Pakkien antaminen

Itistimetomakeherpay

Naiset tunnetusti tykkäävät antaa pakkeja miehille, joilla ei ole milliä tilillä. Toisaalta olisihan itsestänikin ihanaa nähdä aivan lähietäisyydeltä, kun toisen unelmat murskautuvat ja sydän särkyy palasiksi. Lisäksi olisin vielä itse, joka on aiheuttanut tuon kaiken kärsimyksen. Jälkeenpäin siitä olisi myös kivaa kertoa kavereille, joiden kanssa voitaisiin nauraa sille **********, joka kehtasi osoittaa aitoa kiinnostusta. Sinänsä siis ymmärrettävää.
Kuitenkin näyttäisi siltä, että naisten mieli muuttuukin tuon rahan suhteen, mikä tarkoittaa, ettei se ehkä ollutkaan oikea syy.
Mutta sitten itse kysymykseen: Mitä muuta te naiset tunnette tuon aikaisemman lisäksi, kun annatte miehille pakkeja? Tunnetteko esimerkiksi jonkinlaista voitonriemua?

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 8plus3

      Pakkien antajahan on aina voittaja ja saaja häviäjä. Siksi on tärkeä naisien ekaks antaa pakit että kokee olevansa voittaja. Onhan täällä montakin keskustelua nähty jossa naiset sanoo että eivät tee aloitteita kun pelkäävät saavansa pakit. Eli edes sille kiinnostavallekaan ei voi tehdä tuon takia aloitetta. No toisaalta onhan tuo ymmärrettävää kun naisille on aina tulossa ottajia ovista ja ikkunoista niin on varaa valita.

      • Itistimetomakeherpay

        Joskus tulevaisuudessa onneksi robotit korjaavat ongelman. Sitten on vihdoinkin luotettava kumppani.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      37
      2086
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      170
      1858
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      115
      1289
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1130
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      91
      875
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      71
      835
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      43
      826
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      75
      791
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      31
      753
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      54
      671
    Aihe