Järisikö talosi viime yönä?

Ympäri pohjois-suomea on lehdissä ollut kertomusta tuntemuksista perämeren järistyksestä. Miten kävi Tornionjokilaaksossa? Aiheuttiko sinulle konkreettisia vahinkoja - kivijalkaan - ikkunoihin - muuriin (piippuun) tms.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En huomannu vaikka hereillä olima.

Äänestä

sänky tutisi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jyrinän_seurauksia kirjoitti:

Ympäri pohjois-suomea on lehdissä ollut kertomusta tuntemuksista perämeren järistyksestä. Miten kävi Tornionjokilaaksossa? Aiheuttiko sinulle konkreettisia vahinkoja - kivijalkaan - ikkunoihin - muuriin (piippuun) tms.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu