Tapasin mukavan nuoren naisen 1992, aloimme seurustella ja puolen vuoden jälkeen muutimme yhteen. Aikamoista alkuhuumaa oli toki vähän laantui mutta hyvin pyyhki. Neljän vuoden jälkeen huuma tuotti jälkikasvua. Kumppani oli hyvinkin halukas vielä raskauden loppupuolellakin eli peitto heilui vaikka itseä ei oikein enää mieli tehnyt kun vatsa oli iso. Sitten tuli stoppi ja pitkä...oli varmaan viiden kuukauden seksitön jakso eri asioiden takia. Sitten taas alkoi seksi palautua mutta jokin jäi puuttumaan sihen vanhaan verraten. Häistäkin puhuttiin aika tiiviisti...Siten yhtenä syksynä kumppani lähti kaveriporukassa laivalle ja sieltä löytyi joku mukava "setä" johon kumppani iski silmänsä, naimisissa oleva mies. Tämän miehen kanssa tapaili säännöllisesti useita kuukausia enkä huomannut mitään siihen viittaavaa ennenkuin kertoi itse...Oli sentään pitänyt kumia seksissä omien sanojensa mukaan jos jotain positiivistä etsii. Jälkeen päin totesin että ne häät voi unohtaa, se oli isku kumppanille mutta totesin etten halua naimisiin pettäjän kanssa. Hän lopetti harhailut ja minä annoin takaisin parin yhden yön jutun muodossa joista en kertonut. En tiedä palautuiko suhde ennalleen noin muuten mutta kyllähän se seksissä aina tulee mieleen että kumppani on nainut toista miestä.
Näin siinä kävi
Kyl_vitutti
254
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Siis oletteko yhä yhdessä? Ja ihan tosissasi muistelet asioita, jotka ovat tapahtuneet 90-luvulla? Siitä että naisesi petti, on aikaa siis n. 20 vuotta, ja edelleen olet katkera?
Olisko pitänyt erota, tai päästä terveellä tavalla asiasta jo yli? Suosittelen sinulle terapiaa.
Ookooo.. ja tämäkö ei sinusta ole peruste erota vaikka kyseinen asia kalvaa sinua jatkuvasti?
"Hän lopetti harhailut ja minä annoin takaisin parin yhden yön jutun muodossa joista en kertonut."
Ja onko tämän pentumaisempaa tekoa olemassakaan?!! Se että joku toimii väärin sinua kohtaan ei tarkoita että sinun pitäisi alentua yhtä vastuuttomaan tekoon.
Liittonne mahtaa olla onnellinen ja yhteinen vanhuutenne tulee olemaan ihanaa aikaa...