Moikka! Haen oman musiikin teosta ja erityisesti lyriikkapuolesta kiinnostuneita Pirkanmaalta. Itse olen säveltänyt kappaleita jo kauan ja nyt heräs visio tehdä kokonaan valmiita biisejä. Tyylinä on ollut lähinnä pop, kevyt rock ja välillä vähän elektronisempi. Sävellän pianolla, kitaralla sekä koneella.
Bänditoiminnasta on kokemusta, mutta nyt kiinnostaisi hoitaa soittopuoli kokonaan itse. Tyyliksi sopisi hyvin esimerkiksi The Calling, Dan Shay, Christina Perry jne, käy ihmeessä kuuntelemassa. Voit toki ehdottaa muunlaistakin jos hieman erilainen tyylisuunta kiinnostaa.
Ainakin alkuun äänitys onnistuu luonani. Löytyy äänitysmikki, piano & kitara jne. Jos saadaan sopivia biisejä kasaan, niin voidaan myöhemmin mahdollisesti hakea keikkoja tai tarjota musiikkia esimerkiksi radiolähetykseen. Ei tietenkään ole mikään välttämättömyys.
Jos tykkäät sanoittaa ja laulaminen on plussaa niin ilmoita vaikka sähköpostilla ([email protected]) katotaan sitten mitä tehdään! Iällä tai sukupuolella ei ole väliä, mutta itse olen parikymppinen joten samanikäisyys olisi toki plussaa. : )
-Oskari
Kiinnostaako tehdä sanoistasi biisejä?
TheSongMaker
0
82
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1223140Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk612805Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352192Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1032108Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1301978Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441951Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.101182Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas67984Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville12945Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta
Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu77890