naiset vaatii miehiltä hiuksia--parrattomuutta--= miehet vaatii naisilta karvattomuutta--neitsyyttä
kalju mies
15
<50
Vastaukset
En ole kyllä koskaan tavannut miestä, joka olisi vaatinut minulta neitsyyttä.
- Ei_mikään_ihme
No ei kai, kun kenelle tahansa on yhdellä vilkaisulla selvää, että tuolta elähtäneeltä horo-tädiltä sellaista on turha toivoa.
Ei_mikään_ihme kirjoitti:
No ei kai, kun kenelle tahansa on yhdellä vilkaisulla selvää, että tuolta elähtäneeltä horo-tädiltä sellaista on turha toivoa.
Niin no eipä nuo vaatineet sitä silloinkaan kun olin alle tai yli parikymppinen. En ylipäänsä muista yhdenkään naispuolisen ystäväni koskaan valittaneen, että "hitto, sitten se mies alkoi vaatia että minun pitäisi olla neitsyt!"
- KunnonNaisetJaNeToiset
Ei_mikään_ihme kirjoitti:
No ei kai, kun kenelle tahansa on yhdellä vilkaisulla selvää, että tuolta elähtäneeltä horo-tädiltä sellaista on turha toivoa.
Hauskanpitoon riittää riemurasia, mielummin tiukka, käyttöasteella ei ole niin väliä. Mutta jos ollaan vakavalla mielellä liikenteessä, niin kyllä sitä neitsyyttä ja vähäkäyttöisyyttä aletaan vaatia, myös siellä kovan tason panomiespiireissä. Silloin hyvät erotellaan akanoista.
Oisi mennyt hyvä mies haaskuun, jos olisi alkanut jostain kaljuksi vedetystä päästä jänkäämään. Minä kun tykkään hiuksista, mutta niinpä vain kaljuna kelpas. Ei ollut partaa, vaikka parrasta tykkään ja ei tullut käännettyä selkää silti. Ei naamakaan heti ensi näkemältä ollut sellainen mihstä olin tottunut tykkäämään, mutta nykyään en saa silmiäni irti. Tykkään niin paljon kaikesta mitä miehessä näen.
On parta ja on hiuksiakin, vieläpä ihan itse halunnut kasvattaa, ilman halaistua vaateen sanaa.
Neitsyyttä ei olla kans koskaan vaadittu, eikä kyllä karvattomuuttakaan.- tarralenkkari666
En ole koskaan vaatinut miehiltä hiuksia tai parrattomuutta (jos jotain vaatisin, niin parrakkuutta). Eikä minultakaan ole koskaan vaadittu neitsyyttä tai karvattomuutta.
- Tyyda
Kyllähän sinä niitä parrakkaita näet vokeissa kun kuljet niissä persettäsi jakamassa.
- tarralenkkari666
Kiva tietää.
Itse en oikein ole kaljujen fani. Tiedän kuitenkin yhden kaljun sotilaan, jonka kanssa mulla oli todella hauska ilta kun kerran näimme livenä, joten hänellä se kalju ei haitannut kun oli muuten tosi upea ja samalla kuitenkin rehti tyyppi. Sotilaskaljut siis ok koska sotilaat on hauskoja ja kivoja.
- tarralenkkari666
Meinasin sanoa jotain saankaltaista mutta vähemmän kiltisti :D
PikkuLikka kirjoitti:
"Sotilaat on hauskoja ja kivoja" ? Hmm..Eriäviäkin mielipiteitä saattaa olla.
Riippuu sotilaasta, sotiminenhan tietysti asiana aina ikävä. Tämä oli siviilissä rauhallinen mutta huumorintajuinen kaveri. Häneltä sai kuulla monta mielenkiintoista tarinaa työstään. Työskenteli muukalaislegioonassa.
- tarralenkkari666
Hahaha!
Vaikken tykkää parrasta ja viiksistä, niin rakastuin kerran sellaiset omaavaan mieheen. Rakkaus tekee sokeaksi ja silloin kriteeritkin putoilee pois yksi kerrallaan.
- hjöklöhölhö
Enpähän ole puutteessa ollut silloinkaan, kun olen itse ajanut millin siiliksi. Ja olen sentään nainen, ja ihan edellisvuosisadan neitseitä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa
Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san1036432Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1293382Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3322883- 1522825
Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?
Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo372378Tyhmä persuväite = köyhä argumentti
Väite, että vasemmistopuolueita äänestäisivät vain “köyhät, tapatyöttömät tai heikoilla lahjoilla varustetut”, kertoo en912347Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81795Tiesitkö? Andy McCoy ja Pelle Miljoona saavat taiteilijaeläkettä - Tämän suuruinen eläke on
Ylimääräiset taiteilijaeläkkeet on jaettu ja 59 taiteilijaa sai sen. Taiteilijoiden keskimääräinen eläketulo jää hyvin a761790- 641779
Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51558