SÄBÄ/JYVÄSKYLÄ

säbäsählääjä

hei! olen pian 15v (-01) tyttö jyväskylän läheltä, entisen harrastukseni luopumisen takia alottaisin säbän ihan kunnon joukkueessa. olen pelaillut vapaa-ajalla 2kertaa viikossa seukalla, jossa pelaamme ja teemme harjotteita. ajattelin että kummiskin suhteellisen lähellä kun jyväskylää asun, niin voisi olla mahkut sinne kulkemaan. mutta minne joukkueeseen menisin ja pääsisin?

1

75

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jarkki79

      Leppävedellä lähellä Jyväskylää on ainakin Lepän SB Naiset. Heillä on kyllä todella kova joukkue ja ensi kaudella ovat menossa pelaamaan sarjaa. Toki kannattaa kysäistä mahtuisitko mukaan. Muutaman pelin olen heiltä itse nähnyt ja sen perusteella suosittelen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sinä näet

      kun katsot peiliin?
      Ikävä
      112
      1431
    2. Se helpottaisi oloa jos

      Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin
      Ikävä
      88
      1297
    3. Palsta kysely..

      Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott
      Sinkut
      135
      1043
    4. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      68
      964
    5. aivan mieletön ikävä

      paha olo 😥🫣 kaipaan sua 😔💔
      Ikävä
      39
      897
    6. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      71
      863
    7. Haluatko naimisiin kaivattusi kanssa?

      Alttarille astelette
      Ikävä
      97
      857
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      75
      846
    9. Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa

      Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.
      Ikävä
      54
      822
    10. Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun

      Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että
      Ikävä
      39
      774
    Aihe