Välikysymys

Miltä tuntuu nyt?
45616
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 45

Vanhimmat

Vähän nälkä kurnii mahassa, ajattelin laittaa juustovoileivän. Ei oikein motivaatio riitä muunlaiseen kokkaamiseen. Ehkä myöhemmin puuhastelen jotain muuta?

Äänestä

Kiitos kyssäst, hyvin menee ny. Eile kaks ol kipeenä & joutu snadisti kiirehtii. Onneks toine tuli jo duuniin. Viimeset pääsiäisvieraat katos myös eile, jote rauha talos.

Äänestä
  • Meinasko pääsiäisvieraat jäädä oikein asumaan?

    Äänestä

  • elisakettu kirjoitti:

    Meinasko pääsiäisvieraat jäädä oikein asumaan?

    Sukuvika. Nää ol äitini mummi & vaari. Juhannuksena tupa täyttyy jälleen suvust.

    Äänestä

  • oy_bimbo_ab kirjoitti:

    Sukuvika. Nää ol äitini mummi & vaari. Juhannuksena tupa täyttyy jälleen suvust.

    Niin täyttyy valitettavasti, vessassa käynti on varmaan yhtä juhlaa sun jälkeen, kun kakkas haisee niin pahasti.

    Äänestä

Ketuttaa vietävästi.

Mulla piti olla niinsanottu "vapaapäivä", mutta pomo pommitti puheluilla puoli päivää. Kampaajalle en saanut aikaa ja pullat paloi uuniin. Siinä vaiheessa kun katsoin että velvollisuudet on huolehdittu ja jo pötkyilin yläluomia tuijotellen, pitikin lähteä ensiapuun.

Nälkäkin on.

Äänestä
  • .

    "Lyö sille luuri # K O R V A A N !!!1!!!!11!!11!1!!! #"

    har!1

    .

    Äänestä

Nyt tuntuu siltä, että välit on liian pitkät. Saanti saisi olla tiheämpää.

Äänestä

Silmässä on roska.
Suojalasien tiiviys oli puutteellinen.
(tai on se jo pois sieltä... kaiketi... mutta koska se oli hehkuva, niin silmäkulma kirvelee yhä)

Äänestä

Tuntuu yksinäiseltä.
Tulevaisuus huolettaa.
Yritän ajatella että olen hyvissä käsissä tapahtuipa mitä hyvänsä.

Äänestä
  • Voi sinua. Jokaisella pitäisi olla joku, joka huolen hetkellä lähellä. Voimia!

    Äänestä

  • Kiitos Sinulle.
    Joskus tuntee yksinäisyyttä vaikka on toisia saman katon alla.

    Äänestä

surullinen ikävä vaivaa, kun ei voi puhua ja nähdä häntä

Äänestä

Tosi pirteeltä. Taidan koota ison palapelin.

(Hihitystä)

Äänestä
  • .

    "Tuo oli # SYVÄLTÄ # jostakin 80-luvun uumenista"

    har!1

    .

    Äänestä

Tuntuu?

en ehdi vastaamaan ennenku nypin varpaankynnet

katosta ja skermat samettitapetista

ps. älkää ämmät olko mustixia;)

Äänestä

Levottomalta. Olen alkanut tekemään elämäntapa remonttia ja ruokailusta ruokavaliosta alkaen menee asioita uusille urille. Jänskättää vähän, että tapahtuuko se mitä odotan muutoksen aikaan saavan. Toivottavasti, olen ainakin optimistisen innokas muutoksen suhteen.

Äänestä
  • Mjaa

    Ihmiset mielellään muuttelevat tottumuksiaan tavoitteellisesti. Itse olen aina ollut kiinnostunut immateriaalisista muutoksista, kuten persoonallisuuden muutoksista.

    (Käyttäytymistieteellistä naurua)

    Äänestä

  • Luolamadonna kirjoitti:

    Mjaa

    Ihmiset mielellään muuttelevat tottumuksiaan tavoitteellisesti. Itse olen aina ollut kiinnostunut immateriaalisista muutoksista, kuten persoonallisuuden muutoksista.

    (Käyttäytymistieteellistä naurua)

    Se on pakko, kun terveys vaatii. Jos ei mikään muutu, tulee loppu. :)

    Äänestä

  • old_profile_94941 kirjoitti:

    Se on pakko, kun terveys vaatii. Jos ei mikään muutu, tulee loppu. :)

    Näin on.

    Sain tuliaislahjaksi todella harvinaisen tuotteen, nimittäin palapelin. Sen kannessa lukee seuraavaa:

    "PLAYBOY Playmate Lifesize (5'6") Five Ft. Six In. Party Puzzle."

    Voin samaan hengenvetoon todeta, että en eläessäni ole kuullut tällaisista saati lukenut kyseistä lehteä. Eli sivistyksessäni on ammottava aukko.

    (Hihitystä)

    Äänestä

  • Luolamadonna kirjoitti:

    Näin on.

    Sain tuliaislahjaksi todella harvinaisen tuotteen, nimittäin palapelin. Sen kannessa lukee seuraavaa:

    "PLAYBOY Playmate Lifesize (5'6") Five Ft. Six In. Party Puzzle."

    Voin samaan hengenvetoon todeta, että en eläessäni ole kuullut tällaisista saati lukenut kyseistä lehteä. Eli sivistyksessäni on ammottava aukko.

    (Hihitystä)

    Olen ollut myös siinä olettamuksessa, että nainen on osiensa summa, toisin kuin mies, joka on vain kasa paloja.

    (Reps)

    Äänestä


Omituinen tunne, kun on saanut tietää lihavuuden todellisen syyn ja se on (rumpujen pärinää) Suu on peräaukkoa suurempi (lähde Kamala luonto sarjakuva)

Äänestä

Juuri nyt rentoutunut olo. Yleisesti noin kuukauden ajan sellainen rakastumista muistuttava olotila. Koko ajan tuntuu että oppii uutta ja maailma avautuu. Aika tuntuu loppuvan kesken. Niin paljon tekemistä, niin vähän aikaa. Unesta herännyt :)

Kohta mulla varmaan todetaan syöpä, tai tulee vähintään maailmanloppu. Tai ehkä mä oon vaan maanisdepressiivinen, tää on maaninen vaihe :P Tai mulla on otsalohkodementia. Onnellisesti hullu : ) Aah..

Äänestä
  • Olet onnellinen :) Aivan mahtavaa! Siitä saa ja pitää nauttia.

    *heittelee onnellisuushiekkaa palstalasten silmiin*

    Mää menen nostaa jalat yläviistoon ja lukemaan Azkabanin vankia. Huomenna ei ole kiire minnekään. Aika hyvä fiilis ihan siitä :)

    Äänestä

  • elisakettu kirjoitti:

    Olet onnellinen :) Aivan mahtavaa! Siitä saa ja pitää nauttia.

    *heittelee onnellisuushiekkaa palstalasten silmiin*

    Mää menen nostaa jalat yläviistoon ja lukemaan Azkabanin vankia. Huomenna ei ole kiire minnekään. Aika hyvä fiilis ihan siitä :)

    Jee! Onnellisuushiekkaa sinnekin <3 Parasta on kiireettömyys, ihan kaikessa, jopa siinä onnellisessa tekemisessä, mistä nyt itse saan voimaa..

    Lukemista nyt itsekin taas harrastan joka välissä, se lääkitsee. Miten on voinut olla lukematta pitkiä aikoja välillä??

    Öitä!

    Äänestä

  • Vähän sama täällä :) Tuntuu kuin monen vuoden henkinen taakka olisi irrottamassa kynsiään minusta. Saan opia uutta ja mielenkiintoista ja huomaan pystyväni. Huomaan katselevani pitkästä aikaa ympärilleni. Ehkä se vaan kevänmaniaa ja kohta olen tästä parantunut.
    Öitä! :)

    Äänestä

  • UPDATE_11343581 kirjoitti:

    Vähän sama täällä :) Tuntuu kuin monen vuoden henkinen taakka olisi irrottamassa kynsiään minusta. Saan opia uutta ja mielenkiintoista ja huomaan pystyväni. Huomaan katselevani pitkästä aikaa ympärilleni. Ehkä se vaan kevänmaniaa ja kohta olen tästä parantunut.
    Öitä! :)

    Kiva kuulla :) Henkinen taakka on ollut itsellä 15 vuotta, mutta nyt alkaa helpottaa. Oon ymmärtänyt, kuinka onnellisuus tulee sisältäpäin, omista ajatuksista, teoista, tunteista, valinnoista. En enää samalla lailla pelkää "taivaan putoamista niskaan". Jos se putoaa, se on sen ajan murhe.
    On oikeastaan kiire, kuin unesta heränneellä :D

    Äänestä

Tekisi mieli lähteä nakkikioskille, sinne on vain pitkä matka 40 km suunta

Äänestä
  • Pakkasta näytti olevan asteen verran, joten hyvä syy jäädä kotiin.

    Äänestä

  • "Tekisi mieli lähteä nakkikioskille, sinne on vain pitkä matka 40 km suunta"

    Eihän se ole matka eikä mikään Lapin erämaissa!!!1!!!!!!!!!!!

    har!11

    .

    Äänestä

  • nakkikioskille---- kirjoitti:

    "Tekisi mieli lähteä nakkikioskille, sinne on vain pitkä matka 40 km suunta"

    Eihän se ole matka eikä mikään Lapin erämaissa!!!1!!!!!!!!!!!

    har!11

    .

    Ei ole ei, kesärenkaat ja mahdollinen musta jää, ei ole paras yhdistelmä. Vaikka olen joskus ajanut Mikkeliin samankaltaisessa säässä

    Äänestä

välilllä pitäis saaha vähän väliä

Äänestä

Tällä hetkellä tuntuu loistavalta. Aurinkoinen päivä ja loistavat tulokset eilen töissä nostaa nyt mieltä korkealle.

Paremmin ei vois olla:)

Äänestä

Masentaa rakastajani töistä on viikon poissa, en kestä ilman

Äänestä

Täh?

Äänestä

Miltäkö tuntuu? Epäilen uupumusta. Ehkä se on liioittelua, mutta jostain syystä nyt ei hommat ei kulje eteenpäin, ei sitten millään. Tekemättömiä hommia on enemmän kuin tarpeeksi.

Viimeisen viikon aikana olen paikannut työkavereita, järjestänyt hautajaisia, ollut huolissani milloin mistäkin asiasta. Vaikka on olevinaan se kuuluisa vapaapäivä, naama on kuin pandakarhulla. Näillä silmänympyröillä voisi jo CV;n laittaa eläintarhaan. Ehkä se vastaisi rentouttavaa lomaa ihmisten töllisteltävänä. Ruokakin tulisi valmiina.

Lohikiusaus on kuitenkin uunissa ja kampaajalla käyty. Ehkä toivoa on.

Jostain vain pitäisi jotakin piristettä saada. En vain keksi mitä se voisi olla.

Äänestä

Hyvin tyydytetyltä.

Äänestä

Wähän olo ankea

kun maissa olin yön veivaamassa kankea

kun aamulla tulin vosikalla satamaan

oli merirosvolaivani kadonnut ihan kokonaan

kukaan ei nyt tiedä , mihin mahtoi varas fregattini viedä

nyyh:(

glada vapen....

Äänestä
  • .

    "Merirosvolaiva on # K A A P A T T U ????????? #"

    har!11

    .

    Äänestä

  • KAAPPARIT----- kirjoitti:

    .

    "Merirosvolaiva on # K A A P A T T U ????????? #"

    har!11

    .

    Dear monsiuer Perslehtinen

    Yo soy uuno kapitano de pirate barco

    y tambien jai temperamente muy furioso

    Me llamo Anzzy y mato por plata,''

    pero ut eres amigo mio,<3

    aci te mato sin plata

    By the way......anttaa mun laiva takasim

    förbannat

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


väliaikarunoilija kirjoitti:

Miltä tuntuu nyt?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu