mistä Suomi-Make löytää itselleen kunnon muijan tänä päivänä, Biltemasta, K-raudan hyllynvälistä, taidenäyttelystä vai nettilatte kahvilasta. Minusta baarista iskeminen nimenomaan ei ole luonnollinen ympäristö tutustua ihmisiin tai sitten vaan olen siihen kyllästynyt. Jos menen baariin, ajattelen vain milloin sieltä pääsee pois, ellen sitten ole siinnä tilassa, että haluan humaltua. Jos siellä on tuttuja, voin jutella hetken heidän kanssaan, muuten en puhu kenenkään kanssa kuin pakkotilanteessa, tähän vaan on tultu. Varsinkaan tuntemattomille naisille en mene puhumaan, koska he ajattelisivat heti, että yritän iskeä heitä, vaikka ovatkin siinnä oikeassa.
Vastaukset 13
Ai Makeko? No S24:ltä tietenkin -:D
- ahaajahaa
Onko sun miehesi Make ja oletko iskenyt sen S24:lta?
ahaajahaa kirjoitti:
Onko sun miehesi Make ja oletko iskenyt sen S24:lta?
Jaahas ja ahaa tosiaan. Olenkin sellainen iskuvieteri, joka kyttää Makeja keskustelupalstoilta päivät pitkät.
Modellihan vaan tuossa kysäisi ohimennen, mistä Suomi-Make löytäisi kunnon muijan. Tuskin s24 on sen pöllömpi paikka kuin baaritkaan. Mutta jos sitä kytistää vaikka Bilteman tai Motonetin hyllyjen välistä, niin voi tulla hemmolle epämukava olla. Luulee vielä, että epäillään myymälävarkaaksi. Selitä siinä sitten, että kattelin vain:)Kaveri pokas muijan loppukesästä eräässä autopesulassa, olivat molemmat siivoamassa omia "sotkujaan" autoistaan. Tämä tuli ilmi vasta talvella, eli molemmat olivat vakkari suhteessa, muttanyt olivat jorottaneet molemmat omissa autoissaan:D Nyt sitä kävellään kaupungilla käsikädessä.
Saattaa se seurustelukumppani löytyä mistä vaan. Monesti silloin, kun ei tiedä edes etsivänsä sellaista. Yksi pari esimerkiksi löysi toisensa dyykatessaan kaupan roskiksia.
Mulla ei baareja vastaan sinänsä ole mitään, useimmat varmaan tapaa siten, mutta jos joku kriteeri pitäisi olla, niin mieluummin tavataan ja seukataan selvinpäin. Sama koskee intiimimpää kanssakäymistä. Känniseksi ei ole oikein hyvä tapa tutustua toiseen. Ja miten sen "kunnollisuuden" voi edes todentaa silloin? Saattaa koko homma tyrehtyä juuri siihen.- ahaajahaa
elisakettu kirjoitti:
Jaahas ja ahaa tosiaan. Olenkin sellainen iskuvieteri, joka kyttää Makeja keskustelupalstoilta päivät pitkät.
Modellihan vaan tuossa kysäisi ohimennen, mistä Suomi-Make löytäisi kunnon muijan. Tuskin s24 on sen pöllömpi paikka kuin baaritkaan. Mutta jos sitä kytistää vaikka Bilteman tai Motonetin hyllyjen välistä, niin voi tulla hemmolle epämukava olla. Luulee vielä, että epäillään myymälävarkaaksi. Selitä siinä sitten, että kattelin vain:)"Ai Makeko? No S24:ltä tietenkin -:D" Tais osua ja upota, kun et vastannut.
Olet vihjaillut täällä ennenkin, että olet ukkosi löytänyt s24palstoilta.
Oliko Miehen Logiikalta vai muualta? - treffirunoilija
elisakettu kirjoitti:
Jaahas ja ahaa tosiaan. Olenkin sellainen iskuvieteri, joka kyttää Makeja keskustelupalstoilta päivät pitkät.
Modellihan vaan tuossa kysäisi ohimennen, mistä Suomi-Make löytäisi kunnon muijan. Tuskin s24 on sen pöllömpi paikka kuin baaritkaan. Mutta jos sitä kytistää vaikka Bilteman tai Motonetin hyllyjen välistä, niin voi tulla hemmolle epämukava olla. Luulee vielä, että epäillään myymälävarkaaksi. Selitä siinä sitten, että kattelin vain:)Tuttu mies on löytänyt useamman naisen S24 treffeistä. Ne liitot ei vain ole kestäneet.
Saa nähdä, kestääkö nykyinen. Ovat olleet yhdessä viime kesästä lähtien
Dyykas siwan byyrissä ja törmäs siellä...tosi romantista:D Toi toimis mullakin:D:D Mut jos pokaa jonkun neidon jurrissa, niin silloin myös hyvä syy pysyä jurrissa, niin kauan kuin tän kanssa seukkaa, ettei tuu mitään ylläriä, vaikka vois se olla positiivinenkin.
Mitä sitten se "kunnon" nainen tai "kunnon" mies pitää sisällään?
Jokaisella on tietysti kriteerit, niin täytyy ollakin, mutta epäilen, että tietty osa seurustelemattomista vetää ne kriteerit tarkoituksella liian koviksi, että on liki mahdotonta löytää ihannettaan vastaava henkilöä koskaan. Ihan vain siksi, että saa pysyä rauhassa. Tutustuminen toiseen voi olla stressaavaa ja seurustelu traumatisoida. Helpompi on perääntyä ennenkuin mikään kerkee ikinä alkamaankaan.
Mulla olisi ehdottaa yksi teoria parinvalintaan. Tehkää se laput silmillä. Silloin joutuu oikeasti kuuntelemaan, mitä toinen sanoo ja tulee myös itse kuulluksi. Muutkin kuin visuaalinen aisti saa ärsykkeitä, jotka on pitkän matkan kannalta tärkeimpiä. Ja se, pystyttekö nauramaan yhdessä."Laput silmillä" niinhän moni painelee menemään eikä se ole millään tavoin vaikuttanut elämään....joo joo ymmärsin mitä ajoit takaa, mutta äly on myös aisti ja sitäkin tulisi käyttää. Minä osaan antaa arvoa sille, että olen vielä näkökykyinen.
- karismarunoilija
Viime tai toissavuonna oli sokkodeitit ohjelma. Missä vain ääni ja puhumiset vaikutti, ei ulkonäkö.
Osalla tuli deitit, osalle ei. Siihen saattoi auttaa, että ennen lopullista päätöstä, näkivät hetken deittikumppanin.
Mistä taas tuli mieleen, että Voice of Finlandiassa jokaisessa jaksossa, alusta finaaliin, pitäisi tuomareiden tuolit olla selin. Sillä muutoksella, ettei tuolit käänny kuin kappaleen loputtua. Varsinkin valintatilanteiden jälkeen.
Nyt, kun näkevät koko esityksen, päätökseen vaikuttaa lavakarisma
- Sönkkö_off
Kuulemma tykkäät Oolannin sodan leskistä, pitääkö paikkansa?
Se oikea saattaa löytyä vaikka kaupan kassajonosta. Pitää olla tarkkana. Muista hymy. Ei kukaan uskalla lähestyä äksyä hapankaalia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.641021- 90685
Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.30677Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu24651- 46648
- 8639
Pahin tapa satuttaa toista
On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.68629kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl14625Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä
Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan82558- 42550
Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen
Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj22548- 62546
- 61539
- 44531
Jos kaivattusi on
Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?47523Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.134498Kylän tielle remonttia?
Mitäköhän kylän tielle ruvetaan tekemään ku laitettu tuommoset töpsät muutamien suojateitten kohille?13482Miten vuosien jälkeenkin tunteet voivat olla niin voimakkaat?
Että pelkkä ajatus sinusta täyttää silmät kyynelistä.27437Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa46433Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.28411
