Olin äsken

150-vuotiaan isäni kanssa kävelyllä ja hän kertoi että isoisääni alkaa jo ikä painaa.

On ollut eläkkeellä jo vuosia.
378
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hauska kuulla, sittenhän minä taidan olla sinun pojan-pojanpoikasi:D

Äänestä

.

"Alkoi # NAUTTIA # eläkettä 95-vuotiaana 1961??????????????"

"Yleinen yksityisalojen työeläkelaki, TEL, säädettiin 8. heinäkuuta 1961, ja se tuli voimaan 1. heinäkuuta 1962."

https://fi.wikipedia.org/wiki/Suomen_eläkejärjestelmä

har!11

.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


modelli_ kirjoitti:

150-vuotiaan isäni kanssa kävelyllä ja hän kertoi että isoisääni alkaa jo ikä painaa.

On ollut eläkkeellä jo vuosia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu