Huumori osana lähiesimiestyötä

Opparia_vaille_valmis

Hei kaikki,

Olen kirjoittamassa opinnäytetyötäni ammattikorkeakoulussa. Aiheenani on ”Huumori osana lähiesimiestyötä.” Työtäni varten tarvitsisin työssä olevilta tai joskus töissä olleilta henkilöiltä esimerkkejä siitä millaista huumoria ja millaisissa tilanteissa heidän esimiehensä on käyttänyt huumoria työpaikalla. Esimerkkisi voi olla joko positiivista tai negatiivista esimiehesi käyttämää huumoria työpaikalla. Lisäksi voit vielä kertoa miten käytetty huumori vaikutti sinun mielipiteisiisi esimiehestäsi ja miten se vaikutti työilmapiiriin.

Kiitoksia jo etukäteen kaikille vastanneille.

5

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • teamleader1

      Hei,

      Meillä on suurinta huumoria uudet työntekijät,kun kertoo työtehtävät vaikeimman kautta, niin kyllä meillä vanhemmilla duunareilla suupielet kääntyy kivasti ylöspäin ja posket punottaa työpäivän jälkeen vielä pitkään. Se vaikuttaa työilmapiiriin positiivisti, ikäänkuin tiivistää meitä vanhempia työntekijöitä, pomoja myöten.

    • pelletti

      Avaa itsellesi joku ilmaissähköpostiosoite, niin voit saada enemmän vastauksia. Ainakaan minä en viitsi avautua tässä, vaikka aiheena onkin huumori.

    • Hei vielä! Kuten pelletti tuossa neuvoi, niin loin sähköpostiosoitteen mihin voi myös lähettää vastauksen jos ei tahdo tähän kirjoittaa aiheeseen liittyen [email protected]

    • 85402847

      Tulee mieleen, että aloittaja on vittuiluhuumoria viljelevä esimies tai tämän kätyri, joka täällä kokeilee, josko joku perseilyn kohteena oleva kertoisi, kuinka paha mieli hänellä on.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      50
      3854
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3425
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      34
      2791
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2458
    5. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1879
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1809
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      185
      1766
    8. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      27
      1497
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      386
      1459
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1238
    Aihe