Yle kuulemma lienee tutkinut, ettei Shandhjalla voi voittaa. Tutkimukset alkoivat "kuulemma" jo kovin varhaisessa vaiheessa, jo ennen UMk kilpailua.
Tosin itse uskon, että tuo voi ehkä tsäkällä menestyäkin, kun mutakuonot siitä ainakin diggaa, mutta voittajaksi siitä ei ole?
Yle tutkinut asiaa ?
6
99
Vastaukset
- JanneQ
Mitä tarkoitat? Mitä YLE on tutkinut? Mistä tiedät?
Kansainvälisissä tutkimuksissa ja veikkauksissa Saara ja Mikael pärjäsivät hyvin. Eivät muut. Se asia oli tiedossa jo ennen äänestystä ja lehdissä julkaistu. Ei niitä kahta turhaan ennakkosuosikeiksi repäisty.
Suomalaiset äänestivät väärin. Ihan turha odottaa menestystä Euroviisuissa. Sitä saa mitä tilaa. - Holmesinjoni
YLE valitsi voittajan.Ei ole nyt Ylellä rahaa järjestää viisuja,jos Suomi voittaisi kilpailun.
- MittariYmpäri
Kannattaisi sitten olla kokonaan osallistumatta, jos ei voi lähettää potentiaalista voittajaa kilpailuun.
Mediaraati (mukana Yle) piti Einiä Sandhjan ohella suosikkinaan, joka on mielestäni täysin käsittämätöntä. Se koitui yleisön suosikin, eli Saaran kohtaloksi kisassa. - pasixix
Eiköhän tämä voitto ollut sovittu Sandhjan levy-yhtiön kanssa. Pelkkää pelleilyä koko kisa.
- väärä.levy-yhtiö.vei.yyh
Hitto mitä roskaa jaksatte jauhaa. Miten voi ottaa noin koville yhden viihdekisailun tulos?
- Aijjjaaaa
Eikö rasistinen, huonoihotyyppinen vihakuono suoraan perämettästä kelpaakaan edustajaksi?
Aivot kiinni -ryhmän Facebook-sivulla oli "kuulemma" tehty tutkimusta, jonka mukaan menestymismahdollisuudet (elämässä tai Euroviisuissa) olisivat aika vähäiset?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1872748- 1642559
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182277Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee622099Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31749Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2091476"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591474Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2311222Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää971174Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3711089