Haluaisin puoliakustisen jazz-tyyppisen kitaran, mutta Gretsch ja muut oikeat merkit ovat näppien ulottumattomissa. Onko nuo Thomannin Harley Bentonit kuraa vai kunnon soittimia?
http://www.thomann.de/gb/harley_benton_te_90qm_trans_red.htm
Hinta on noissa maltillinen.
Thomannin Harley Benton jazz-kitara
3
160
Vastaukset
- eräsvaan_jep
Miksi et mene Suomessa soitinliikkeisiin ja vertaa vastaavia kitaroita?
Toki Thomannilla on se palautusoikeus mutta joko tuo on ihan ok tai sitten sutta.
Mä ite ostan kaikki omin kätösin kokeillen ja kuulostelen miltä soundaa.
Eihän tuo nyt mikään iso summa ole jos kitara ei ole laadullisesti hyvä, mutta jos siihen sitten satsaa lisää esim. ostamalla eri mikit, satulaa ym. rompetta niin ei voi puhua halvasta enää.
Kokeile ja rikastu kokemuksella, siitä se lähtee.
Mun kavereilla on ollut 3 kpl erillaisia Harely Bentoneita ja yksikään niistä ei hyvä ole ollut, vähän niitä on paremmaksi saanut säätämisellä mutta niinhän se on kaikissa kitaroissa, jotta ne pitää säädöissään olla.
Ite olen kavereiden kitaroissa törmänny huonoon laatuun mikeissä, elektroniikassa sekä varsinkin nauhoissa, puutyö on ollut ihan kohtuullista ja puumateriaali ei tuon hintaisessa ole mitenkään kovin paljon huonompaa kuin esim. jossain 560 maksavassa Fenderin Stratossa. - Anonyymi
Minulla 0li ko valkoinen harley benton. Hemmetin hyvä kitara juuri keikka käyttöön Mutta varastettiin. Kasaan juuri rahaa että saan ostettua samanlaisen.
- Anonyymi
Liippaa ohuesti aloitusta mutta tarkastele vähän skittojen painoja ettei tule yllätyksiä postista. Mulla oli Fender Telecasteri jossa oli toi f-aukko ja Hagströmin puoliakustinen basso. Se Tele painoi kaksi kertaa enemmän kuin toi basso, eli noissa puoliakustisissa voi olla rungossa vähän puuta tai paljon puuta. Harley Bentoneita on tällä hetkellä kaksi. Arvosana 8 1/2 ellei peräti 9.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait523295Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso31054Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani3910- 19844
Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68800Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60724Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä44694Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es27682Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4617- 42610