18.3.2016
http://www.kaleva.fi/teemat/moottori/kemiin-taysin-uudenlainen-autojen-testausrata-nain-rallikuski-pyorittaa-teslaa-jaalla/723013/
...
..."Testausradan käytännön pyörittämisestä vastaa D1 Ultimate-GT, jonka yrittäjä on moottoriurheilutapahtumien tunnettu järjestäjä, suomalais-brittiläinen Daniel Eden."
26.9.2014
http://www.xracing.fi/yleista-alalta/uutiset/gladiator-games-on-peruttu-20140926/
...
Eo. kommentointiosiosta löydettyä:
..."Sen verran paskanhajua on tämän jutun ympärillä leijunut, että taitaa olla kyseessä pelkkä huijaus. Onko joku saanut rahaa takaisin? Kukaan ei ota vastuuta, ei Stockmannin lipunmyynti, ei Lippupiste, ja tapahtuman järjestäjä, Ultimate-GT, on yrityssaneerauksessa.
Tuossa yllä rohkaistaan ihmisiä ostamaan ennakkolippu, jotta tällaisia tapahtumia järjestettäisiin. Kuka on niin hullu, että menee ostamaan ennakkolipun, jos lopputuloksena on vain pahaa mieltä ja rahojen menetys? Meikäläiseltä meni 138 euroa kuin Kankkulan kaivoon.
Kuka on tämä Daniel Eden, joka on Ultimate-GT:n toimitusjohtaja. Onko mitään tekemistä jonkin rehellisen liiketoiminnan kanssa? Mitään tekemistä moottoripyöräilyn kanssa. Onko tämä heppu pelkkä huijari? Kun kerran tapahtumaa ei järjestetty, niin mihin ne lippurahat ovat menneet?"
Daniel Eden, kuka hän on?
2
592
Vastaukset
Tuosta kun klikkaat http://www.ultimate-gt.com/ice-driving/ ja sieltä sitten ARCTIC WINTER CHALLENGE
Siitäpä sitten katsot minkälaista ohjelmaa ensi talvena Kemin jäällä. Hiitaan sisältyy vaikka mitä, jopa risteily Sampolla juomineen ja ruokineen.
Ei ole köyhille tarkoitettu. : )
Tässä muuan alaikäinen artisti päässyt leikkimään. Vilmikin on sen pitkän mainoksen jälkeen. http://www.iltalehti.fi/iltvviihde/201406290090940_a2.shtml
Niin itse Daniel Eden on tuttu jo monen vuoden takaa näistä samoista ajo hommista. Hän on vasta vaihtanu, tai ottanut uuden yhtiökumppanin Suomen Ilotulitus Oy:n.
Mikäli vanhat tavat ei ole muuttuneet, niin eiköhän tässä kärsijöinä ole Sampo ja Lumilinna yhtiö kaupunkilaisineen. Saattaa tulla melkoinen sotku?- Saapasnähä
Ei ole luotettavan oloinen toimija tuo yhtiö. Tuollainen rata meren jäällä on erittäin riskialtis myytyjen ajopäivien osalta. Jos merivesi on korkealla,radalla ei voi ajaa. Lumituiskun aikana/heti tuiskun jälkeen radalla ei voi ajaa. Räntäsade ja vesi nousulla radalle,ei voi ajaa jne.
Kun turisti ei voi ajaa tilaamaansa ja matkan hintaan sisältyvää ajoa luonnon olosuhteiden takia niin miten hän saa maksamansa ajohinnan rahat takaisin?Vetoaako matkan myyjä force majeureen ja pettynyt turisti saa kärsiä tappion?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191702
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991538Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy37993Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29899Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?38861Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50826Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s43768Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37760Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56758Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37730