elisakettu on sama asia kuin da...
Täydennä puuttuvat kirjaimet
määmy_
41159
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 41
Vanhimmat
voisitko käyttää mukavampia lauseita, voisin vähän harrastaa pilkutusta, suuriakirjaimia pää-ja sivulauseen tunnistusta yms. muita.
buddylla olisi, tähän lahjakkuutta vai onko se vain hänen puheitaan kun märehditää iltalehden sanoja.
ymmärsin ukon kautta kun otin henkilökohtaisesti buddyn märehtimiset että ei osata kirjoittaa vaikka ongelma oli koulutettu ja on valinnut toimittajan osan,
vai palkaako haluaisit?
miksei hyödynnetä taitoja, vai onko fwikillä taitoja.pääsisit sinäkin feikkiseni haukkumaan pässinpääksi oikein luvalla.
kunnon testi areena hyödyntää ja opettaa porukkaa pärjäämään eikä vain satuttamaan.
jospa feikkisein tajuaisit lopulta tieto on valtaa ja kunhan muistat käyttään hyvään tietoa hyödyksi parantaa.
kyllä meillä on tärkeätä pärjätä.
jos haluat sanoa jotain, muista samalla opettaa hyviä asioita.
saat kunnioituksen rakentamalla hyvää yhteiskuntaa.
olen harmissani tietoisuuteni kasvaa ja loppujen lopuksi se on turhaa. kurssini tunnilla oli aika turhaa kun ajatukset harhautuu siirtymällä asiasta toiseen.
Tarkoitin minua haukkumaan kun teen väärin ei muita. helpottaa sinuakin kun on syy haukkua minua.
Datsun 100 A. Ei, en usko, ellei siino ole KITT kaltainen laitteisto
.
"Tuokaa # DATSUNINI !!11!!1!!!11!!11!!!!!!!! "
har!1
.
Persuhomooo!!!
Haha! :D
elisakettu on sama asia kuin dazu
väärin meni
Aivan oikein, eli elisakettu on sama asia kuin dazu.
aivan oikein, olet väärässä
Ihan kuin kantaisit kaunaa joillekin:D Taisit olla yksi niistä jotka menivät halpaan tällä palstalla, eri vedätyksiin. Ethän vaan antanut itsestäsi mitään tietoja? Dasu esiintyy tällä videolla, mutta valeasussa jälleen kerran. Et sillee.....
https://youtu.be/-s3RTKE2QV8
.
"Dazu sytyttää tulipalon # JUOSKAA #"
https://www.youtube.com/watch?v=gi7i-ZRx3nc
har!1
.
Dasu intissä https://youtu.be/lwoSFQb5HVk
Mitäs vedätyksiä täällä sitten on oikein ollut? :) itse olen alkanut kallistua siihen, ettei täällä olekaan ollut juuri mitään vedätyksiä... Ihmisten päänsisäisiä vedätyksiä lähinnä. Mielikuvitus alkaa laukata, jos on liikaa täällä. Ja tämä siis ihan omakohtainen kokemus.
Kun ihminen toistaa itsellee jotain, hän lopulta alkaa uskomaan sen itsekkin.
Sama tapahtuu, kun lapselle toistetaan, ettei hänestä ole mitään jo kotona. Suuri todennäköisyys, että joutuu koulukiusaamisen kohteeksi. Se taas lisää mitättömyyden tunnetta. Siinä sitten saattaa mennä koko elämä pilalle.
Mä ajattelen, että on ainakin kaksi vaihtoehtoa noille hokemisille (esim. dazu on elisakettu/zisel ym.) Toinen tosiaan se, että hokija on itsekin alkanut uskoa noihin. Tai sitten ei usko/on epävarma, mutta kaipaa esim. ellusta lisää infoa, käsi-nimmareita, naamakuvaa, tietoa, voisko olla joku tuttu irl tms. ja siksi näitä hokee, että tietoa tulisi.
Toi informaation antaminen anonyymeille esim. palstalla on aina vähän arveluttavaa, vaikka mitään erityisen noloa ei olis kirjoittanutkaan. Josko hokija vois lähestyä kiinnostavaa kirjoittajaa vaikka privana ja kertoa itsestään myös vähintään etunimen tms.
Dasu säteilyturvakeskuksessa... https://youtu.be/-jTayGCuClA
Sikäli metka juttu, että tietoja on annettu, mutta sitä ei ole osattu tulkita. Enkä usko, että hokijaa totuus edes paljon kiinnostaakaan (tietoja ek:lta ei ole kalastellut itse asiassa muut kuin dazu itse ja moni hänen tulkinnoistaan on mennyt niin sanotusti persiilleen).
No YB, sinähän voit valaista yhdessä asiassa palstalaisia. Tosin joudut uimaan samaan pesusankkoon, mutta onpahan puolin ja toisin täytetty eräs palstavaatimus ;)
http://aijaa.com/QEaZMI
http://aijaa.com/h5sUbC
http://aijaa.com/tqEa5W
Tarkoititko kenties näitä kuvia.. ;) viimeisen otin siksi, että eihän me silloin hokattu, että piti olla käsivarsi.
jajuu, tarkkasilmäisille: meillä on jotain yhteistä, sama maku sormuksissa :)
Ja anteeks, että meikkikynä oli hieman tylsä. Mutta ei viitsitty kuulakärkikynällä alkaa sottaamaan, julkisella paikalla :/
Ei ole aitoja, niissä pitää olla Dasun leima.
Dasu-nasun leimasta ei oo tietoo :(
Ei me siksi näitä laitettu, että luultais että Modelli meitä epäilisi. Mulla ei ole hajua, kuka hokija on ja mikä on motiivi, ja tuskin selviääkään, mutta tulipahan nyt tämäkin palstavelvollisuus täytettyä :')
Sulla on näköjään sama manikyristikin kuin mulla :)
Otitko ranskalaisen siellä.. jossain? ;)
jep, en oo vielä raaskinu leikata niitä. Nyt ne alkaa jo katkeilla.
Mä otatin ihan kotosuomessa, tutussa paikassa. Mutta tajusin viimeks lomaillessa, että olis voinut jättää paikalliselle yrittäjälle. Hintakin olis ihan eri.
Vanhojen naisten käsiä :)
Sitäpä ei olla kiellettykään, etteikö oltais wanhoja frouvia:) Kaikkihan muistaa jo mun suonikohjuiset kämmenselät siitä yhdestä valkoinen tunika-kuvasta.
Kyllä noilla käsillä vielä "panter marksit" miehen selkään piirtää.
Mullon vielä suonikkaammat kämmenselät kuin sulla. Ja karvaisemmat. Ähäkutti :)
Varsin näillä kynsillä ...
otetaan taas kesällä uusiksi, paremmassa valossa. Laitetaan skaba pystyyn :D
Näin tehdään:) Lämpimällä kivempi terdailla ja kisailla.
Sirokätisiä naisia. Ei mitään pullahiiriä ilmeisesti. Joillain pullukoilla muijilla on hassut pullakäpälät.
Paksut ranteet naisella on tosiaan paha turn-off
Ettei vaan narukätisiä :o
yääk, ketuilla on tosiaan karvanen tassu :(