Seurustelin exäni kanssa noin neljä vuotta, jonka jälkeen erosimme viime kesän alussa. Otimme myös aika pahasti yhteen erossa.
Nyt olemme nähneet uudestaan monena viikonloppuna, joka on johtanut aina seksiin. Myös exäni käyttäytyy minua kohtaan kuin kaikki olisi niinkuin ennen. Halailemme toisiamme ja puhumme asioista mutta emme meidän tilanteesta.
Arkisin kiireiden takia en kerkiä yksinkertaisesti näkemään, mutta jos aikaa löytyisi niin näkisimme varmasti useammin. Arkisin tekstiviestin lähettely on todella aktiivista ja keskustelutkin antavat pieniä vihjeitä seurustelusta.
Ongelmana on myös tässä se, että olisiko suhde erilainen jos sellainen tästä syntyisi? Vai toistaisiko suhde itseään uudestaan? Voiko ihminen oppia jotakin ja tehdä sen toisin?
Haluaisinkin nyt asiallisia neuvoja/kokemuksia ihmisiltä jotka tietävät mistä puhun!
Uudestaan vai ei?
2
225
Vastaukset
- Terveisinpaksukallo
Päätä voi lyödä montakin kertaa Karjalan petäjään...
- asennepeli
eikö ihmisyys ole kasvamista ja oppimista, kypsymistä ja asioiden eteenpäin menemistä.. riippuu paljon asenteesta, haluatko katsella eteenpäin vain taaksepäin. TAaksepäin elämässä katsova ihminen junnaa joka asiassa, eikä opi, ei kasva, eikä muutu, eteenpäin katsova muuttuu, oppii ja voi tehdä kaikki ratkaisut, ollen oikeassa, koska pärjää itsensä kanssa ja on joustava. Ongelmia tulee eteen aina, mutta jos ottaa asenteen, että tämä ennenkin, tästä ei tule mitään,, niin käy. Jos ottaa asenteen, että tästäkin mennään eteenpäin ja tässäkin asiassa kasvan, niin onnistuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k512264Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖251058Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82972Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11914Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt54883- 68873
Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me126853Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu10773Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49759vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22753