Nuorena ajelin partaa sähkökoneella, sitten siirryin moderneihin kaksikko-, kolmikko-, nelikko- jne. höyliin. Niillä sainkin loistavan ajotuloksen aikaiseksi, jopa viiden päivän ajamattomuuden jälkeen kaikki lähti ja helposti.
Vasta päälle 50-vuotiaana löysin ne sellaiset klassiset partahöylät, joita en ollut koskaan aiemmin käyttänyt. Erehdyin lukemaan snobbailijablogisteja, jotka blogeissaan hifistelivät tietämyksellään. Ostin siis Mühlen R89-höylän ja siihen Mondialin saippuan ja Astran terät.
Paskaa. Täyttä paskaa kaikki. Minulla on tapana ajaa partani ainoastaan kolmen tai neljän päivän välein, ja se ei näillä vehkeillä onnistu. Ei katkea parta. Totesin, että kyllä monikkoterät sentään toimivat monenkin päivän tauon jälkeen, ja jos ei muu auta, niin.. Aja millä haluat - ja Braunilla loput.
Partahöylästä ei ole mihinkään
Paluu_arkeen
1
183
Vastaukset 1
- oskar.dirlewanger
Täysin samaa mieltä. Olen käyttänyt Gillette Blue 3 teriä ja olen tyytyväinen; edullisia ja ajavat mielestäni oikein hyvin. Vaahtona Nivean lähes hajustamaton geeli. Suosittelen.
PS. Gilletin hajustamaton geeli on myöskin hyvä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1152403Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???371453Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha641995- 106983
- 71962
- 97878
- 48875
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76700- 70696
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31686