Entistä useampi opiskelijatyttö joutuu nyt myymään itseään rahanpuutteessa. Kohta maksullista pillua on tarjolla huimasti enemmän joka kaupungissa. Monelle muuten saamattomalle miehelle tämä on ainoastaan positiivinen juttu. Toivottavasti tarjonnan ja kilpailun lisääntyminen myös alentaisi hieman hintoja.
Opintotuen alentaminen lisää pillunmyyntiä
21
102
Vastaukset
- HC-ätmel
Lisääntynyt tarjonta kyllä alentaa hintaa. Hinta tulee asettumaan jonnekin lihapiirakan ja juustohampurilaisen tienoille.
- m-i-e-s
Onneksi entistä useamman opiskelijatytön vanhempi edesauttaa tytärtään pärjäämään. Onneksi tytöt myöskään ei ole niin lusmuja kuin pojat, vaan tytöt useammin tekee töitä opiskelun ohella. Lyhyesti mitään muutosta ei ole luvassa (ja mikäli on, tarvitsee järjestää stipendirahasto viattomien koulutyttöjen pelastamiseksi =P).
- HC-ätmel
Yhä useamman tytön vanhemmat ovat työttömiä.
- Marrrnie
Kannatan tuota rahastoa, vaikka itse lievään lusmuiluun taipuvaisena en varmaankaan pääsisi hyötymään siitä mitenkään...
- m-i-e-s
HC-ätmel kirjoitti:
Yhä useamman tytön vanhemmat ovat työttömiä.
Kerro sinä ne työttömät vanhemmat, niin minä alan järjestämään töitä. Kyllä nyt lapset ja nuore pitää pelastaa iäksi mieltä kalvaavalta itsensä nöyryyttämiseltä.
- m-i-e-s
Marrrnie kirjoitti:
Kannatan tuota rahastoa, vaikka itse lievään lusmuiluun taipuvaisena en varmaankaan pääsisi hyötymään siitä mitenkään...
Olet varmasti valmistunut siinä vaiheessa, kun vastaavanlainen toimiva rahasto saataisiin toimivaksi. =)
- E-s-c
"Onneksi tytöt myöskään ei ole niin lusmuja kuin pojat, vaan tytöt useammin tekee töitä opiskelun ohella"
Todista väitteesi. Linkitä vaikkapa tutkimus, joka tukee väitettäsi?
- tätiihminen
Voi jumalauta!! Luuleko te perkeleen Tanelit etteivät fiksut opiskelijat hommaa jotain hieman fiksumpaa tapaa hankkia lisätuloja. Ja laillista. Aika pieni ryhmä on se ,joka toivottavasti ttavaransa myy. Koskee myös miespuolisia opiskelijoita.
- super-atm
"Aika pieni ryhmä on se ,joka toivottavasti ttavaransa myy."
Hah. Suurimmassa osassa suomalaisista parisuhteista nainen elää kokonaan tai osittain miehen rahoilla. Iso osa naisista on siis parisuhdehuoria, elävät miestensä rahoilla ja antavat satunnaisesti pillua (sopivasti pihdaten). - Naati.miäs.naati
super-atm kirjoitti:
"Aika pieni ryhmä on se ,joka toivottavasti ttavaransa myy."
Hah. Suurimmassa osassa suomalaisista parisuhteista nainen elää kokonaan tai osittain miehen rahoilla. Iso osa naisista on siis parisuhdehuoria, elävät miestensä rahoilla ja antavat satunnaisesti pillua (sopivasti pihdaten).Eikös ole upeaa kun sun ei tarvitse edes kokeilla, olisiko nainen pihtaava parisuhdehuora?
Sinkkuna sulla on varaa valita laadukasta seksiseuraa, ilman mitään maksuja. Ei ole pakko yhteen ja samaan reikään tyytyä.
Sun laatupallit on hyvässä hoidossa ja kateellisia riittää. - super-atm
Naati.miäs.naati kirjoitti:
Eikös ole upeaa kun sun ei tarvitse edes kokeilla, olisiko nainen pihtaava parisuhdehuora?
Sinkkuna sulla on varaa valita laadukasta seksiseuraa, ilman mitään maksuja. Ei ole pakko yhteen ja samaan reikään tyytyä.
Sun laatupallit on hyvässä hoidossa ja kateellisia riittää.Kiitos kehuista. Ei minua kiinnosta parisuhdehuorat, eikä aisurina oleminen. Viihdyn paremmin sinkkuna.
- totuustuleetässä
super-atm kirjoitti:
Kiitos kehuista. Ei minua kiinnosta parisuhdehuorat, eikä aisurina oleminen. Viihdyn paremmin sinkkuna.
Super-atm ei kyllä nykyisellä asenteellaan tule saamaan pillua ikinä.
- super-atm
totuustuleetässä kirjoitti:
Super-atm ei kyllä nykyisellä asenteellaan tule saamaan pillua ikinä.
Olen saanut ja tulen saamaankin.
"totuustuleetässä"
Harvinaisen tyhmä nimimerkki sinulla. Etkä muuhun pystynyt kuin shaming languageen ja henkilöhyökkäykseen.
- 3658
Nyt opiskelevan ätmin on vieläkin hankalampi saada pildee..
Rohkaisevaan halpaan kaljaan vähemmän rahaa, kortsut puolitettava.. :D - puutepysyy
Eihän se ätmin pillunosto ole tähänkään mennessä kiinni rahan vaan rohkeuden puutteesta.
- atm32
Olen pannut useita opiskelija naisia rahasta. Hinta ollut 150-250 euroa Kerran jopa 350 euroa. Ei se haitannut koska ne naiset on tosi nättejä.
- atm32
Ja niitä on helposti saatavillakin että ei tarvii kun laittaa omat yhteystiedot nettiin niin maksullinen nainen ottaa yhteyttä.
- pillunmyynti
Olet täysin väärässä. Opintotuen määrä ei vähääkään vaikuta myyntiin. Opintolainan korko ja takaisinmaksuehdot on niin edullisia ettei opintotuella ole todellista merkitystä muille kuin ns. ikuisille opiskelijoille.
Se että opiskelijatyttö hankiin ”luonnossa” opintotukea johtuu vain menoista ja kulutustasosta. - Ratiikkakuski
Rauhoittukaas nyt ätmit. Ettehän te uskalla edes naiseen koskea, vaikka ilmaiseksi olisi tarjolla ;)
- sdzxvcx
Erinomaisen hyvä juttu. Voisin ottaa muutaman opiskelijatytön alivuokralaisiksi maksu luonnossa.
- Naisasialooseri1
Totta. Jo nykyisillä alentamattomilla opintotuilla elävät opiskelijatytöt myyvät monet pilluaan, koska nykyinenkin opintotukin on naurettavan pieni, eikä sillä ainakaan biletystä kustanneta.
Vielä kun sitä alennetaan entisestään niin pillunmyynti lisääntyy huomattavasti vielä entisestään ja hinnat tulevat tippumaan, vaikka eivät ne nytkään kovin korkeita ole.
Opiskelijatytöt suosivat asiakkainaan lähinnä vanhempia charmantteja herrasmiehiä, mutta kyllä pojanrimpulakin saa huokeaan hintaan, koska vanhemmille herroille on tarjolla ilmaistakin pillua riittämiin.
Harva opiskelijatyttö haluaa tuhlata vapaa ja biletysaikaansa paskaduuniin jossain mäkkärin tiskillä kun saman rahan tienaa pillullaan muutamassa tunnissa mitä sieltä saa viikossa.
Opintolainaa ei ole mitään järkeä ottaa ja pillukaupalla saa senkin rahan muutamassa kuukaudessa jos ei nopeamminkin, riippuen lainan suuruudesta.
Ja läheskään kaikkien opiskelijoiden vanhemmat eivät ole niin varakkaita, että pystyisivät kustantamaan opiskelijaelämää.
Joku idiootti tuolla sanoi, että sama koskee myös opiskelijapoikia, mutta ensinnäkin sellaisen seksisuhde MA on pakkasen puolella, joten hän on se osapuoli joka joutuu maksamaan ja homot taas saavat toisilta homoilta ilmaiseksi, joten persekkään ei mene kaupaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399286Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748179Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681646019William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542453Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62159Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821795Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201738Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt81595Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921519Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4411418