Naarasleijonat?

Turhauttavaa katseltavaa vaikka voitto tulikin.Ei olisi riemulla rajoja jos Suomi voittaisi kultaa...mutta ei tuollaisella "tehottomuudella"tulla ikinä kaatamaan Kanadaa tai Jenkkejä ainakaan finaalissa.
3150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllähän oli mukava katsella Naarasleijonien
kieputusta... Kiinalaista vietiin todella
kuin litran mittaa...

Mutta maalit lasketaan. 54 laukausta ja 4
maalia. Kyllä tekivät suomalaiset Hong Guosta
jonkun sortin sankarin... ;)

Luulenpa että Kanadan tytöt olisivat hakanneet
samoilla laukaisumäärillä noin 15-20 maalia...

Mutta 2 pistettä kotiin, hieno homma!!!

Äänestä

Ei näytä naiskiekon taso vaan kehittyneen teknisesti (esim. laukaukset), mutta on pakko sanoa tuohon, että yhtälailla miesten tapa on ollut tehdä ns. huonompaa maata vastaan vastustajan maalivahdista sankari.

Ja eikö realistitista ole odottaa naisilta ainoastaan pronssia???

Äänestä
  • Pronssihan sieltä tulee... Ei kannata edes ajatella ylempiä sijoituksia... Ne on varattu Kanadalle ja Usalle!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei onnistu. kirjoitti:

Turhauttavaa katseltavaa vaikka voitto tulikin.Ei olisi riemulla rajoja jos Suomi voittaisi kultaa...mutta ei tuollaisella "tehottomuudella"tulla ikinä kaatamaan Kanadaa tai Jenkkejä ainakaan finaalissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu