somali saa Suomessa 3000e/kk kävelemällä Itiksessä. .......
Thaimaalainen marjanpoimija 1000e/kk Suomessa
marjansyöjä
49188
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 49
Vanhimmat
Niin paljon, ilmankos ne ovat aina muotivaatteissa ja jokaisella on kallis älypuhelin.
totta ja sinä maksat! .... Viha, pelko ja paratiisi
https://www.youtube.com/watch?v=y-SowWl_Oyk
Juu, juu. Sitten NE saa ihan uuden Mersun, suuren kartanon ja maatilan, Rolexin, kuusitoistakiloa kultaa ja timantteja, sekä kesämökin tervetuliaislahjaksi. Ja sinä raasu joudut elelemään sillä yhdella kelan tukemalla Kossupullolla, ihan koko kuukauden. Tämä on Valtion salaliitto SINUA vastaan. pelkästään siksi että SUA vituttais . Sinä rassukka oot joutunut NIIDEN mielivallan kohteeksi. Salaliittohörhöt herätkää, kerätkää rintamanne ja vaatikaa oma Rolexinne !
Istuin tänään Itiksen Cafe Fasterissa, mutta kun sinne tuli kauhea lauma somaleja jätin kahvin juomatta ja poistuin. Myöhemmin kuljin paikan ohitse ja totesin, että onpa yllätävän paljon tyhjiä pöytiä.
Sinua pitää potkaista päähän että tukos aivoissasi aukeaa.
Hait Rolexia, etkä saanut ??!
Sitten heräsit kalsarit märkänä ja tyyny oksennuksessa, Keravalaisesta maisematapetoidusta vuokrayksiöstäsi.
Jos somali saa 3000, niin kumma ettei varakkuus mitenkään näy.
Lähtökohtahan on nyt kuitenkin se, että tytötkin potkii sua paremmin. On niitä, jotka kuvittelevat potkivansa. Sitten on me, jotka osaa potkia ihan aikuisten oikeasti. Sua ei matseissa ole nähty kertaakaan.
Oletko vähän tze tze tzekaisin? Sinua on näköjään jo potkaistu päähän typerä kakara.
Oletko jo ostanut tekohampaat?
No näkyy se sinun veronmaksussa...
Mutta veronmaksuni ei auta somalia vaurastumaan? Köyhiltä näyttävät.
Ai niin eihän sossun ruokalapuista menekkään veroa sori siitä
Miksi niitä somaleita on sitten Itksen West-Unionissa jokapäivä lähettämässä rahaa tiesminne kun ovat NIIN KÖYHIÄ...
No sen teidän, että köyhä afrikkalainen on rutkasti köyhempi kuin köyhin Suomessa oleva. Jos lähettää 10€ silloin tällöin, niin se jo auttaa.
Ghanassa sanovat, että voivat joskus saada palkkana 3 € verran.
Ja näkeehän sen, että nuo thaimaalaiset saavat talot ja autot suomalaisittain surkeilla palkoilla.
Ai niin kun somali käy työssä niin " ylimääräisen " voi sitten käydä lähettämässä mummolle matkarahaksi Suomeen... Ja ne kaikki päivittäin Itiksessä loisivat somalit on sitten vuosilomalla/pekkasvapailla/menossa-tulossa työhön jne jne..
Vai oikein lähettämässä 10€ köyhälle sukulaiselle... Lähetyskulutkin on jo yli 10€.....Citymaasturi MB INVAPARKKIIN JA MUMMOLLE 10€ somaliaan.....oksettavaa kusetusta....
Hirveetä piipitystä taas :D
En vaan usko, että "joka päivä" lähettävät rahaa. Siis sama ihminen.
Siis mitä välii sama somali tai eri somali ....periaate et somput lähettää " löysää ylimääräistä rahaa" somali mummolle matkarahaksi Suomeen... No Sipilä hoitaa somalirahoituksen veronkorotuksilla....
Miksi työttömät ei poimi marjoja? 250 000 työtöntö á 1000 €/kk = 250 000 000 €/kk verotonta tuloa!
Talvella eivät marjat Suomessa kasva vai oletko höperö kehittänyt uuden lajikkeen? Sinut pitää lyödä pääedellä turpeeseen ja katsoa alkaako perseestäsi pukata marjaa.
:Ddd hehee!!
ook sä joku stubbi ku keksit noita lukuja
Stubidokaan ei vedä vertoja tällä palstalla työkseen valehtelevalle idiootille.
Minäkö valehtelen...
Thaikkuhinkkaaja saa Suomessa 5000€ tiedät miten ja ilman veronmaksu pakkoa....
Eihelvata:)) stupidon turpa oli kuin norsunvittu taas uutissa. Hirvee elukka. Hyi. Ja idiootin näköinen sipilä. Hintin oloinen. Mut jees kyllä kyntää:))
HeiMeLennetäänTaas kiihotti kansanryhmää vastaan 1.3.2016 18:42
Vai ei näy missään. Kasinolla kyllä näkyy. Siellä ne verorahat kiertää iloisesti rulettipöydässä
Somali pyörimässä rulettipöydän kuulana....kannatan ja osallistun
Miksi somalit saavat yhtäpaljon " yhteiskuntapalkkkaa" kun meikäläiset?
Sisältää *uolleen raiskauksen....:D
http://www.jewsnews.co.il/2015/11/01/muslim-rape-epidemic-sweden-shocked-again-after-woman-raped-to-death-by-somali-immigrant/
miksi pervo käytät minun nimimerkkiä..
kyllä somalit saa vähintään 3000 euroa tukia kuussa.
asia varmistettiin kun joku otti taloyhtiön roskiksesta somalin jättämiä avustus määräyksiä
eikä siinä kaikki
kun somali tulee suomeen niin alkuvuosina somalin eltätys maksaa n 50 000 e/ vuodessa ja sitten loputtomasti vähintään 20 000 e/vuodessa
On muistettava että esim asuntojen yhtiövastike pk-seudulla on n 1000 e/kk
somali saa suomessa n 200 000 - 400 000 euroa maksavana asunnon.
Ja yhtiövastike 800 - 1500 e/ kk sossu maksaa
Sitten somaleille maksetaan autokoulut ja joillekkin on ostettu auto.
Tuskin tällaiset lähtee hyttyssuolle poimimaan marjoja
Juu, Juu ja karjatilan, kesämökin, Ferrari ja Kultamokka kahviakin saavat ! Niim pal kärssii saa piäni ihminen ja varsinkin sinä, joka saa vaivaisen kossupullon hankittua omilla tuillasi. Eikä noi mamut edes jua viinaa, on se niin väärin.
Älä toista itseäsi. Varaa aika vastaanotoltani voin ehkä auttaa sinua somalien parannus-sairaudessasi.
Niinpä. Ihan vaan huvikseen ja suomalaisten kiusaksi on tehty salaliitto, jossa somaleille maksetaan kaikki, kultaiset lastenvaunutkin jokaiselle bussilipuksi, oli sitten vauva tai ei. Ja tämän kustantamiseksi suomalaisvanhukset heitetään ulos kodeistaan ja ruokitaan homeisella kauravellillä. On se niin väärin.
Taidat olla khattijurrissa tai muuten vaan somali.....
Ne sa ajokortin ja rahat toyotaa sossusta, kohta ei somalit bussilla ajele, oon nähny monien vetävän vaa taksilla moskeijaan.
kapitalisti märkä uni toteutuu Thaimaalaisen marjanpoimijan kohdalla ja vihervassarin ja kommarin taas Somalin kohdalla, mutta 2000 ekee jää vajaaks, no mitä tehdä. Pitääkö ottaa vähintää nelinkertainen määrä orjia suhteissa Somaleihin jotta sais edes niiden elartusmaksut
Joo mut somalit ei saa syödä mustikoita, ku ei kerää.
Vai saaks ne sossusta tuoreet mustikatkin ?
Joo, somalit saa joka kuukausi ämpärillisen mustikoita, jotka suomalaiset vanhukset on pakotettu heille keräämään... Ja ne ämpäritkin ne saa, ja saa vielä ite valita värin.
Mustikoiden keruu loukkaisi matujen ihmisoikeuksia, mutta thait ei ole oikeita matuja, koska sekä väri, uskonto että sukupuoli on väärä.
Ette taida tykätä somaleista .En minäkään....
suomen absurdi pakolaispolitiikka pelkistyi tapahtumaan torilla:
Somaliakka osi mustikoita
Hyysärit: tapauksella silminnäkijät
Ei tule ikinä tapahtumaan että somalit keräis itse marjat, orjien on se tehtävä heille