KRP on todennut OneCoinin värväystoiminnan 100% lailliseksi, eli koulutuspakettien myynnissä ei ole mitään laitonta. Ei mitään laitonta.
Jos joku paskahousu haluaa haastaa OneCoinin oikeuteen, niin se onnistuu texasilaisessa tuomioistuimessa, ja tietysti omalla rahalla! Että sinne vain sitä haastetta vetämään, paskahousuluuserit! Voi olla kiva reissu työttömälle tyhjätaskulle...
Se on luonnonlaki, että heikot sortuu elontiellä, mutta fiksut pärjää aina! Tyhmiltä rahat pois, niin se vain on.
HAHA, tunkit!
7
252
Vastaukset
VÄÄRIN!
KRP ei ole todennut sitä LAILLISEKSI, sellainen ei ole poliisin tehtävä. Poliisi ei myöskään KOSKAAN totea mitään LAITTOMAKSI, sillä sekään ei ole poliisin tehtävä. Laittomaksi toteaminen kuuluu ainoastaan TUOMIOISTUIMELLE!
Poliisin tehtävä on tutkia onko tapahtunut RIKOSTA. Toistaiseksi onecoinin tapauksessa RIKOSTA ei ole tapahtunut koska:
-yleinen syyttäjä ei ole loytänyt merkkejä nostaa kanne Suomen valtio vastaan oc
-kukaan yksittäinen henkilö ei ole tehnyt rikosilmoitusta oc:tä vastaan
PUUPÄÄT!
ONECOINIA EI OLE MISSÄÄN TODETTU LAILLISEKSI. Ja laittomaksi sen voi todeta ainoastaan oikeus. Ja se TAPAHTUU AIKANAAN. MÄÄLYT!
Poijjaat! Taasen!
T.AvotampioAi niin ... tavallisilta ihmisiltä haluan pyytää anteeksi edellistä. Piti käyttää isoja kirjaimia jne. "alatyyliä" jotta onecoinilaiset - toivottavasti - ymmärtäisivät edes tuumankin kirjoituksestani. Mutta jos käy ilmi ettei toi mee jakeluun, postaan tuon uudestaan tavuviivoilla varustettuna
- OneCoinRules
Avotampio_ kirjoitti:
Ai niin ... tavallisilta ihmisiltä haluan pyytää anteeksi edellistä. Piti käyttää isoja kirjaimia jne. "alatyyliä" jotta onecoinilaiset - toivottavasti - ymmärtäisivät edes tuumankin kirjoituksestani. Mutta jos käy ilmi ettei toi mee jakeluun, postaan tuon uudestaan tavuviivoilla varustettuna
Sinun on ihan sama mitä ja miten täälä pillerikumarassa pöllöilet, koska ei kukaan, siis ei kukaan ota sinua vakavasti, ei ole koskaan ottanut.
- OpetelkaaLukemaan
No turha kuvitella että OC uskovaiset tuota edes lukee. Niillä on mielessä vaan se, että KRP ei todennut rikosta (vielä tapahtuneen) = täysin legit pisnes!
Harmi, kun eivät osaa lukea sitäkään tiedotetta loppuun, jossa KRP nimenomaan kehdottaa äärimmäiseen varovaisuuteen kyseisen lafkan kanssa. <---- Tuo lauseke KRP:ltä pitäisi saada kaikki ymmärtämään, ettei tässä ole puhtaat jauhot pussissa. - gsddgsd
Entäs muualla arvon Coinistit, onko nyt ihan rehellistä jokaisessa maassa, missä OC toimii. Voi olla, että toiminta Gibraltarilla voi olla laillista. Teillä näyttää olla niin vaikeata ymmärtää KRP:n toimivan Suomessa.
- Sivustaseurannut
Kerroppas VaasanSponssi, millä perusteella OC asiat käsiteltäisiin Texasin oikeusistuimessa.
Jos edes auttavasti tiedät rikoslaista mitään, tiedät ettei Texasilla ole mitään tekemistä OC.n kanssa.
Sun logiikalla voin haasta sinut Texsasissa käräjille ihan mistä vaan, vaikka asianomistaja asuisi suomessa rikos olisi tapahtunut suomessa ja syytteeseen joutuva olisi suomalainen, tai vaikka Bulgaraialainen. Kerro mikä asia tässä oikeuttaa aisiaa käsiteltävän Texasissa.
Vaikka Jenkit on lakimiesten luvattu maa, niin täytyy siinä rikos, tai kanne asiassa olla jotain tekemistä Jenkkilän kanssa. Joko jenkki henkilö, yritys, tai tapahtumapaikka.- Puoliaivo
Aloittaja elää vielä sitä aikaa kun vankoinin käyttäjäsopimus oli kopioitu deittipalvelusta ja siellä luki mm. näin "You irrevocably agree that the courts of the United States and specifically those in Dallas County, Texas shall have exclusive jurisdiction to resolve any dispute or claim of whatever nature arising out of or relating to this policy and consent or otherwise to the use of your personal data, and that the laws of Texas shall govern such dispute or claim."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja16121664Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant438410Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va556135SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1765752Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot294786Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124467HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.764391Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm784177"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153740Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1071603