otsikko jo kysyykin tarpeellisen eli minkälaista yritystä kaipaatte tai mielestänne puuttuu s
alueelta? :)
minkälainen firma puuttuu
25
58
Vastaukset
- ukulelee
kanada
- Jooooooooooooo
Torniosta puuttuu mm. hyvätasoinen miesten vaateliike, vaatepesula, hyvä ruokaravintola, autoliikkeitä ja korjaamoja, elokuvateatteri (onneksi korjaantuu kohta).
- remppahalli
Halpa TI-halli. Kun ei tuossa ostoskeskuksen parkkihallissakaan viitsi tehdä kuin jotain öljynvaihtoa ja muuta pientä.
TI-h.allia kaipailisin minäkin tänne, Haaparannan OK;lla on turhan sikaiset paikat!
Late Lapista
- Köhköh
Apteekki kauppakeskukseen. Olisi ainakin parkkitilaa.
- näinon1
Mikä ettei, mutta keskustaan pitää jäädä yksi. Kukaan vanhus jaksa eikä pysty kävelemään kauppakeskukseen asti hakemaan lääkkeitä! Vanhuksia ja vammaisia pitäisi ajatella kaupunkisuunnittelussa paljon enemmän.
- pisnesmies
Sellainen firma, joka tekee rakennusalan töitä ruottiin ja erityisesti norrbotteniin. Muutaman osaava kielitaitoinen myyntimies ja muutama ukko joka osaa hoitaa keikan.
- Sukkismän
Miten olis sukkatehas?
- citysarana
lada liike
- Sielläasioiva
Yksityinen pysäköinti valvonta.
Keskustassa ei iltaisin löydy parkkitilaa hakemallakaan - kommentti-
Kylpylä ja huvipuisto
- pisnesmies
Uhkapeliluola jossa saa viinaa ja voi ostaa pillua.Nuilla kolmella asialla on aina menekkiä.
- kikulis
Hyvä ja ystävällinen eläinlääkäriasema,jossa panostettaisiin hyvään palveluun eikä pelkkään rahastukseen.Nyt joutuu mennä hakemaan palvelut muualta.
- Skimba
Laskettelurinne
- yksylähuuli
vanhaa linjaautoasemaa ei ole niinpä hinkkaan nyt kikulia keroputtaalla.
- gsmbks
Hyvä et sul o hobbyja.
- paikallinen
Kunnon kukkakauppa, itsepalvelupesula, torimyynti kesällä ( uudet perunat, sipulit jne).
KAUPPAHALLI !
Late Lapista.- Awwwgaard
Kärkkäinen
- late_pohjanmaalta
Psykiatristen palvelujen tuottaja, niille riittäisi kysyntää.
- 3423423rff
sity saranna
- PostMortti
Krematoriolle olisi kyllä tarvetta - lapissa ei taida olla yhtään vaan lähin on Oulussa. Aovan varmasti riittäisi asiakkaita mutta investointina taitaa olla aika tyyris.
- rutinof
nykytaiteen museo
- late_melkein_lapista
krematorio ja isompi hullujen huone.
- iseta
auto bingo
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1762626Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65859
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20750Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait221736Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86730Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22688