Olisi ylimääräiseksi jäänyt 11kg nestekaasupullo sivuventtiilillä, onko jollain karavaanarilla tarvetta? Hinta saadaan varmasti sovittua, itsellä ei mitään tarvetta enää ja täällä kaksiossa säilytys tila todella vähäistä:)
Halpa ja täysi nestekaasupullo tarjolla Turussa
Marko1981
996
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Osta Puuilosta 15:llä eurolla rengaspoltin ja keittele sen kanssa kosaanilla muutaman kerran perunat. Kun puteli on tyhjä, niin roudaa molemmat metallinkeräykseen.
Nuotiolla ne perunat keitetään, eikä tuota enää viitseisi mökille takaiskaan raijata, mut ihan käyttökelpoinen idea, paitsi keräykseen ei taida saada kaasupulloja edes tyhjiä viedä:)
Tuskin tulee sanomista, jos heittää putelin pimeällä jokeen. Eihän siinä pitäisi mitään ympäristömyrkkyjäkään olla. Veneenpohjien maaleissa voi olla kotiloita tappavia aineita, mutta kaasupullon pitäisi olla aito luonnontuote, joka maatuu riittävän ajan kanssa.
Laita menemään Joksulle Kuopioon. Joksu kerää romuja mm. Fiatteja
yhteystietoa
Laita toriin myyntiin. Saat 30-50 euroa
Mulla ei mennyt talvella kaasua yhtään, on Rumatikki.
Ei rumatikillä talvella kaasua kulu. Ei sillä edes voi suksi tervata. Ei terva sula rumatikillä
Tarjoan 20 €, voin tulla hakemaan. Asun itsekin Turun lähistöllä.