavat illallisia?
sama kumpi tarjoo tai ostaako kumpikin itse tarkoitin haluaako esim siskosi kahvin ja 3 sipulin palasta ja veli vaikka bratwurstin tai toisin päin niin kyllä läheisille tarjoan tai kun menee kylään ja vie kunnon pihvit niin onko esim mies syön vain herneitä ja naiselle maistuu pihvi kumpi yleensä ymmärtää paremman ruuan päälle
Veli vetää kahvin neljällä sipulinpalalla.
Äiti ja isä tilaavat kimppapihvin, minä maksan, isä syö pihvin, äiti vihannekset, soossi viedään doggybagissä siskolle kellariin.
Veisin naisen grillille ja tarjoaisin lihiksen kahdella nakilla ja kaikilla maisteilla.
"kaikilla maisteilla" kuulostaa epäilyttävältä :(
Mä tarjoiasin miehelle nakkipiilon.
(osaan myös näköjään itse kirjoittaa...)
Jos veisin/vien miehen/naisen ulos syömään jotain erittäin hyvää...
Ravintola voisi olla Turussa:
-Mami: Paistettua häränrintaa lisukkeineen tai kalaa ja uskokaa pois... Kokkina kun on Rauhala niin kyllä ruoka maistuu ihanalta!
-Pinella: taimenta& kukkakaali pyree tai grillattua härän filettä joku pyree ym...
Pippurimylly: Marmorihärkää 250g lämminsalaatti t. paistettua merilohta sienikastike ja keitin perunat!
Siinä Turun kolme parasta ruokapaikkaa ja ovat ja poikkeavat kyllä toisistaan!
Jokaisessa paikassa on tullut käytyä muutaman kerran ja kaikista paikoista olen eteeni saanut mitä nautinnollisimman annoksen ruokaa.
Mamissa on ruuan hinta kohtuullisin...joten suosittelen.
Yököttävää henkilöpalvontaa että pitää olla joku tietty kokki duunaamassa safkaa! Hyi! Tietenkin tatuoidut käsivarret joista tulee likainen yleisvaikutelma koko ihmisestä! Kävin McDonaldsilla syömässä ja oksetti koko päivän kun hampparit möi nuori poika jolla oli tatskatut käsivarret. Tuntui että olisi saanut ruokamyrkytyksen pelkästään kun ihminen oli niin vastenmielinen tatskapaska. Myös hänen puhetapa oli epämiellyttävä.
Kuules nyt googlaa: Marko Rauhala - kokki. Ei taatusti ole mikään tatuoitu karvainen karhu! Keski-ikäinen siisti mies, joka on arvostettu kokki. Tosin tämä mies ei leveile saavutuksillaan TV:ssä, kuten eräät linssiluteet.
Eikä Mami ole; mikään McDonalds tai Hese. Mutt uskoakseni Mamiskin hampurilaisen saa... ja taatusti paremman mitä snakarilta koskaan!
Kermaista sellerikeittoa ja karitsanpotkaa7,70€/9,20€
Hiillostettua lohta, salaattia ja mummonkurkkumajoneesia8,70€/10,20€
Joka perjantai on joku maksasta tehty ruoka tarjolla nimikkellä;
Maksa itse 10,20€
Että tällainen paikka.... Mami on.
Mainitsemissani ravintoloissa palvelun taso ja ruuan laatu on laadukas!
Löydät varmaan googlettamalla myös muidenkin arvostelut näistä ravintoloista!
Nyt minun on mentävä jo nukkumaan, huomenna on iltavuoro.
Hyvää yötä!