Paavo tulee eduskuntaan takaisin,mitenkäs nyt ?
Väyrynen tulee
paavotulee
13201
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Tottakai tulee ja järjestys maahan ennen kuin se yks oössö sekoittaa kaiken mihin koskee
Tulekoo siittä uus elokuva Väyrynen tulee..
Väyrynen tulee, ootteko valmiina ?
Ollaan, Ollaan!
Koko Suomi kumartaa !!!
Olin nuori pojankloppi ja yksi täkäläinen punavihree väitti silloin, että Paavo on jo mennyttä miestä.
Nyt on aikojen saatossa nähty, miten kova luu ossaa ollakkin.
Ja Kärnä jatkaa Inarin kunnallispolitikkona. Ei paha asia enontekiöläisille.
Ei niin, vaan niitä hauskoja pikkujouluja jään kyllä kaipaamaan.
Tukekaa nyt Paavon perustaman Kansalaispuolueen puolueeksi rekisteröintiä täyttämällä rekisteröintikortti. Kortin täyttö ei sido eikä velvoita teitä mihinkään. Kortit, yhteensä 5000 kappaletta, tarvitaan ainoastaan puolueen saamiseksi puoluerekisteriin. Kortteja puuttuu vielä noin 500.
Rekisteröintikannattajakortin saatte esille alla olevasta nettiosoitteesta:
http://www.paavovayrynen.fi/wp-content/uploads/2016/02/kansalaispuolue_kannattajakortti_a4_w2.pdf
Täyttäkää kortti ja allekirjoittakaa se omakätisesti sekä lähettäkää se postitse osoitteeseen:
Paavo Väyrynen, Pohjantie 34, 94400 Keminmaa.
Juuri näin.
Miksi ihmeessä kukaan Väyrysen harhaisia hölmöilyjä tukisi ?
Paven tekemää kansalaisaloitetta tuki reilusti yli 50000 ihmistä ja kansalaispuolueen perustamistakin jo n.4500.
kansalaisaloite, hölmöt tukee eroa eurosta aloitetta, luulevat parempien aikojen palaavan, mikäli markka takaisin. Jos noita löytyi 50 tuhatta hölmöä, niin reilusti yli 5 miljoonaa sellaista, jotka ei hölmöilylle korvaa lotkauta.
Paavon uusi puolue, ei gallupien mukaan saa edes 1% äänistä.
Väyrynen korjaisi suomen asiat
Väyrysellä on pitkä viisaus verrattuna hänen tilalle tulleella on lyhyt viisaus ja kokemus mutta sitä enempikin omia kuvia ja omia ainoita oikeita mielipiteitä . Itsekeskeinen .