Persurasisti kartanolle....

42<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 42

Vanhimmat

Ja sie olet muka niin ko viisas, onkos sulla älypuhelin, kysyppä siltä tai jos tiät itte niin sanoppa näin pääsiäis munien aikana kumpiko se oli ensiksi Kana vai Muna????

Äänestä

Suomalainen, arabialainen, somali ja amerikkalainen istuivat junassa. Amerikkalainen heitti ison rahatukun ikkunasta, koska halusi erottua joukosta ja rehvasteli: “Minulla on rahaa niin paljon, että voisin pyyhkiä siihen takapuoleni.”

Arabi ei halunnut jäädä huonommaksi, vaan heitti öljytynnyrin ikkunasta sanoen: “Minulla on niin tuottoisa öljylähde, että minulla on varaa heitellä öljyä pitkin mäkiä.” Sitten suomalainen katsoo somalia vähän aikaa ja somali ärähtää: “Älä saatana yritäkään.

Äänestä
  • Hyvä kertomus todenpohjainenkin, tuon jutun ideaa ei suvakit ymmärrä, Hehheiii!!!!!!

    Äänestä

"Persurasisti kartanolle" EI PIDÄ RADIKALISOITUA!

Äänestä

Porukka boikotoi felix-tuotteita.

Äänestä
  • Pieni on se porukka, Felixille mainos kampanja on ollut menestys. Lisäsi myyntiä hurjasti, kun rasisti-paskat boikotoi, mutta suuri enemmistö ostaa aivan sen takia.

    Äänestä

http://static.mvlehti.net/uploads/2016/03/ingrid-carlqvist.mp4?_=1
Video: Ingrid Carlqvist varoittaa suomalaisia Ruotsin tiestä – suomenkielinen tekstitys
Ingrid Carlqvistin puhe on taltioitu Tieto lisää tuskaa –seminaarissa 16.3.2016.

24.03.2016 13:36, 1360 lukukertaa
http://static.mvlehti.net/uploads/2016/03/burka.jpg
http://static.mvlehti.net/uploads/2016/03/no-go.jpg
Ingrid Carlqvist vetoaa: älkää kulkeko Ruotsin tietä!
Kaikkien sympatiat puolelleen voittanut Carlqvist perusteli Tieto lisää tuskaa-seminaarin puheessaan enemmän kuin puoliksi tosissaan: me ruotsalaiset voimme piankin joutua hakemaan Suomesta turvapaikkaa.

18.03.2016 15:17, 6118 lukukertaa

Äänestä
  • Pitää kysyä mistä johtuvat nämä pakolaisvirrat, ja siin länsimaat saavat katsoa peiliin
    Länsimaidenkin hyvinvointi perustuu noiden kehitysmaiden riistämiselle ja alistamiselle, siinä ovat pohjoismaatkin menestyneet siivellä.
    Velka on aina maksettava, se on luonnon laki, eikä siinä asiassa ole päätösvaltaa ihmiselläuskontoineen ja jumalineen, sillä se on luonnon laki, ja joka yrittää toimia sitä vastaan vastaa seuraksista.

    Tavallinen kansahan siitä joutuu sitten kärsimään, sillä teroristijahti on saanut käytännössä aikaan

    Jos maailman johtajat ottaisivat esimerkki Nelson Mandelasta, jonka politiikka oli antaa anteeksi kaikille rotukiihkoilijoille, ja näin pelasti maansa sisällissodalta
    Saa nähdä mitä seuraa länsimaiden ja venäjän jotajien politiikasta jotka vannovat kostoa, ettei vain ennenpitkää kolahta omaan nilkaaan, sillä syillä on aina seurauksensa, eikä ne ole sellaisia joita nuo johtajat kuvittelevat sen olevan
    Historia osoittaa, että ne ovat olleet aivan muuta kuin mitä on oletettu

    Äänestä

  • avaruusolio kirjoitti:

    Pitää kysyä mistä johtuvat nämä pakolaisvirrat, ja siin länsimaat saavat katsoa peiliin
    Länsimaidenkin hyvinvointi perustuu noiden kehitysmaiden riistämiselle ja alistamiselle, siinä ovat pohjoismaatkin menestyneet siivellä.
    Velka on aina maksettava, se on luonnon laki, eikä siinä asiassa ole päätösvaltaa ihmiselläuskontoineen ja jumalineen, sillä se on luonnon laki, ja joka yrittää toimia sitä vastaan vastaa seuraksista.

    Tavallinen kansahan siitä joutuu sitten kärsimään, sillä teroristijahti on saanut käytännössä aikaan

    Jos maailman johtajat ottaisivat esimerkki Nelson Mandelasta, jonka politiikka oli antaa anteeksi kaikille rotukiihkoilijoille, ja näin pelasti maansa sisällissodalta
    Saa nähdä mitä seuraa länsimaiden ja venäjän jotajien politiikasta jotka vannovat kostoa, ettei vain ennenpitkää kolahta omaan nilkaaan, sillä syillä on aina seurauksensa, eikä ne ole sellaisia joita nuo johtajat kuvittelevat sen olevan
    Historia osoittaa, että ne ovat olleet aivan muuta kuin mitä on oletettu

    älä jauha paskaa, nämä voisi olla ihan hyvivoivia, kuten ovatkin, mutta kun eivät sovi keskenään asioista kuten normaalit ihmiset, aina on tappelua ja järjestäytynyttä rikollisuutta.

    Äänestä

Täytyykö tässä ruveta rasistiksi, jotta yksi rasist voidaan heittää ulos .
eduskunnasta. minkä he sille mahtavat, että ovat syntymässään saaneet edelliseltä sukupolvelta sen psykologisena perimänä, ja he tiedostomattaan toimivat välttämyyden pakoasta sen mukaan.
TUO PSYKOL. perimä on sama kuin uskonnon perisynti
Rasismi ja fasimikin ovat menneisyydessä ihmisen tekemien valitojen seurauksena syntynyt, eivät pääty fuyysisessä kuolemassa, vaan jatkavat perimänä seuraavaan sukupolveen, joka saa ne syntymässään kannettavaksi

fASISTINEN JA RASISTINEN PROPAKANDA OL LAILLA KIELLETTYÄ, MUTTA NISSÄ POIKKEUKSELLISISSA OLOSUHTEISSA SE alkaa voimakkaammin tulla esiin, ja niimpä senkaltaisten puolueiden, kannatusluvut ovat kasvussa, ja saa nähä mihin se tulevaisuudessa johtaa

Äänestä
  • Niin mutta et sie vastanu siihen kysymykseen minkä alussa kysyin, eikös se ole helppo asia vastata tuomosseen yksinkertasseen kysymykseen ko on nuin viisas että osasi siirtää tuomosen linkin tuohon alkhuun.

    Äänestä

Lieksa antoi porttikiellon matuille uimahalliin!
On siinä "Lyytikäisen Hilmalle" kulttuuririkastusta kerrakseen uimahallireissulla, kun nämä "muhammedit" hiipivät suoro kourassa selän taakse suihkussa ollessa, venkslaamaan pientä vehjettään...

24.03.2016 20:23, 12514 lukukertaa

Äänestä
  • no jos akat kerta pitää sellasesta kohtelusta mitä nämä itämaan pieksäjät antaa niin mitä heitä estämään, varmaan he on masokistejä meidän niin ihanoimat naisemme.

    Äänestä

  • Kyllä se olisi aatulla nyt käyttöä, mutta Terhi puhu asiaa suomi on suomalaisille sopiva maa ei mamukultturiin kuulu pääsiäinen, nehän ovat ihan eri uskossakin, eivät usko Jeesuksen ylösnousemukseen.

    Äänestä

Mamu/matuteinit pilkkasivat kristinuskovaisia.

Äänestä
  • sekin on juuri yksi asia minkä vuoksi nämä matut ei sovi Eurooppalaiseen alämään, heillä on aina jotain hampaan kolossa meitä vastaan, he saavat olla juuri näitä paljon parjattuja rasisteja mutta me emme saa ksertoa totuutta heistä, se on kiellettyä suomessa.

    Äänestä

  • mitä siitä poistaa että muslimit ei hyväksy meitä kristittyjä??

    Äänestä

Pariisin iskuihin liitetty algerialainen Mohamed Belkaid asui useita vuosia Ruotsissa, kertovat ruotsalainen Aftonbladet ja yhdysvaltalaiset Sky News ja CNN.

Viime viikolla Brysselissä surmansa saaneen Mohamed Belkaidin epäillään nyt olleen osa Pariisin ja myös Brysselin iskujen suunnittelijajoukkoa. CNN:n lähteen mukaan Ruotsissa vuosia asunut Belkaid olisi ollut jopa jonkinlainen johtaja ryhmässä, joka on surmannut satoja ihmisiä.

Belkaid sai surmansa 15. maaliskuuta, kun Belgian ja Ranskan poliisit tekivät iskun Forestin lähiössä sijaitsevaan asuntoon Brysselissä. Yhteenoton aikana kaksi terroristia pääsi karkuun, joista toisen epäillään olleen Pariisin iskujen pääepäilty Salah Abdeslam. Abdeslam pidätettiin viime perjantaina Molenbeekin lähiöstä Brysselissä.

Äänestä
  • Onhan siellä suomesta menneitäkin yli sata pirujen lähettiä, ne on aina sellaisia kuten nytkin on tullut suomeen näitä Irakilaisia ja Somaleja jotka täällä saavat rauhassa suunnitella iskujaan ja rahoittaa terroristijärjestöjä, nytkin vapautettiin syytteestä terroristin rahoittajat Hovioikeudessa.

    Äänestä

  • onhanmeilläheitä kirjoitti:

    Onhan siellä suomesta menneitäkin yli sata pirujen lähettiä, ne on aina sellaisia kuten nytkin on tullut suomeen näitä Irakilaisia ja Somaleja jotka täällä saavat rauhassa suunnitella iskujaan ja rahoittaa terroristijärjestöjä, nytkin vapautettiin syytteestä terroristin rahoittajat Hovioikeudessa.

    onhanmeilläheitä

    Äänestä

  • Et sie mulle meinaa vastata näihin hephoin kysymyksiin, mikäs soon vikana? oleks sie mie rasisti.

    Äänestä

  • Kyllä se pitää uskaltaa sanoa mielipiteensä eikä teeskennellä suvakkia muiden mieliksi, ei sitä Terhiä pois saa laittaa on rohkea ja rehellinen.

    Äänestä

rohkea rehellinen paska rohkea rehellinen paskarohkea rehellinen paskarohkea rehellinen paskarohkea rehellinen paskarohkea rehellinen paskarohkea rehellinen paskarohkea rehellinen paskarohkea rehellinen paskarohkea rehellinen paskarohkea rehellinen paskarohkea rehellinen paskarohkea rehellinen paskarohkea rehellinen paska. KYLLÄ O HIENO NAINE TÄMÄ TERHI: USKALTAA OLLA ROHKEA JA PILKATA LAPSIA rohkea rehellinen paskarohkea rehellinen paskarohkea rehellinen paskarohkea rehellinen paskarohkea rehellinen paska

Äänestä
  • sinusta ei oo edes kirjoittaan mitään asiaa, seuraavassa sulle mamujen oppia sitten.

    Äänestä

  • hulluja jo syntyessään.

    Äänestä

Suomessa yli 300 terrorismiin kytkeytyvää henkilöä, iskua ”ei valitettavasti voi sulkea pois” (Petteri Orpo)
Suojelupoliisi tiedotti marraskuussa 2015, että Suomessa olisi tuolloin noin 300 terrorismiin liittyvää ihmistä. Sisäministeri Orpon mukaan terrorismiin kytkeytyvien määrä on talven aikana kasvanut jo yli 300:n.

Äänestä
  • Ruotsinlaivan joukkoraiskaajat maahanmuuttajia!
    Neljä matua on pidätetty viime yönä epäiltynä Silja Linen Galaxy-laivalla tapahtuneesta joukkoraiskauksesta.



    Neljä 18 – 19 -vuotiasta maahanmuuttajaa on viime yönä pidätetty epäiltynä joukkoraiskauksesta Viking Linen Galaxy-laivalla.

    Äänestä

Joko olet käynyt allekirjoittamassa adressin!

Äänestä

Suomessa ei ole aavisustakaan mitä rasismi on. Asuin yli 11 vuotta useassa eri arabimaassa. Kaikki eurooppalaiset joutuivat silmittömän rasismin ja syrjinnän kohteeksi. Meitä ryöstettiin. Suomalainen sairaanhoitaja raiskattiin. Suomalainen rakennusmies tapettiin. Meitä kivitettiin. Lapsetkin oli opetettu meitä kivittämään. Engalantilainen naislääkäri raiskattiin töissä. Minut yritettiin tappaa kolme kertaa. Lapsiimme kajottiin (Musta mies tuli yöllä ikkunasta lastenhuoneeseern ja veti spermat nukkuvien lasten päälle). Jne.jne.jne.

Pahinta oli se, että koskaan tekijöitä ei rangaistu. Poliisi naureskeli ja kohautteli tyytyväisenä olkapäitään, kun teimme ilmoituksen meihin kohdistuneesta rikoksesta.

Äänestä

Toimituksen summa summarum: “Meillä nyt on vaan erilaiset käytännöt kuin muualla, ja koska noi somalit on valittaneet näistä päätöksistä ja hallinto-oikeus on niistä antanut suositukset antaa turvapaikka, niin siks. Ai niin ja sitten niillä on täällä jo kaikki kaverit ja puoli sukua, ja ne kans mainostaa tätä Suomea, niin onhan sekin yks selitys kato.”

“Joo ja sitten meil on ollu henkilöstöpulaa, huonosti koulutettuja työntekijöitä plus että tekniikkakin on pettäny. Mitähän vielä..no niiden somalien tarinoiden arviointi voi olla kans vähän hankalaa, kun ei niillä raukoilla mitään dokumentteja oo tarinoiden tueksi. Siks me vaan mietitään, et oisko tää nyt totta. Ja meidän mielest ne on melkein aina kyl totta, siks tää prosentti on niin korkee. Oliks sulla viel jotain muuta kysyttävää?”

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Persurasisti kirjoitti:

Käy vaikuttamassa...

http://www.adressit.com/terhi_kiemunki_ulos_eduskunnasta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu