Eli, kesäkuun alkuun on nyt n. 12vk! Itse tavoite pudottaa kesään mennessä on 6kg! Tsemppi ryhmä olisi kiva! Kaikki halukkaat mukaan:) tarkoitus olisi kirjoittaa edistyksestä ja vinkeistä.
Oma aloitus!
Nainen 21v. Paino 66kg ja pituus 170cm
Kesään mennessä haluan siis olla 60kg!:)
Kesäkuntoon yhdessä!
13
133
Vastaukset
- painoapoies
Minä olen mies. 82kg ja haluan painaa kesäkuussa 75kg. Pituus 180cm.
- diplomiliikkuja
Olet 180cm pitkä ja haluat painaa 75kg. Kannattaako niitä lihaksia miehellä laihduttaa. 80kg tuon pituisella on jo hyvä paino. Et kai kukkakeppi halua olla?
- Tinjamiina
Täällä toinen samoilla mitoilla. 170 cm ja 66,4kg. Toukokuun lopulla lomareissu tiedossa ja sinne haluis saada kroppaa kuntoon.
- diplomiliikkuja
Minä tsemppaan teitä. Ei muuta kuin liikkumaan 5-6krt viikko 15-20km kerrallaan, läski saa kyytiä ja rannalla voi kävellä hymyssä suin.
- Tinjamiina
Kiitos vain tsempistä
- Ninniminni
Minä nainen 22v 65kg 170cm :) 5kiloa olisi tarkoitus pudottaa
- Mariamanna
Heippa! Hienoa, että muitakin on! :D
Ite oon 165cm ja kesällä haluisin painaa 60kg. Oon yrittänyt laihduttaa, vaikka miten, mutta tuntuu, että aina jymähtää siihen 65kg.
Löysin tommosen F.I.T ohjelman, joka kestää 69 päivää ja näytti toimivalta. Harkitsen nyt sen ostamista. Onko kellään kokemusta Foreverin F.I.T:istä? Hyvältä vaikutti myös se, että siinä on tyytyväisyystakuu... - Tinjamiina
Vähän enemmän itsestäni: Olen ikäni (nyt 39) ollut hoikka. Paitsi nyt kolmen vuoden aikana paino päässyt kipuamaan tonne 66 kiloon... Ikä varmaan osaltaan vaikuttaa, mutta tiedän kyllä että kilot tulleet armottoman herkuttelun seurauksena. Nyt tähän on tultava stoppi! Ja minun painonpudotus keskittyy enemmänkin ruokavalioon, kun liikuntaan. Ainakin näin alussa. Ajatus ottaa lenkkeily päivittäiseksi rutiiniksi on mielessä. Mutta ei kaikkea kerralla.. tsemppiä kaikille painonpudotukseen! We can do it!!
- Kesäkuntoon2016
Hienoa että näin nopeasti tuli paljon porukkaa! Yhdessä on mukavampi laihduttaa:)
Tsemiä kaikille!!
Oma paino tänään 64.8! En hypi vielä ilosta, koska tiedän että nesteet lähti näköjään liikkeelle!:D mutta tästä tämä lähtee.
Eilinen!
Aamun aloitin kaurapuurolla.
Töissä söin lihakeittoa n.400g
Välipala, omena ja kahvi.
Illallinen oli tomaattikeittoa ja ruisleipä kevyt leikkeleellä.
Iltapalaksi vielä 100g rahkaa ja iso kasa marjoja! - Tinjamiina
Viikonloppu pian ohi. Ei ylilyöntejä! Kevyttä ruokaa ja paljon vettä. Monesti mun viikonloppuun kuuluu myös hyvä viini ja saunasidukka/kalja. Ajattelin, jos suinkin pystys kieltäytymään kaikesta alkoholista aina sinne reissuun saakka..(toukokuun loppu) Paino ei oo tippunu ku puol kiloo. Nyt siis 66. Hyvää alkavaa viikkoa!
- sibeliina
Saat sen helposti! Mä alotan huomenna.-10kg pois kesäkuuhun. Näillä mennään!
- Kesäkuntoon2016
Noni tällähetkellä 63.6kg :) erittäin tyytyväinen oon:) vk loppuna vähän lipsuin mutta ei näyttänyt kamalasti tekevän haittaa onneksi!
Mites muilla? - painoapoies
Noniiin. Mitenkäs muilla sujuu? Olen toi mies tuolla ylhäällä 82kg. Eilen katsoin painon, niin oli 80,6kg. Suunta alas.
Paino lähtee hitaasti kun ei ole paljon mistä sitä ottaisi, niin että kuitenkin lihakset säilyisi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti27345814Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!5011430Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy23311028Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump399820Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla908658Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2856718Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen
Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti23405Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta
Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j23249Perussuomalaisiin minä luotan
Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.253123Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA
, ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle42973