Pidettiin jumalattomat lopettajaiset, kutsuttiin (maksettiin) jopa Rogeri pelaamaan Jarkon läksijäisiin. Mitä vittua se Nieminen nyt tekee? Pelaa tennistä. OK. Pelatkoon, mutta lopettamisen jälkeen pitäisi ymmärtää pysyä lestissään, tai sitten ilmoittaa reilusti come back.ista. Melko noloa toimintaa Jarkolta.
http://www.iltasanomat.fi/tennis/art-2000001132604.html
Noloa Jarkko
7
276
Vastaukset
- noloaOn
Tuskin nuo lopettajaiset paljoa maksoivat, eikös sinne ollut vapaa pääsy?
- Truffeli
Aivan sama. Jos on lopettanut niin silloin ei pelaa kuin harrastuksena lasta
en tai kavereiden kanssa. Pelaa ja kilpailee = ei ole lopettanut.
- jamppe10
Jarkko lopetti fiksuun aikaan, upea päätös upealle tennisuralle.
Nyt saamme nähdä futsalissa
Aivan loistava esimerkillinen urheilija, perheenisä - gggh111
Selänteen ohjelmassa paljastui että ei noin huonosti treenatuilla jaloilla voisi jatkaa
peliuraa.
Palanderin leikkimielinen koe paljasti kuinka yksipuoliset olleet jalkatreenit Jarkolla. Kömpelö sivuttaisliike ja onneton tasapaino.Eläkeukot olisi parempia kuin Jarkko.
Liikaa pelaamista ja osa jalan lihaksista jäänet täysin huomioimatta.
Ei paluuta kentille.
Uusia mukavia tekemisiä keksiä hienon uran jälkeen ja neuvoa nuoria että treenaavat monipuolisesti uran aikana. - einim
Sähän olet oikea urheilun/tenniksen ASIANTUNTIJA :D Kömpelöllä sivuttaisliikkeellä ja onnettomalla tasapainolla ei pääse tenniksessä edes 500 joukkoon.Jarkko oli 10 vuotta 100 joukossa,parhaimmillaan 13.maailmassa.
- Leicester
Eikö tämä Suomen Tenniksen "kultakimpale" älyä jo jäädä eläkkeelle. Isot lopettajaiset pidettiin ja nyt tuo "kultakimpale" on taas edustamassa Suomea ja turpiin tulee, niin että tukka lähtee! Jää Jarkko eläkkeelle ja anna nuorille mahdollisuus!!!!
- gggh111
Niin ,jos jalat olisi toimivat ei olisi junnannut siinä sadan joukossa vaan olisi voittanut turnauksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä242232Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri281606- 891392
Onko sinulla jalostettu koira? Nämä tekijät altistavat koiran sairastumiselle
Moni Suomessa suosittu koirarotu on sairas ulkonäkökeskeisen jalostuksen ja ääripiirteiden vuoksi. Erityisesti tietyt t231375Anabaptismin kirous
Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä4171072- 117984
Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha624906Robotiikka korvaa tulevaisuudessa seurustelusuhteet
Haluan herättää keskustelua aiheesta. Asiantuntijoiden mukaan robottien kehitys on 10-15 vuoden päässä siitä että voidaa234856kamera hakokylässä
kamera kuvaamassa yleistä tietä laittomasti ristauksessa hakokylä-raatevaara!12690- 10680