hakea autilähetin hommiin? Otetaan 12v työttömyyttä ja sitten lähdetään ajamaan autoa lähettifirmaan jossa mennään vauhdilla paikasta paikkaan.Pomo kyselee ja soittelee kokoajan missä olet nyt tällä hetkellä ja vastaan etä täällä se sanoo että sun pitäisi ollla jo siellä ja siellä.Sitten unohtuu kiireessä paketteja sinne ja tänne asiakkaat soittelevat perään.Entä jos selkä on hieman huono eikä voi nostella raskaita tavaroita max.5kg niin mitä siitä seuraa? Olsiko mitään kevyttä kirjepaperien viemistä max 1kg?
Kannattaako 51v
Mit111
8112
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sama haet tai et. Sinulla on parasta ennen päiväys mennyt aikaa sitten.
Pummina jatkelet.
Kannattaako 51- vuotiaan vähän tyhmän tänne kirjoitella?
Voiphan sitä tulla hyviäkin vastauksia.Jos nämä 20v lapset ei kommentoisi.Ootteko huomanneet siis te 47-50 ikäiset miten pieniltä nykyiset edim kassatyöntekijät näyttävät:)
41 vuotiaana työtä hullun lailla useasta kaupungista hakeneena voin vahvistaa ettei yli 36 vuotiaalla pitkäaikaistyöttömällä ole enää tässä maassa mitään asiaa edes avoimien työmarkkinoiden työhaastatteluihin. Jos joku muuta väittää niin valehtelee suoraan tai on kirjoittanut viikonloppu aamuyön vessansiivoojan nollasopimuksen vantaan tai helsingin keskustan roskaruokaloihin ja räkälöihin tms.
Totutelkaa vaan lajittelemaan naisten leninkejä paikalliskirppiksellä 2 vuoden välein työkokeilu ja palkkatukiyhdistyksisä. ennen eläkeikää tunnette kaikki kotikaupunkinne työllistysyhdistykset.
Yli 50v ei kannata edes ajatella työllistymistä, peli pelattu. SE ON JÄMPTI.
Hyvin sanottu. Nyt tuli totuus julki.
51v, jos olet työttömänä ja ajohommat kiinnostaa, niin ei muuta kuin työkkärin kautta linja-autonkuljettajan koulutukseen. Töitä riittää, pomot ei hengitä niskaan, eikä tarvitse nostella mitään paketteja (ainakaan paikkuripuolella). :)
Bussikuskin ammattia ei kannata edes harkita, sitä rumbaa ei kauaa kestä.