Musujen äpärät!

Raaka__Watson

26

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juhgvughy

      Pojasta pommi paranee!

    • terrorismin_Luojalle

      itse vihanlietsoja, terroristien värvääjä Raaka-PS heti klo neljän jälkeen oksentelemassa verenvuodatuksen himoissaan josko onnistuisi saamaan valehtelunsa ja rasisminsa avulla uusia terroristeja. Rasisteilla ei ole mistään muusta kyse paitsi terroristien luomisessa kun ihmisiä syrjitään ja pyritään eristämään muusta yhteiskunnasta lietsomalla vihaa.

      • paskaa_nielevälle

        terrorismi ei suinkaan synny suomalaisten tympeästä suhtautumisesta muslimimaahanmuuttajia kohtaan. Sen sijaan muslimin omassa yhteisössä harjoitettu kiihotus näyttelee merkittävintä roolia.


      • boomm
        paskaa_nielevälle kirjoitti:

        terrorismi ei suinkaan synny suomalaisten tympeästä suhtautumisesta muslimimaahanmuuttajia kohtaan. Sen sijaan muslimin omassa yhteisössä harjoitettu kiihotus näyttelee merkittävintä roolia.

        https://www.youtube.com/watch?v=cAoXgZLRee0 /


      • rasistipaskoille
        paskaa_nielevälle kirjoitti:

        terrorismi ei suinkaan synny suomalaisten tympeästä suhtautumisesta muslimimaahanmuuttajia kohtaan. Sen sijaan muslimin omassa yhteisössä harjoitettu kiihotus näyttelee merkittävintä roolia.

        ja te lietsotte kipinää ilmiliekkeihin saatanan kusipäät. Ettekö te osaa elää ilman muiden haukkumista joka ikinen päivä 24/7 sairasta touhua. Otatte vielä vastuun mitä aiheutatte.


      • Rottahuoralle
        rasistipaskoille kirjoitti:

        ja te lietsotte kipinää ilmiliekkeihin saatanan kusipäät. Ettekö te osaa elää ilman muiden haukkumista joka ikinen päivä 24/7 sairasta touhua. Otatte vielä vastuun mitä aiheutatte.

        Tässä mitään lietsota, vitun naiivi idiootti.


      • järkikäteen
        Rottahuoralle kirjoitti:

        Tässä mitään lietsota, vitun naiivi idiootti.

        Totuuden julki tuominen ei ole rasismia, senkin pölkky.


      • Taasnäitä

        Miksi sinulle on tärkeää vähätellä muslimien tekemiä rikoksia?


    • GoFuckYourself1

      Belgium's 6% Muslim population makes up 45% of its prison population. Multiculturalism is working great.

      • pull_yrself_boofter

        so obviously you are happy terrorism is growing.


      • Pia1
        pull_yrself_boofter kirjoitti:

        so obviously you are happy terrorism is growing.

        no im not an leftist libtard


    • lainattua

      Vain päivä ehti kulua Brysselin terroriteoista ja valtamedia täyttyi tyhjästä asiantuntijapuheesta, jota ilman yleisö olisi varmasti tullut toimeen. Helsingin yliopiston terrorismintutkija Leena Malkki vähättelee terrorismia veronmaksajan rahoittaman Ylen nettisivuilla.

      Meidän on totuttava terrorismiin

      Malkin mukaan terrorismia voi yrittää hallita, mutta sitä ei voida kokonaan estää. Eli Malkki yrittää totutella kansalaisia terrorismiin uutena normaalitilana. Ei kannata satsata liikaa terrorismintutkintaan, koska terrorismia on kuitenkin.

      Poimin Ylen uutisesta kaksi lausetta:

      ”Hän huomauttaa, että Suomessa kuolee vuosittain henkirikoksiin keskimäärin enemmän ihmisiä, kuin Euroopassa on kuollut terrori-iskuissa vuonna 2005 Lontoossa tehtyjen iskujen jälkeen.”

      Malkki väitti alun perin virheellisesti, että Suomessa kuolee vuosittain tuhat ihmistä henkirikoksen uhrina ja vertasi terrori-iskuissa kuolleiden määrää tähän fiktiiviseen lukuun. Todellisuudessa henkirikoksiin kuolee Suomessa keskimäärin alle sata ihmistä.

      Malkin puheissa kuitenkin hiertää eniten se, että hän näkee terrori-iskut liikennekuolemien kaltaisina satunnaisina onnettomuuksina, johon täytyy vain tottua. Seuraava lause vahvistaa tämän:

      ”Malkin mielestä eurooppalaisten olisi syytä hyväksyä se, että iskuja saattaa tapahtua.”

      Tässä vaiheessa olisi hyvä kertoa yleisölle, mikä on hyväksyttävä kuolonuhrien määrä. Ruotsissa liikennekuolemat pyritään pudottamaan nollaan, mutta Suomessa pyritään 100 kuolemaan vuodessa vuoteen 2025 mennessä.

      Tosin terrorismintutkijan kannattaisi muistaa, että terrorismi on asymmetrisessa sodankäynnissä käytetty taktiikka, jolla pyritään vihollisen taistelutahdon murtamiseen tai kauhun herättämiseen siviiliväestön keskuudessa. Terrorismilla on aktiivinen tekijä tai joukko tekijöitä, jotka pyrkivät poliittiseen tavoitteeseen. Islamilaisella jihad-terrorilla on pitkän tähtäimen tavoitteena luoda globaali kalifaatti, jossa vallitsee sharia-laki.

      Islamilainen terrorismi poikkeaa myös menneiden vuosikymmenten vasemmistolaisesta tai separatistisesta terrorismista siinä, että iskut kohdistuvat siviiliväestöön ja kuolonuhrien määrä pyritään maksimoimaan. Jos islamilaiset terroristit olisivat teknisesti taitavampia, kuolonuhreja olisi todennäköisesti Brysselissäkin ollut enemmän kuin 34.

      Malkin puhe on vastenmielistä ja tympeää eli sellaista, joka ei kerro mitään hyvää hänestä itsestään eikä Helsingin yliopistosta. Malkki tuntuu olevan huolissaan lakien kiristämisestä ja mahdollisista ylilyönneistä. Nyt Euroopassa ollaan kuitenkin niin heikolla tasolla, että kuka tahansa pystyy matkustelemaan Syyriaan ja takaisin ilman, että se aiheuttaa minkäänlaisia viranomaistoimia, jos terroristeille tarjottavaa terapiaa ei sellaiseksi lasketa.

      Jos terrorismin torjuntaan halutaan lisää resursseja, sitä voidaan ottaa esimerkiksi vihapuheen torjuntaan tarkoitetuista rahoista. Eiväthän ne tietysti riitä, mutta rahat olisivat ainakin paremmassa käytössä.

      Retoriikkaa suitsittava

      Veronmaksajan rahoittaman Ylen sivut ovat ehtymätön terrorismipuheen lähde. Toinen Helsingin yliopiston tutkija Karin Creutz varoittaa vastuuttomasta poliittisesta puheesta. Tällä hän ei tietysti tarkoita islamilaisten vihasaarnaajien kiihotusta vaan kantasuomalaisten kommentteja islamilaisesta terrorismista. Luonnollisesti tätä varten muslimit on ensin uhriutettava:

      ”Esimerkiksi Ranskassa ja Britanniassa moni nuori kokee ulkopuolisuutta ja turhautuminen on vahvaa, Suomessa ei vielä, sanoo tutkija.”

      Vastuutonta retoriikkaa viljevät erityisesti vastuuttomat poliitikot ja media:

      ”Vastuuttomat poliitikot ja vastuuton, klikkauksia metsästävä media lietsovat yhteiskunnan kahtiajakoa, ja kun vihapuhe kohdistuu maahanmuuttajiin tai muslimeihin, yhteiskunta voi alkaa näyttäytyä nuorelle vihamielisenä.”

      Jonkun toisen mielestä tosiasiat ovat tosiasioita eikä niitä tarvitse jättää sanomatta sen takia, että joku kuviteltu musliminuori saattaisi pahastua. Artikkelissa ei kerrota, mitä musliminuoren mielen pahoittamisesta voi seurata pahan mielen lisäksi. Suvaitsevaisen logiikan mukaan nuori itse ei tällöin ole vastuussa teoistaan vaan on kantaväestön rasismin ja suvaitsemattomuuden uhri etenkin, jos paha mieli johtaa radikalisoitumiseen.

      Luonnollisesti ei saa sanoa, että islamilla olisi jotain tekemistä terrorismin kanssa. Ei saa, vaikka terrorismi huutaisi ennen pommin laukaisemista ”Allahu akbar. Ei saa, vaikka tekijät itse kertoisivat kuolevansa taistelussa ainoan oikean uskonnon puolesta.

      ”Creutz tietää, että Suomessa on musliminaisia, jotka pelkäävät liikkua hunnutettuina kantasuomalaisten aggressiivisuuden takia. Väkivallan uhka on läsnä myös polttopulloiskujen takia.”

      • lainattua

        Brysselissä kuoli 34 ja loukkaantui yli sata ihmistä. Polttopulloiskut ovat yksittäisten, yleensä humalassa olevien ihmisten tekemiä eivätkä ole johtaneet ihmishenkien menetykseen, loukaantumisiin tai edes merkittäviin aineellisiin vahinkoihin. Kantasuomalaisten aggressiivisuudesta hunnutettuja naisia kohtaan ei ole huhupuheiden lisäksi juurikaan todellista näyttöä. Suvaitsevaisten toimittajien ja tutkijoiden kuulopuheisiin perustuva älämölö lehdistössä ei kelpaa todisteeksi.

        Toisin kuin Creutz luulee, terrorismi ei suinkaan synny suomalaisten tympeästä suhtautumisesta muslimimaahanmuuttajia kohtaan. Sen sijaan muslimin omassa yhteisössä harjoitettu kiihotus näyttelee merkittävintä roolia.

        Israelissa terrorismin uhka on valitettavasti osa jokapäiväistä elämää. Israelin armeija IDF on kuvannut, miten ihmisestä tulee terroristi. Lapsena hänet kasvatetaan vihaamaan juutalaisia koulussa ja tv-ohjelmissa. Lapselle opetetaan, että juutalaisia tappaneet terroristit ovat marttyyreja eli suuria sankareita, joiden kunniaksi on nimetty teitä ja aukioita. Marttyyreista tulee roolimalleja mutta kaikkein suurin roolimalli on tietysti profeetta Muhammad.

        Myöhemmin mukaan tulee sosiaalinen media, jossa voi katsella marttyyrien suorituksia videolta. Lisäksi videoiden avulla voi opetella juutalaisienpuukottamista. Lopputuloksena tästä on terroristi, joka tappaa tai ainakin yrittää tappaa juutalaisen.

        Palestiinalaisten vihakasvatus on tietysti vastenmielistä mutta vielä vastenmielisempää on se, että eurooppalaisten valtioiden veronmaksajat tukevat tällaista toimintaa. IDF:n sivuilla kuvatusta retoriikasta Karin Creutz ei ole lainkaan huolissaan vaan pelkästään valkoihoisten eurooppalaisten ”vihapuheesta”. Suomalainen tv-katsoja tai radion kuuntelija ei kuitenkaan tarvitse Malkin ja Creutzin asiantuntijapuhetta terrorismin syiden ymmärtämiseen. Se vain johtaa harhaan.


      • jorezx

        Muslimien aiheuttaman terrorismin torjuntaan on vain yksi keino. Maa jossa ei ole ainuttakaan muslimia on maa jonka ei tarvitse pelätä muslimi terroristeja.
        Muslimien terrorismi on vain suora seuraamus omasta typeryydestänne
        Kutsutte ensin Pirun kylään, ruokitte ja vaatetatte sen, ja sitten alatte ihmetellä kun se käyttäytyy Pirun tavoin.


    • julmuus

      Euroopasta pitäisi tehdä kristittyjen maan osa kuten se on ollutkin. Ei pidä antaa pahuuden muuttaa asumaan Eurooppaan. Näitä sairaita aivopestyjä muslimeja ja kaiken maailman jihadisteja, ei pidä asuttaa länsimaihin.

    • Yr_are_bloodsuckers

      kaikki suomalaisrasistit ovat itseasiassa terrorismin kannattajia ja siinä syy vihapuheisiin ja rasismiin. Oletteko tyytyväisiä aikaansaannoksiinne? Suomestakin muutama ukko liittynyt jo terrorismin riveihin.

      • islam

        Et kai usko heidän olevan kantasuomalaisia?


    • Eräkettu

      No niin suvakit syyttää valkoisia nek*ujen ja rättipäiden tekosista...

      Miten voi olla niin vääristyny ajatusmaailma...

      Eiköhän ne ole ite vastuussa tekemisistään.

      • aivanniin

        ja ne (suvakit) voivat jatkaa vihapuheitaan kiihtyvällä vauhdilla, ilman että sitä itsekkään tajuavat, tai sitten ovat vain selkärangattomia, vai molempia


    • Tästäeimuutentulemitään

      Sillä me terroristeista päästään kun palautetaan kaikki musut jälkipolvineen takaisin
      sinne mistä he ovat tulleetkin ja ottamalla heiltä pois myönetyt kansalaisoikeudet.
      Vaikka näiden joukossa olisi hyviäkin musuja ,kuitenkin he kaikki ovat vastuussa omasta
      populaatiostaan,joten kärsikööt he kaikki terroristien teoista,koska ovat tuollaista
      saastaa kasvattaneet.Hiljaisuudessa kuitenkin nämä hyvätkin islamistit hyväksyvät
      näiden terroristien teot islamin maailman valloittamiseen.
      Kylmästi vain palautus käyntiin heidän jokaisen kotimaahan.

    • Lainattu_Teksti

      Islam on rauhan ja oikeuden uskonto, kaikki jotka väittävät vastaan t-p-taan

      Olen syvästi järkyttynyt ja suruissani Brysselin islam-iskun johdosta. Otan sydämestäni osaa uhrien omaisten ja läheisten suruun.

      ISIS edustaa puhdasta islamia ja täysin islamin oppien mukaan!
      Islamilaiset eivät selkeästi tuominnut isisiä ja heidän terroristien tekoja- miksi? Siksi koska Koraani sanoo:

      ”Uskovat älkööt ottako uskottomia suojelijoikseen toisten uskovien sijasta. Joka näin tekee, on sanoutunut irti Allahista, paitsi jos pelkäätte heitä. Koraani 3:28”. ISIS ei ole vetänyt tekojensa perusteluja omasta ajatuksesta, vaan he tekevät niitä, koska koraanin käskyt ja sunna/ hadithi sanoo.

      Allahin nimissä ovat valmiita terrori-iskuihin
      Islamistit unelmoivat maailmanlaajuisesta islamilaisesta suurvallasta (Kalifaatti). He uskovat, että kun länsimaat on tuhottu, he saavuttavat tämän unelman (Andalusia).

      Heikkenevä Eurooppa houkuttelee islamilaisen vallankumouksen taistelijoita. Islami-terroristien tarkoitus on levittää kauhua Eurooppaan iskemällä metropoleihin ja järjestöihin. Media laskee uhreja ja tapahtumat saavat julkisuutta, mikä aiheuttaa pelkoa ihmisten keskuudessa.

      Euroopan poliittisen painoarvon väheneminen ruokkii ääri-islamilaisten maailman valloitusta vahvistamalla ideaa, että islam tulee levittää valloitussota strategialla.

      Media nostaa aina Islamin terroristi tekoja mutta ei mistä syystä Islamin terorismi syntyy.

      Länsimaiden poliitikot ja mediat julistavat aina jokaisen muslimiterroristin teon jälkeen, ettei sillä ollut mitään tekemistä islamin kanssa, mikä tarkoittaa sitä, että muslimeilla ei ole pakottavaa tarvetta uudistaa uskontonsa oppeja.

      Maltillista islamia ei ole, on olemassa vain yksi islam. Koraani on se linja jotka maltilliset muslimit vetää ja kannattaa. Se on varmaa, että maailma ei pääse eroon terrorismista niin kauan, kun länsimaat hyväksyvät nyky islamin opetuksen.

      Islam tarvitsee uskonpuhdistuksen!

      Elie El-Khouri
      Helsinki

    • TummatJaTuliset

      Loimaan evankelisella kansanopistolla majoittuvat ulkomaalaisnuoret olivat ohjaajineen lähteneet pelaamaan jalkapalloa Hirvihovin palloiluhalliin, kun peli poliisin mukaan "ylikuumentui"

      Jalkapallopeli oli edennyt viimeiseen erään, kun poliisin mukaan "pallo pysähtyi ja ottelua jatkettiin nyrkein ja erilaisin lyömäasein". Poliisin mukaan lyömäaseiksi oli haettu jopa tuoleja.

      Joukkotappeluksi äityneeseen jalkapallopeliin osallistui arviolta kymmeniä nuoria ja tappeluun lähdettiin myös vaihtopenkin ja katsomon puolelta.

      Useat tappelijoista saivat eriasteisia lieviä vammoja, mutta tiettävästi kukaan ei tarvinnut sairaalahoitoa.

      Poliisin saapuessa paikan päälle peli katsottiin päättyneeksi ja pelaajat ajettiin kentältä.

      - Jalkapallo on läpi historian yhdistänyt maita, kansoja ja nuoria, mutta tällä kertaa tavalla jota nyt Loimaan poliisissa tutkitaan useampana pahoinpitelyrikoksena, poliisi päättää tiedotteensa.

      • jorezx

        Länsimaisten naiivi käsitys, että villi-ihminenkin kesyntyy, kun siirretään sivistyneeseen ympäristöön, on väärä.


      • mikääneimuutu
        jorezx kirjoitti:

        Länsimaisten naiivi käsitys, että villi-ihminenkin kesyntyy, kun siirretään sivistyneeseen ympäristöön, on väärä.

        Villi-ihmiset voit siirtää mihin tahansa, mutta heidän barbaariset tapansa kulkevat heidän mukanaan maailman tappiin saakka, näin on.


    • slerbaasuuhun

      eikös näissä nyttemmin pakolaisia tulvivista maissa ole ollut tapana teloittaa ihmisiä mm. jalkapallo-ottelun erätauolla?

    • Raaka__Watson

      Kaunis aloitus vaikka en sitä tehnyt. Kiitos avusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset

      "Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-2
      Maailman menoa
      739
      9277
    2. Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta

      Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir
      Maailman menoa
      374
      8153
    3. Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/8407068
      Maailman menoa
      164
      5977
    4. William ja Sonja Aiello ERO

      Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      2437
    5. Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."

      Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun
      Kotimaiset julkkisjuorut
      6
      2146
    6. Se siitä sitten

      Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy
      Ikävä
      82
      1789
    7. Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"

      Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan
      Kotimaiset julkkisjuorut
      20
      1727
    8. Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista

      Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      1561
    9. Ihastumisesta kertominen

      Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi
      Ihastuminen
      92
      1517
    10. Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon

      Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.
      Maailman menoa
      441
      1410
    Aihe