11v tyttö voisi auttaa kesällä missä vaan

Teenmitävaan

Moi!
Oon 11v ja voisin auttaa joitain kesäkuussa helsingissä tai Vantaalla. Esim. Koiran ulkoiluttaminen tai kotitöissä. Teen siis mitä vaan, pientä lisämaksua vastaan. Yhteydenotot: oonacaroline

3

214

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • varo ettei mikään namusetä/jopa täti käytä sua hyväkseen. ihan oikeasti. sellainen kokemus on todella järkyttävä ja voi varjostaa lopun elämää.
      jos ei vanhemmat ehdi/pysty auttamaan sua töiden etsinnässä niin lehti-ilmoitukset olis alku.
      te-toimisto... en tiedä missä määrin käsittelee ala-ikäisten asioita.

    • samatytto

      Täällä siis sama tyttö! Otsikosta tarkoitan, että missä jutussa vain. Ja olisi kiva saada 0,5 e- 2e päivässä. Vahdin mm. lapsia, vien koiria ulos, vien roskia yms. Saatte valita.

    • Ex-talkoolainen

      Moikka ! Mahtavaa, jos oman käyttö/säästörahan tienaaminen ja työkokemuksen saaminen kiinnostaa, mutta kannattaa keskittyä nyt vain ja ainoastaan koulun käymiseen. Teillä on aikaa tehdä töitä vanhemmalla iällä, joten keskittykää nyt vain siihen että saatte olla nuoria ja kouluttakaa itsenne unelma-ammattiini ! Teidän iässänne on mahdotonta löytää/saada minkäänlaista työtä, ellei tämä työ tule tuttavien kautta. Teidän iässänne on liian suuri riski joutua varmaan, että kannattaisi mennä tuntemattoman koiraa ulkoiluttamaan 2e/h palkalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      35
      10519
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      124
      10099
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      21
      7911
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6304
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      30
      4862
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      54
      4669
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      114
      4021
    8. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      123
      3381
    9. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      62
      3097
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      217
      3016
    Aihe