Kuka siellä on eu-rahat vieny omiin taskuihin?
Kavallus Lapin nuorisoliitossa
Pää9
82441
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
http://yle.fi/uutiset/lapin_nuorison_liitossa_kavallustapaus__jutajaiset_eivat_toteudu_suunnitellussa_laajuudessa/8777722
..."Kavalluksesta epäillään yhtä Lapin Nuorison Liiton työntekijää, joka on hyödyntänyt teossaan ammattitaitoaan talouden ja kirjanpidon saralla. "
http://www.lnl.fi/index.php?option=com_content&view=article&id=236:lapin-nuorison-liitossa-tullut-ilmi-kavallus&catid=32:ajankohtaista
https://www.ray.fi/sites/default/files/avustuspaatos2013/gen2013/jarjesto/3123.html#C2
http://avustukset.ray.fi/fi-fi/jarjesto/3123
LAPIN NUORISON LIITTO RY
2013 175000€
2014 175000€
2015 175000€
http://www.jutajaiset.fi/?page_id=641
Teki tuo kavaltaja vuoden kulttuuriteon, mitali pitäisi myöntää hänelle. Jutajaiset on aina olleet täyttä paskaa eikä niitä jaksa sekuntia kauempaa katsoa. Onneksi koko höpöjuhla tiivistyy yhden päivän riekkumiseksi ensi kesänä. Mukana on niin tekotaiteellista paskaa esittäviä penikoita että oksettaa, onneksi siitä päästiin.
Älä hyvä ihminen mene sinne , jos noin vaikealta tuntuu .
Lapinkansa uutisoi aiheesta ja oudosti kirjoitti keitä ei epäillä rikoksesta eli entistä ja nykyistä toiminnanjohtajaa. Onko toiminnanjohtajana ollut niin pölvästi kumileimasin ettei ole raha asioista ymmärtänyt?? Laittaakaahan nimi esille jos jollain tietoa.
Jos varas olisi tavallinen duunari, nimi olisi ollut paikallislehdessä etusivulla, silloin sen täytyy olla joku korkeampiarvoinen, he ovat yleensä suojeltuja.
Päinvastoin. Jos tekijä olisi oikea silmäätekevä julkinen henkilö niin hänen nimensä olisi jo joka puolella tiedossa. Nyt taitaa kyseessä olla ihan tavallinen pulliainen joka ei kiinnosta ketään, ei edes sensaatiolehtiä.
Toivottavasti Jutajaiset ovat todellakin tiensä päässä.
NAIVIA, NAIVIA.
Tuntuu ihmeeltä, ettei kukaan ole huomannut kavallusta aiemmin?