http://www.iltasanomat.fi/a/2000001134739
Mitenkä se oli?
ennustukset S.O.O toiminnasta toteutuvat.
14
96
Vastaukset 14
- 221e21e1e
Kyllä nyt itkettää kun naisen hakkaaja sa nenukkaan.
- OvatNaisenhakkaajia
Kuka Odineista se oli joka nenukkaan sai?
- homotoodinit
Kenen akkaa se vapaalla oleva portsari on lyönyt?
Turha yrittää kääntää asioita päälaelleen. Oodinit käynyt laittomasti miehen päälle. Jos naista lyöty se on virkavallan asia, ei minkään kännipartion!!! - Kdkdkfkfk
Gruppenfuhrer kertoo facessa "meidän mies mennyt väliin".
Poliisi kertoo:
"Poliisipartion saavuttua paikalle selvisi, että suomalainen pariskunta oli riitautunut ravintolassa. Kun he olivat poistuneet ravintolasta, kolme miestä oli aloittanut pahoinpitelemään pariskunnan miestä lyömällä häntä kasvoihin.
– Pariskunnan riita ravintolassa oli hyvin vähäinen, ja käsitykseni mukaan heidän poistuessaan ravintolasta jo täysin ohi, kertoo rikoskomisario Jyrki Hänninen Kaakkois-Suomen poliisista."
Jotenkin tuntuu että uskon ennemmin poliisia kuin tuomittua väkivaltarikollista ja lastenahdistelijaa.Poliisi kertoo:
– Tapauksen ei epäillä liittyvän järjestön, jos tätä sellaiseksi voi kutsua, partiointiin.
– Meillä on tässä siis kaksi asianomistajaa ja kolme epäiltyä. Tutkinta on vielä kesken, joten se on hieman epäselvää miten hän on tilanteeseen joutunut. Onko hän yrittänyt rauhoittaa tilannetta vai vain ajautunut mukaan, Hännen kertoo.
Poliisi on ottanut yhden heistä kiinni ja kuulustellut häntä epäiltynä pahoinpitelyyn. Myös kahta muuta miestä epäillään pahoinpitelystä. Poliisi jatkaa rikoksen tutkintaa.
Elikkäs ketään ei vielä syytetä , epäillään vasta.
Veikkaanpa että asiansovittelussa päädytään syyttämättä jättämiseen.- vetäkää.käteen
Ei silläkään mitään merkitystä! Odinit silti toteuttaneet omankäden oikeutta. Harvemmin "silmät ja korvat" aiheuttaa mustelmia. Paskasakkia koko porukka!
- Niinpäs_niin
Lisäksi poliisi kertoo yle.fi/uutiset sivulla näin:
– Pidän tätä grillitappeluna, joita sattuu joka kaupungissa, kun ihmiset ovat humalassa, sanoo rikoskomisario Jyrki Hänninen. - Ahhahhahahahahha
Niinpäs_niin kirjoitti:
Lisäksi poliisi kertoo yle.fi/uutiset sivulla näin:
– Pidän tätä grillitappeluna, joita sattuu joka kaupungissa, kun ihmiset ovat humalassa, sanoo rikoskomisario Jyrki Hänninen.No nappiveikot voi kännissä tehdä ihan mitä vaan, ja useimmitenhan ne on kännissä.
- Yhteiskuntarauha
Hienosti pojat toimineet yleisen rauhan vuoksi ja estäneet lisävahingot. Näin pitää jatkossakin toimia koska poliiseja ei riitä joka paikkaan mm. yhden yleisen tunnetun syyn vuoksi.
- sjshshsh
Mitä oot vetäny? Mitkä lisävahingot? Vahinkolaukauksia koko porukka, ois isin pitäny käyttää kontoomia!
- Yhteiskuntarauha
sjshshsh kirjoitti:
Mitä oot vetäny? Mitkä lisävahingot? Vahinkolaukauksia koko porukka, ois isin pitäny käyttää kontoomia!
Tarkoitit kai, Isisin olisi pitänyt.
- djsjshsg
Ihan vaan poikien isän.
Isis ei suomeen tule ikinä, täällähän jäätyy varvassandaaleissa jalat. - dkff
sjshshsh kirjoitti:
Mitä oot vetäny? Mitkä lisävahingot? Vahinkolaukauksia koko porukka, ois isin pitäny käyttää kontoomia!
tai jättää kokonaan panematta..
nyt on myöhästä vatkata takas spermaksi ja nussia uudelleen...
- Abuboliisi
Huvittaa kun valtio kouluttaa mamuista kielitaitoisia poliiseja.aatelkaa kun tummat poliisit nuhtelee otineita ja kyyditsee maijalla tulevaisuudessa.käviki päinvastoin kun on valtio takana.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521053Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll211000Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514838- 49801
- 45712
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan60583Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560