Uudestaan vai ei?

Jannerheims

Seurustelin exäni kanssa noin neljä vuotta, jonka jälkeen erosimme viime kesän alussa. Otimme myös aika pahasti yhteen erossa.
Nyt olemme nähneet uudestaan monena viikonloppuna, joka on johtanut aina seksiin. Myös exäni käyttäytyy minua kohtaan kuin kaikki olisi niinkuin ennen. Halailemme toisiamme ja puhumme asioista mutta emme meidän tilanteesta.
Arkisin kiireiden takia en kerkiä yksinkertaisesti näkemään, mutta jos aikaa löytyisi niin näkisimme varmasti useammin. Arkisin tekstiviestin lähettely on todella aktiivista ja keskustelutkin antavat pieniä vihjeitä seurustelusta.

Ongelmana on myös tässä se, että olisiko suhde erilainen jos sellainen tästä syntyisi? Vai toistaisiko suhde itseään uudestaan? Voiko ihminen oppia jotakin ja tehdä sen toisin?

Haluaisinkin nyt asiallisia neuvoja/kokemuksia ihmisiltä jotka tietävät mistä puhun!

2

264

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Terveisinpaksukallo

      Päätä voi lyödä montakin kertaa Karjalan petäjään...

    • asennepeli

      eikö ihmisyys ole kasvamista ja oppimista, kypsymistä ja asioiden eteenpäin menemistä.. riippuu paljon asenteesta, haluatko katsella eteenpäin vain taaksepäin. TAaksepäin elämässä katsova ihminen junnaa joka asiassa, eikä opi, ei kasva, eikä muutu, eteenpäin katsova muuttuu, oppii ja voi tehdä kaikki ratkaisut, ollen oikeassa, koska pärjää itsensä kanssa ja on joustava. Ongelmia tulee eteen aina, mutta jos ottaa asenteen, että tämä ennenkin, tästä ei tule mitään,, niin käy. Jos ottaa asenteen, että tästäkin mennään eteenpäin ja tässäkin asiassa kasvan, niin onnistuu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      138
      1319
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      38
      879
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      30
      623
    4. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      597
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      590
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      26
      568
    7. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      536
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      24
      531
    9. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      17
      523
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      16
      502
    Aihe