Minun tieni, Perkele!

Siinäkunnonätmi

20

86

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hehheh_

      Siinä se Kiltinätmin ja muiden tulevaisuus

      • Ätmiö_

        Haista vittu me ei olla homoja


      • rumamaija
        Ätmiö_ kirjoitti:

        Haista vittu me ei olla homoja

        Eihän tuo videon mieskään homo ole, ainoastaan tykkää pukeutua naisten vaatteisiin.


      • Perkele_
        rumamaija kirjoitti:

        Eihän tuo videon mieskään homo ole, ainoastaan tykkää pukeutua naisten vaatteisiin.

        Transut onnhomoja


    • Ikis__M

      Tuo Markushan siinä ihan oikein ihmetteli että kun naiset alkoivat pukeutumaan kuin miehet se oli yhteiskunnan silmissä pelkästään hienoa kun taas jos mies pukeutuu kuin nainen se on heti friikkiä. Pitäisikin alkaa kaikkia naisia jotka pukeutuu miesmäisesti, siis melkein kaikkia, kohtelemaan friikkeinä. Mitähän ne tykkäisi jos pyytäisi saada ottaa valokuvan?

      • kummastuttaa

        Missä kohtaa vaatteen valmistusprosessia siitä tulee miesten tai naisten vaate? Minkälainen vaate on miesmäinen, näyttääkö se mieheltä?
        Minä en ainakaan huomioi mekkoja käyttäviä miehiä. Ihan ihmisiä nekin on.


      • tarralenkkari666

        Johtuu ainoastaan siitä, että feminiinisyyttä pidetään huonompana, kuin maskuliinisuutta. Siksi frakkiin pukeutuva nainen on ok tai jopa seksikäs, kun taas mekkoon pukeutuva mies on narri.


      • Ikis__M
        tarralenkkari666 kirjoitti:

        Johtuu ainoastaan siitä, että feminiinisyyttä pidetään huonompana, kuin maskuliinisuutta. Siksi frakkiin pukeutuva nainen on ok tai jopa seksikäs, kun taas mekkoon pukeutuva mies on narri.

        Ennemminkin kysymys taitaa olla siitä että siinä miessä miehet ei ole lakanneet pukeutumasta naisia miellyttävästi naiset on lakanneet pukeutumasta miehiä miellyttävästi, kiitos feminismin.


      • erkki-täti

        Minun mielestäni Markus hieman oikoi mutkia, mitä tulee tuohon naisten haluun käyttää housuja. Hän lokeroi vaatteet miesten ja naisten vaatteisiin hyvin vanhoillisella tavalla. Ei naisten housujen käyttö johtunut halusta "pukeutua kuin miehet", vaan käytännön tarpeista jotka saneli ilmasto/työ.

        (Omasta mielestäni ainoa oikeasti naisten vaatekappale taitaa olla rintaliivit, ja varsinkin imetysliivit. Ihan vain siksi, että miehille ei ole käyttöä moisille vaatekappaleille.)

        Aikoinaan, kun ei ollut hyväksyttävää käyttää pitkiä housuja, joutuivat naiset mm. palelemaan hameissa. Sukkahousuja ei ollut, joten vaikka oli puettuna hameen lisäksi sukat ja villahousut, niin kylmä siinä tuli, jos piti pakkasessa liikkua.

        Vaate on vaate, hame on hyvin käytännöllinen jossain tilanteissa ja lämpötiloissa, housut ovat hyvin käytännölliset joissain toisissa. Helteillä soisin miehillekin mahdollisuuden pukeutua hamemaisiiin/mekkomaisiin vaatteisiin (ja näinhän monissa kuumissa maissa onkin), pakkasilla soisin kaikkien saavan päälleen sellaiset vaatteet, että niillä tarkenee.

        Mutta menkää toki miekkoset vaikka hiihtolenkille tasa-arvon nimissä! Eli puette yllenne sukkanauhaliivit, sukat, villaiset pikkupöksyt ja polvipituisen hameen. Ei me naiset sitä iloa olla kieltämässä. Sehän on varmasti tosi virkistävää, kun reisien keskikohtii tulee kunnolla kylmä, ja jalat palelee vielä seuraavanakin päivänä.


      • Luolasta.päivää
        Ikis__M kirjoitti:

        Ennemminkin kysymys taitaa olla siitä että siinä miessä miehet ei ole lakanneet pukeutumasta naisia miellyttävästi naiset on lakanneet pukeutumasta miehiä miellyttävästi, kiitos feminismin.

        Kaikilla miehillä ei ole sama nais- ja vaatemaku kuin sulla. Onneksi.


    • Tulevaisuutensa

      Voin hyvin kuvitella, että joku Naisasialooseri on viiskymppisenä just tuollainen.

      • heräsiepäilys

        Ettei vaan ollut pulla?


    • rumamaija

      Hauskanoloinen heppu.

      • Mitenon_

        Antaisitko sille pillua/persettä?


      • rumamaija
        Mitenon_ kirjoitti:

        Antaisitko sille pillua/persettä?

        Jos nyt kuitenkin jättäisi väliin.


    • Luolamadonna

      En nyt jaksanut katsella.

      Itsekin pukeudun varsin miehekkäästi. Ei kukaan ole asiaan puuttunut millään lailla.

      (Naurua)

    • HC-ätmel

      Naiset alkoivat käyttää housuja, jotta niiden pylly ja pimppi näkyisi paremmin.

      • uusinaama_

        Miksi ryhdyt koiraksi?


      • palstanaiset
        uusinaama_ kirjoitti:

        Miksi ryhdyt koiraksi?

        Koska me naiset rakastetaan koiria. Se yrittää tietysti sillä vain miellyttää meitä, tsihihihiiii söpöä! :D

        T: 100 % palstanaisista


    • YksiATM

      Emme ole transuja emmekä homoja

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset

      "Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-2
      Maailman menoa
      739
      9286
    2. Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta

      Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir
      Maailman menoa
      374
      8179
    3. Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/8407068
      Maailman menoa
      164
      6019
    4. William ja Sonja Aiello ERO

      Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      2453
    5. Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."

      Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun
      Kotimaiset julkkisjuorut
      6
      2159
    6. Se siitä sitten

      Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy
      Ikävä
      82
      1795
    7. Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"

      Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan
      Kotimaiset julkkisjuorut
      20
      1738
    8. Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista

      Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      1595
    9. Ihastumisesta kertominen

      Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi
      Ihastuminen
      92
      1519
    10. Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon

      Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.
      Maailman menoa
      441
      1418
    Aihe