Mihin tarkootukseen on hakemassa. Ihannemies on varmaankin
sellaanen, jota ei tarvitse pahemmin houkutella. Ihannemies on
siisti ja puhdas, ei käytä liikaa hajusteeta. Ihannemies on itsevarma
mutta ei ole liian itserakas, eikä tyhmä. Arvostaa ja kunnioittaa
muita ihmisä, mutta osaa arvostaa myös itseään. Luonto ja eläimet
ovat hänelle myöskin tärkeitä. Hän ei ole tuhlari, eikä turhan saita.
Pitää itsestään huolta ja on urheilullinen, ei vaadi muilta enempää
kuin mihin on itse valmis. On hauska, avoin ja rehellinen.
Tällainen on "ihannemieheni"
3
92
Vastaukset
- 0401
No no, tässähän listattiin lähes kaikki ominaisuuteni. Näiden lisäksi minulle on sanottu että seurassani tuntee olonsa turvalliseksi, minulle on helppo avautua, kanssani on hauskaa ja että seurani saa hätääntyneet rauhoittumaan.
Hallitsen muutamia kieliä, teen satunnaisia töitä ulkomailla, harrastan henkistä kasvua ja budo-lajeja. Aikoinaan rakensin taloni, teen polttopuut metsästä mutten silti ole maanviljeljä. Hallitsen niin mekaaniset- kuin tietokoneetkin. Ja perusluonteeltani olen iloinen. Tosin, maailma meno vetää vakavaksi. Kun katsoo mihin ihmiskunta kulkee.
Koko elämäni olen ollut naisille se "olkapää" muttei se ole sen enempää johtanut mihinkään. Miksiköhän? Osaisikohan joku kertoa?
Johtuuko se silmälaseista? Vai siitä etten ole rahan perään? Tai siitä etten koko ajan ole pyrkimässä urallani eteenpäin?- ifanov
Elämä vaan on niin julmaa, toisille annetaan ja toisille ei... Katoppa ympärillesi, hauskalla, mukavalla ja mahdollisesti jopa komeallakin miehellä on aina terävin viikate.
Se on varmaan ihan ok. Noille kottaraisille että osaat tehdä kansiremontin traktoriisi mutta ehkä korostaisin keskittymään aluksi sosiaalisiin taitoihin naisten kanssa jotta pääsisit myöhemmin esittelemään taitojasi. Eli kasvata karismaasi vähän niin pääset osille.
- Epäihannemies
Nyt se ihannemiehen malli löytyi! Näistä naiset taistelevat tosissaan: http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016031521271380_uu.shtml Tämä selittääkin, miksi minä olen ilman jäänyt. Ei koskaan rikoksia, väkivaltaa, tupakkaa, kapakoita vaan ahkera tunnollista työntekoa, yksin (pakosta johtuen) tehtäviä harrastuksia. Rahaa on kertynyt, mutta en osaa käyttää. Matkustellutkin olen, yksin. Nyt jo vanha eikä enää seisokaan joten en enää hae mitään enkä ketään. Tyhjän on aina saanut pyytämättä tai pyytämällä. Muutamia ihania ja useita muutenkin kelpaavia naisia olen kohdannut, mutta joko ovat parinsa jo löytäneitä, eivät kelpuuttaneet minua tai sitten vain taitavasti feikkasivat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.3093055Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka612353- 1242057
Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3492043Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1271733- 671399
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121395- 661337
- 691270
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781243