Louhimiehen uusi tuntematon

Ei varmaan ihan loppuunasti mietitty näyttelijä valintoja, uuteen tuntemattomaan Hirviniemi "virmanpiikkiin" Vatanen "munamies" putouspellejä, posse, duutsonit ym hömppä ohjelmat, miten näitä television kuluttamia naamoja voi ajatella noinkin vakavan elokuvan rooleihin
580
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Minua ei haittaa, koska en ole mokomia hömppäohjelmia katsonut ollenkaan.

Äänestä

Edvin Laineen tuntematon on se ainoa oikea. Saahan tähänkin tietenkin muutaman millin niitä apurahoja tupiloitua. Eipä sitä Molberin ohjaamaa tuntematontakaan ole monellakaan enään muistissa, saati että sitä olis arvostettu kovinkaan paljon.

Äänestä

Molberin tuntematon oli inhorealistinen se ei tehnyt sotilaista puhtaita sankareita!!!:)

Äänestä

Koska Louhimies tekee elokuvan Käpukaartilaisista eli sodan traumatisoineista ja taistelukyvyn menettänäistä sotilaista???:)

Äänestä

Kai siihenkin joku milli löytyy, niin kauan, kun apurahoja jaetaan. Turkallekkin joku milli,että saa taas häpäistä Suomen uudella seitsemälläveljeksellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eteläkemi kirjoitti:

Ei varmaan ihan loppuunasti mietitty näyttelijä valintoja, uuteen tuntemattomaan Hirviniemi "virmanpiikkiin" Vatanen "munamies" putouspellejä, posse, duutsonit ym hömppä ohjelmat, miten näitä television kuluttamia naamoja voi ajatella noinkin vakavan elokuvan rooleihin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu