näyttää, että kittiläläiset näyttävät pöjiltä ja vain muutaman kurulan kaltaisen takia
Kolarista katttoen...
5
70
Vastaukset
- könkääläisetunohtui
Unohdit pari palosaarta
- kaato_paikka
Kohta joku trolli kertoo, kuinka täydellisä palosaaret on, eikä heissä ole mitään negatiivisiä piirteijä ja sut pitää polttaa roviolla harhaopisto.
Palosaarten palvonta saa kulttimaisia piirteitä Kittilässä - Oliskohanheillä
kaato_paikka kirjoitti:
Kohta joku trolli kertoo, kuinka täydellisä palosaaret on, eikä heissä ole mitään negatiivisiä piirteijä ja sut pitää polttaa roviolla harhaopisto.
Palosaarten palvonta saa kulttimaisia piirteitä KittilässäOnko muuten mahdollista, että Hullun Poron yläkerrassa olisi oma trolliosasto?
- kaato_paikka
Ehkäpä kellarissa? tuolla on helpompi pitää trollaajat kahleissa, jotta turistit eivät heitä näe. Trollaukseen käytetyt koneet voidaan sitten polttaa ja haudata ei-viralliselle kaatopaikalle, jotta KRP ei lyödä todisteita trolliosastosta
- tähänväsynyeläkelänen
Kaikken pöljintä täsä on ettei kukhan näistä mejän luottamushenkilöistä ossaa perhäytyä ja alkaa ihmettelemhän, mitä täsä on oikein tapahtunu. Ovatten hilijaa ja sanovat vain joojoojoo ku kh käskee. Mie olen niin pettynyt mejän valtuutettuihin etä ovat näin häpäishet mejän kunnan ja häpäishet ittensä tyhmyyellänsä. en olis ikinä tällästä uskonu jos olis kerrottu etellisten kuntavaalien aikhan tämmöshen että ryhtyvät. Tämä on häpiä jonka poistamishen tarvithan jo ministeriltä asti apua. Että non pöljiä olhet tämä saki. Ja mieki maksan tästä seuraavat vuojet ku kunnallisvero nousee ja palvelut site häätyy heiketä ja sitte muutenki piethän minua nolona ko sanon että kittilästä olen. Voi mikä häpiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh932255Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1561848- 1761393
- 234845
- 62769
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol11766- 65764
- 55662
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako212633Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </349591