kalju mies

naiset vaatii miehiltä hiuksia--parrattomuutta--= miehet vaatii naisilta karvattomuutta--neitsyyttä
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

En ole kyllä koskaan tavannut miestä, joka olisi vaatinut minulta neitsyyttä.

Äänestä
  • No ei kai, kun kenelle tahansa on yhdellä vilkaisulla selvää, että tuolta elähtäneeltä horo-tädiltä sellaista on turha toivoa.

    Äänestä

  • Ei_mikään_ihme kirjoitti:

    No ei kai, kun kenelle tahansa on yhdellä vilkaisulla selvää, että tuolta elähtäneeltä horo-tädiltä sellaista on turha toivoa.

    Niin no eipä nuo vaatineet sitä silloinkaan kun olin alle tai yli parikymppinen. En ylipäänsä muista yhdenkään naispuolisen ystäväni koskaan valittaneen, että "hitto, sitten se mies alkoi vaatia että minun pitäisi olla neitsyt!"

    Äänestä

  • Ei_mikään_ihme kirjoitti:

    No ei kai, kun kenelle tahansa on yhdellä vilkaisulla selvää, että tuolta elähtäneeltä horo-tädiltä sellaista on turha toivoa.

    Hauskanpitoon riittää riemurasia, mielummin tiukka, käyttöasteella ei ole niin väliä. Mutta jos ollaan vakavalla mielellä liikenteessä, niin kyllä sitä neitsyyttä ja vähäkäyttöisyyttä aletaan vaatia, myös siellä kovan tason panomiespiireissä. Silloin hyvät erotellaan akanoista.

    Äänestä

Oisi mennyt hyvä mies haaskuun, jos olisi alkanut jostain kaljuksi vedetystä päästä jänkäämään. Minä kun tykkään hiuksista, mutta niinpä vain kaljuna kelpas. Ei ollut partaa, vaikka parrasta tykkään ja ei tullut käännettyä selkää silti. Ei naamakaan heti ensi näkemältä ollut sellainen mihstä olin tottunut tykkäämään, mutta nykyään en saa silmiäni irti. Tykkään niin paljon kaikesta mitä miehessä näen.

On parta ja on hiuksiakin, vieläpä ihan itse halunnut kasvattaa, ilman halaistua vaateen sanaa.



Neitsyyttä ei olla kans koskaan vaadittu, eikä kyllä karvattomuuttakaan.

Äänestä

En ole koskaan vaatinut miehiltä hiuksia tai parrattomuutta (jos jotain vaatisin, niin parrakkuutta). Eikä minultakaan ole koskaan vaadittu neitsyyttä tai karvattomuutta.

Äänestä
  • Kyllähän sinä niitä parrakkaita näet vokeissa kun kuljet niissä persettäsi jakamassa.

    Äänestä

  • Kiva tietää.

    Äänestä

Itse en oikein ole kaljujen fani. Tiedän kuitenkin yhden kaljun sotilaan, jonka kanssa mulla oli todella hauska ilta kun kerran näimme livenä, joten hänellä se kalju ei haitannut kun oli muuten tosi upea ja samalla kuitenkin rehti tyyppi. Sotilaskaljut siis ok koska sotilaat on hauskoja ja kivoja.

Äänestä
  • "Sotilaat on hauskoja ja kivoja" ? Hmm..Eriäviäkin mielipiteitä saattaa olla.

    Äänestä

  • Meinasin sanoa jotain saankaltaista mutta vähemmän kiltisti :D

    Äänestä

  • PikkuLikka kirjoitti:

    "Sotilaat on hauskoja ja kivoja" ? Hmm..Eriäviäkin mielipiteitä saattaa olla.

    Riippuu sotilaasta, sotiminenhan tietysti asiana aina ikävä. Tämä oli siviilissä rauhallinen mutta huumorintajuinen kaveri. Häneltä sai kuulla monta mielenkiintoista tarinaa työstään. Työskenteli muukalaislegioonassa.

    Äänestä

  • Hahaha!

    Äänestä

Vaikken tykkää parrasta ja viiksistä, niin rakastuin kerran sellaiset omaavaan mieheen. Rakkaus tekee sokeaksi ja silloin kriteeritkin putoilee pois yksi kerrallaan.

Äänestä

Enpähän ole puutteessa ollut silloinkaan, kun olen itse ajanut millin siiliksi. Ja olen sentään nainen, ja ihan edellisvuosisadan neitseitä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kelpaakokalju kirjoitti:

naiset vaatii miehiltä hiuksia--parrattomuutta--= miehet vaatii naisilta karvattomuutta--neitsyyttä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu