Tämä on sinulle

beavergirl

En oikeastaan tuntenut sinua. Olit minua paljon vanhempi, en tiedä paljonkaan elämästäsi. Toivoisin että tietäisin enemmän. En tiedä missä synnyit ja kasvoit, minkälaisia kokemuksia sinulla oli, mikä sai sinut menemään sen miehen kanssa naimisiin. Tiedän että hän pahoinpiteli sinua, mutta en tiedä mikset jättänyt häntä. Ymmärrän, että siihen on ollut omat syynsä.
Olin vielä lapsi, kun kuolit, mutta minulle on kerrottu siitä. Olen monta kertaa miettinyt, aavistitko jotain pahaa ennen kuolemaasi. Huomasitko mitään merkkejä siitä mitä miehesi suunnitteli? Ehdit melkein jättää hänet, mutta et aivan.
Kunpa olisit päässyt pakoon. Kukaan ei ansaitse niin kammottavaa kuolemaa. En koskaan unohda sinua ja urheaa taisteluasi.
Mitähän sanoisit jos tietäisit, että miehesi onnistui vielä saamaan uuden vaimon.

0

125

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Nyt tajusin mitä haet takaa

        En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
        Ikävä
        43
        3793
      2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

        Sait kesälomani pilattua😔
        Ikävä
        38
        2578
      3. Naiselle mieheltä

        Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
        Ikävä
        36
        2082
      4. Jalkapalloa

        Ura ja Kokkola Cup?
        Kannus
        23
        1822
      5. Kaipaan niin....

        Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
        Ikävä
        17
        1729
      6. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

        Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
        Ikävä
        100
        1662
      7. Eiii...

        Etkä! 😘
        Ikävä
        23
        1608
      8. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

        Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
        Ikävä
        99
        1486
      9. Mikset vain

        Unohtaisi?
        Ikävä
        24
        1467
      10. En ymmärrä miksi minä

        Maailma on täynnä sinulle muita
        Ikävä
        25
        1464
      Aihe