minkä pituinen on lyhyt

missämeneeraja

Minkä pituinen mies on sinun mielestä lyhyt?

27

503

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Omasta mielestäni tuo on riippuvainen arvioijan omasta pituudsesta. Jos toinen on oman pään korkeuden verran lyhyempi, niin silloin on lyhyt. Jos taas on päätä pidempi, niin silloin on pitkä.

      • Kyläkauppiastaas

        Kyllä se on lyhyt jolla on pussit silmien alla.


    • ÄläOta

      Sellainen, joka ottaa asiasta kompleksia.

    • vihagtipunen

      Joskus nuorena minuun oli vissiin kovasti ihastunut nuori mies, ikää en muista mutta kai samaa ikää mun kanssani eli n. 22 v. Ei siis ollut enää kasvuiässä ja n. 162 senttisenä oli liian lyhyt kun ite olen 169cm.

    • haarat.aukeaa

      ellu 32v vastaa alle 20cm on lyhyt saiskin joskus hevosen aisaa oliskin muutama kunnon ori jonossa

    • Suomalaisnainenene

      Mielestäni alle 180-centtien ei ole mies.

    • 167 on lyhyt

    • työtön_ätmi

      Pituudella ei ole merkitystä, olen 188cm pitkä ja silti ätmi. Se mitä pääkopan sisällä on tai ei ole on paljon tärkeämpää.

      • Oli miten oli, ihmiset ovat sanoneet minulle että et kelpaa naisille koska olet noin lyhyt niin se on sitten uskottava. Aiheesta on toki tutkimuksia, tilastoja ja kaikkea paskaa maan ja taivaan väliltä joista on helppo tehdä oma johtopäätös.
        Julkkiksena tietysti pääsee paneskelemaan ja suhteisiin kuten Uniikki mutta taviksena et kelpaa ellei käy ihan mieletön säkä, että tapaat naisen jolla on fetissi lyhyisiin miehiin ja jonka kanssa synkkaa muuten. Lotossa on kuitenkin helpompi voittaa.


      • Eräkettu
        164cmM kirjoitti:

        Oli miten oli, ihmiset ovat sanoneet minulle että et kelpaa naisille koska olet noin lyhyt niin se on sitten uskottava. Aiheesta on toki tutkimuksia, tilastoja ja kaikkea paskaa maan ja taivaan väliltä joista on helppo tehdä oma johtopäätös.
        Julkkiksena tietysti pääsee paneskelemaan ja suhteisiin kuten Uniikki mutta taviksena et kelpaa ellei käy ihan mieletön säkä, että tapaat naisen jolla on fetissi lyhyisiin miehiin ja jonka kanssa synkkaa muuten. Lotossa on kuitenkin helpompi voittaa.

        Missä välissä sulle on joku sellasia sanonu kun puheistas päätellen vältät ihmiskontakteja..

        Oothan sie aika lyhkänen mutta kyllä sun silttikkin pitäs ihan hyvin pesää saaha.

        On tullu nähtyä suaki lyhkäsempiä muijat kainalossa..


      • Eräkettu kirjoitti:

        Missä välissä sulle on joku sellasia sanonu kun puheistas päätellen vältät ihmiskontakteja..

        Oothan sie aika lyhkänen mutta kyllä sun silttikkin pitäs ihan hyvin pesää saaha.

        On tullu nähtyä suaki lyhkäsempiä muijat kainalossa..

        Kriisipuhelimen henkilö ja eräs muija netissä, jonka kanssa keskustelin. Oli kovin innostunut aluksi mutta kun kerroin pituuteni niin lykkäsi mut friendzonelle ja katosi samalla bittitaivaaseen. Ei ollut mikään tavanomainen seuranhakupalvelu vaan laitoin ilmoituksen yhdelle foorumille eikä siis saanut etukäteen tietää pituuttani.
        Kun naiset eivät tee aloitteita lyhyelle miehelle joka on itse kyvytön tekemään aloitteita, niin ei tule mitään.


      • Eräkettu
        164cmM kirjoitti:

        Kriisipuhelimen henkilö ja eräs muija netissä, jonka kanssa keskustelin. Oli kovin innostunut aluksi mutta kun kerroin pituuteni niin lykkäsi mut friendzonelle ja katosi samalla bittitaivaaseen. Ei ollut mikään tavanomainen seuranhakupalvelu vaan laitoin ilmoituksen yhdelle foorumille eikä siis saanut etukäteen tietää pituuttani.
        Kun naiset eivät tee aloitteita lyhyelle miehelle joka on itse kyvytön tekemään aloitteita, niin ei tule mitään.

        Sun pitäs jalkautua..

        Mennä bongaamaan seuraa oikeassa elämässä.

        Ei munkaan kannata laittaa mittoja deitti-ilmoitukseen..


        Mikäs se sellanen kriisipuhelin on jossa jaetaan soittelijoille pahaa mieltä?


      • Lyhytsaaollamutteityhmä

        Eli kerrot olevasi tyhmä vai?


    • 172cmM

      Kyllä 170 senttiset on jo lyhyitä

    • sporttinennainen

      172,5 ja sen alle menevät.

    • seitsemäntoista

      alle 180 cm on lyhyt mies

    • Taitaa alle 170cm olla lyhyehkön puoleinen, mutta oikein lyhyestä puhutaan vasta 150cm. :)

    • Nnmaiinen

      Alle 182,3 cm on lyhyt.

      • =D...ompas tarkkaa...mun vastaus on sama, kuin @ÄläOta:n.....


    • Myyttikö

      Olen ollut kihloissa monta vuotta, on tanssiin haettu, pusunkin poskelle saanut kolmannelta tytöltä ja kehuttu söpöksi, olen vain 167cm eli myytti on murrettu että lyhyt mies ei kelpaa.

    • Eipidäpaikkaansa

      Ei pidä yleistää että lyhyt ei kelpaa, riippuu "tapauksesta" kyllä lähes kaikilla lyhyillä jotka itse tunnen on naiskaveri/puoliso, monella paljon pidemmälläkään ei ole ketään joita tiedän.

    • mitä_väliä
    • Eräkettu

      164cmM mies...

      Kun sie niin tykkäät niistä mustista miehistä niin kerron sulle tämän...

      Jos en tietäis että olet valkonen niin luulisin että olet tää yksi musta mies jonka tunnen..
      Koko ajan jauhetaan siitä pituudesta...

      En nyt ole kyllä huomannu että pienikokosten miesten omaavien naisten päät olis himoissaan kääntyny..

      Joskus on käyny niin mutta se nyt vaan on tapahtunu kun oon vähän villimpi kuin se tylsä vässykkä jota ne panee..

    • jättiläinenki

      172 on kääpiö

    • PitkisPätkis

      170cm mittainen mies on jo lyhyt. Mutta taitaahan nykyään suomalaismiesten keskipituus olla siinä 180cm tienoilla tai ainakin hyvin liki.
      Itse olen 187cm mies ja tuo pituus riittää mulle ainakin ihan hyvin. Jos muut kokee sen negatiivisenä, niin se on sitten heidän henkilökohtainen helvettinsä.

    • Vaudemitenpitkä

      Oooooooon ite 195 eli alle 200 ei kelpaa,,,´´´:)

    • tykkää_pätkistä

      Olen itse 175 pitkä nainen enkä missään nimessä haluaisi koskaan itseäni pidempää miestä. Samanpituinen tai lyhyempi käy, mutta ei pidempi. Alle 160 pitkä mies alkaa olla minulle liian lyhyt. PAITSI jos luonne on aivan mahtava niin sitten voi olla juuri niin lyhyt tai pitkä kuin sattuu olemaan, kunhan ei ole minua pidempi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      241
      2064
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      188
      1627
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      46
      1272
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      50
      982
    5. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      40
      789
    6. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      780
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      30
      761
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      750
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      24
      735
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      637
    Aihe