Alasuojat trikoiden kanssa

Power91

Pitävätkö miehet yleensä salilla alasuojaa trikoiden alla. Olen aloittamassa salilla käymisen, enkä oikein tiedä pukisiko munasuojan trikoiden alle jo ensimmäisellä kerralla.

En oikein haluaisi, että kukaan huomaisi mahdollista salilla nousevaa erektiota. Lisäksi munasuojan käyttö lisää jostain kumman syystä energiatasoa, olo on alaston ilman.

Kireät trikoot jättävät myös sukupuolielimet näkyville. Tuntuisi hyvältä pitää munasuojaa antamassa "elintilaa" ja suojaamassa katseilta. Eihän sitä koskaan myöskään tiedä milloin joku osuu muniin tahattomasti.

Käyttääkö kukaan salilla munasuojaa? Antakaa neuvoja ja kommentteja.

23

2466

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AikuistensalilleJoskus

      Odota vielä muutama vuosi finnien kuivumista ja testosteronikuohun loppumista...
      Kokemuksen myötä ei viisari värähdä enää ihan mistä vaan.

    • bigboyD

      Joo, käytetään. Pidän salilla lisäksi kireitä speedota, niin nyrkkeilymallinen topattu kalukukkaro pullottaa komeasti alta!

    • 2xu

      Kiinnostava kysymys. Pitävätkö miehet trikoiden alla saleilla alasuojakuppia?

      • 2zu

        Eikö kukaan kommentoi näkemäänsä. Tähänhän voi vastata kyllä/ei.


      • Ei.ei.ei

        Ei pidä.
        Nössöt ei uskalla pukeutua trikoisiin, vaikka olisi pilkkihaalari päällä ja yksin pimeässä metsässä.


      • M30v_hki

        Nojoo, huomattu on! Samoin kuin oikeita uimahousuja uimastadionilla ja itäkeskuksessa, missä shortsit (ja alushousut ja kaikki muutkin) on sallittu uimiseen. Onneksi muualla on shortsikielto!


    • narumenikakkaan

      Laitoin tämän ketjun perustella alasuojat salitrikoiden alle (välissä ei mitään kalsareita), mutta nyt se naru on ihan paskassa! Mitä teen!!???

      • Tuumanpeli

        No on ne kalsarisikin olleet sitten samassa kunnossa.
        Puntiheiluttajat ja futarit tarvitsevat sortsit trikoiden päälle, kun muuten menisi maine neitojen silmissä, kun housuissa ei olekkaan mitään suurien puheiden lisäksi.


    • muumimamma22

      Kyllä jotkut näyttävät käyttävän. Ei kai siinä ole mitään pahaa.

    • juhgsufhgsfih

      Suolakurkku on suositeltava varuste kalsareisin trikoita käytettäessä.

    • Fitnessrouva

      Hauska ketju, näin aikuisen naiskuntoilijan näkökulmasta. Tuli mieleen vaan kysyä, että onko erektio oikeasti ongelma salilla? Liittyykö se pelkästään lisäaineiden ja steroidien käyttöön?

      Itse kerran pakosta jäin tuijottamaan ulkomaalaistaustaisen miehen etumusta hänen roikkuessaan puolapuista. Ja pullotus oli ihan 100% kova, verskoissa, ei trikoissa. Housut oli ratketa silmien tasolla joten ei siinä muuallekaan voinut silmiään laittaa, meikä seksuaalisesti hyperaktiivinen nainen. Sori hei jos tuijotin sua Kupittaalla. ;-)

      • Gardiologinen

        Lienee hyvin nuorien ongelma tai ominaisuus, kun kaikki tuntuu sen ikäisenä aiheuttavan keulimista... Kokemuksen myötä tarvitaan vähän muutakin ärsykettä.
        Ja jos oikeasti treenaa, niin veri kiertää ihan muualla, jolloin ei pitäisi keulia, mutta jos salille on tultu vain kyyläämään, niin riittäähän sitä verta sitten keulimiseen.


    • Fyllisetä_muistuttaa

      Muista hartiasuojat salipaidan alle, niin jätkät ei ala nauraan sulle.

    • sportti11

      Kuinka moni mies käyttää trikoiden tai kompressiohousujen kanssa alasuojaa?

      • Sportti94

        Miksi vastauksia ei oikein tule?


      • HejaPojken

        Miesten suihkussa tarvitaan anustappia suojana, ei alasuojaa.


    • Sukkahousuissa

      Ei tosimiehet treenaile missään.

    • kjjhgh

      Käyttääkö joku mies trikoita salilla???

    • aitoBlueteam

      melkoisen homoeroottinen ketju

    • trikootjasortsit
    • tri_koo

      Ei mitään alasuojia. Trikoiden tarkoitus on juuri se, että pullotus näkyy. Tulee miehekäs ja seksikäs olo, ja naisetkin tykkää. Olen huomannut, että naisten katse osuu usein sinne haaroihin, jos on trikoot ja niissä pullottaa.

    • Rissto

      Kuntosalilla tulee käyttää sortseja ja t-paitaa. Ei mitään alsuojia nehän kuuluu jääkiekkoharrastukseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      102
      3696
    2. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      47
      2630
    3. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      114
      2472
    4. 24/7 sinä mielessä, ihan jatkuvalla syötöllä

      Aamulla herätessä, päivällä melkein nonstop, illalla nukkumaan mennessä, öisin herätessä. Mikä viddu tässä on 🤣
      Ikävä
      40
      1974
    5. Jotain pitää nyt keksiä että sinut näkisi

      Ensiviikolla viimeistään. Tälle on pakko saada kunnon piste tai sitten aloitetaan loppuelämä yhdessä, tulen hulluksi muu
      Ikävä
      29
      1727
    6. Mulla tulee vaan niin

      Paha olo siitä mitä teidän välillä on. Vaikka se on sun päätös mitä haluat. Tuntuu että menetän jotakin vaikka tiedän et
      Ikävä
      22
      1531
    7. Rakastan sua

      Tänäänkin, eilenkin, varmaan huomennakin..
      Ikävä
      27
      1522
    8. En tunne, en ymmärrä

      enkä muista 😱
      Ikävä
      22
      1328
    9. Mitkä olivat viimeiset sanasi ikävoinnin kohteellesi

      Ja milloin? Mitä olisit sanonut jos olisit tiennyt että ne jäävät viimeisiksi -ainakin toistaiseksi?
      Ikävä
      70
      1265
    10. Olikohan se

      Kuitenkin niin, että kiinnostuit minusta ihan tosissaan. Loukkaannuit, kun en ollutkaan valmis tapaamaan sinua.. Pelkäsi
      Ikävä
      8
      1261
    Aihe